יום ש' 18/05/2024 | 18:53
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>תיאטרון פלייבק 'משחק מהחיים'

מהו תיאטרון הפלייבק ?
תיאטרון פלייבק הוא סוג מקורי של תיאטרון סיפורי חיים ואימפרוביזציה השם במרכז את הספור האישי ואת החוויה הספונטאנית והיצירתיות כגורם בונה ומעשיר את היחיד ואת החברה.
תיאטרון פלייבק נוצר תוך שיתוף פעולה ייחודי בין הקהל לשחקנים כאשר מתנדבים מהקהל בעזרת המנחה, מספרים  סיפור או רגע מחייהם, בוחרים בשחקנים שיגלמו את התפקידים השונים וצופים בסיפור המקבל תוך שניות צורה אמנותית ומוצג עבורם על הבמה.

תיאטרון פלייבק נוצר ע"י ג'ונתן פוקס בשנות השבעים במדינת ניו-יורק ונפוץ מאז ברחבי העולם בהקשרים אומנותיים, חברתיים וטיפוליים  והחל את פעילותו בארץ ב 1991 עם אביבה אפל וצוות 'משחק מהחיים'.

למה פלייבק?
תיאטרון ה"פלייבק" (Playback )מספק דרך מקורית ומזמינה עבור אנשים ליצירת קשר חוויתי עם אירועים מעברם ומההווה, להתבוננות ולבחינה מחודשת. הממד הקבוצתי משמש, לא רק ל"עדות" מחזקת עבור בעל הסיפור, אלא מאפשר גם לצופים השקטים לעבד חוויות של עצמם.
בקבוצת מכרים, ההזדהות מוזנת לרוב על-ידי מטען רגשי, הקיים זה מכבר בין הנוכחים. הבאת פן אחר, דרך סיפורים אישיים, מרחיבה את ההיכרות בין חברי הקבוצה ומאפשרת חיבור ממקום אחר.
הפלייבק נוגע במכנה המשותף הרחב ביותר שיש בין אנשים: רגש, יצירה, חוויה, ומחבר אותם ל"כאן ועכשיו" באופן חדש ומפתיע.

הצעות לחדר מורים

מופע תיאטרון פלייבק - מאפשר ביטוי ועבוד תכנים אישיים, חברתיים וחינוכיים, בדרך ידידותית מהנה ונגישה לכל. מופע מסוג זה הוא כלי טבעי וזמין להוראה ומכוון לחיזוק מיומנויות חברתיות, טיפוח והעשרה אישית וחברתית.
הזדמנות נדירה לראות את סיפורי חיינו ומשמעות העבודה שלנו מזווית אחרת, לצחוק ולהתרגש עם שחקני הקבוצה, המעלים בוירטואוזיות תיאטרלית ורגישות אנושית  מופע מפתיע, נוגע ובלתי נשכח.
ההופעה מיועדת לקהל של 40-150 בתנאי צפייה נאותים.

הפעלת קבוצה
שחקנים ומנחה מפעילים את המשתתפים בקבוצות קטנות לביטוי ועבוד יצירתי של ספורים וחוויות הקשורים ליחסים בעבודה, תמורות מקצועיות ומצבים שונים של קונפליקט ואתגר. כל נושא וחוויה המעסיקים את המשתתפים ניתנים לעבוד ופתוח באמצעות ספור, הצגה ומשחקי תפקידים בפלייבק. השיטה עוזרת לקדם תהליכים באופן מהנה, ידידותי ותומך.
הפעילות מתאימה לחדר גדול עד 30 משתתפים

סדנאות העשרה והדרכה
סדנאות תיאטרון פלייבק הן כלי טבעי וזמין לעיבוד תכנים, לחיזוק מיומנויות חברתיות, לטיפוח והעשרה אישית וחברתית. בסדנא ניתן  מקום להתבטא לצחוק לשחק  ולהתרגש. לבא במגע עם חומרים  מהמציאות היום יומית והמקצועית, בדרך יצירתית,  ידידותית ומעוררת מחשבה ולהביט על עצמנו ועל הסובב אותנו מזווית חדשה. ניתן לשלב את הסדנאות והפעילויות השונות בייעוץ, חנוך והדרכה.

על קבוצת התיאטרון: תיאטרון הפלייבק – 'משחק מהחיים', היא הקבוצה המקצועית הראשונה שהוקמה בתל אביב ב- 1991 ומופיעה מאז באופן קבוע. השחקנים קבלו הכשרה מיוחדת בשיטה, הצוות מנוסה ומיומן להופיע בהקשרים אומנותיים, חינוכיים, ארגוניים וחברתיים.
באמצעות משחק רגיש, עם הרבה כבוד ואהבה לקהל ולספורים,  הם מעלים בכל פעם מופע שונה ומיוחד.
אנו מביאים איתנו 20 שנות ניסיון במסגרות שונות: במופעים לקהל הרחב ובעבודה (מופעים וסדנאות) עם ארגונים וחברות שונות בכל רחבי הארץ (בתי חולים, צבא ומוסדות בטחון, מוסדות חינוך, מוסדות רווחה, חברות פרטיות, עמותות, ארועים פרטיים).

ברשותנו בי"ס ללימוד שיטת 'תיאטרון פלייבק' – המהווה שלוחה מקצועית של ביה"ס של ג'ונתן פוקס בניו- יורק, בניהולן של אביבה אפל ונורית שושן.

מייסדת התיאטרון - אביבה אפל, היא כיום נשיאת הארגון העולמי של תיאטרון הפלייבק.

 
כרטיס ביקור-תיאטרון פלייבק 'משחק מהחיים'

טלפון: 077-3331151
טלפון סלולרי: 054-4287449, 054-5958433
פקס: 077-3331151
דוא"ל: office@playback1.co.il
אתר: www.playback1.co.il


שם נציג: אביבה אפל
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008