יום ש' 18/05/2024 | 20:43
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>מוזיאון תל אביב לאמנות

 

מוזיאון תל אביב לאמנות
נמנה עם מוסדות האמנות והתרבות החשובים בישראל והוא הגדול במוזיאונים באזור גוש דן.  בשנים האחרונות גדל המבנה הראשי של המוזיאון והוכפל לאחר שנוסף לו הבניין על שם שמואל והרטה עמיר. הבניין, פנינה אדריכלית מיוחדת במינה, הפך בשנים האחרונות אתר עלייה לרגל לחובבי אמנות ואדריכלות מהעולם כולו.


מוזיאון תל אביב לאמנות
נוסד בשנת 1932 בביתו של ראש העירייה הראשון, מאיר דיזנגוף. מאז גדל המוזיאון  הרחיב את אוספיו ומציע נכסים תרבותיים   מגוונים – גלריות של אמנות אירופית מהמאות השש־עשרה עד התשע־עשרה, גן  פסלים, אוספים חשובים של אמנות בין־לאומית מאת גדולי האמנים במאה העשרים, הכולל, בין השאר, יצירות של קלימט וקנדינסקי, עבודות מאוסף פגי גוגנהיים, וביניהן יצירות של ג'קסון פולוק, וכן אוסף הלן וזיגפריד וולך לפיסול מודרני, הכולל יצירות של ארפ, פיקאסו וליפשיץ.

לצד תצוגות קבע נרחבות וכ־25 תערוכות מתחלפות בכל שנה מציע המוזיאון תמהיל מגוון של פעילויות תרבות לילדים, לנוער ולמבוגרים, ובכללם קורסים והרצאות, ימי עיון, שיחי גלריה והדרכות, הצגות ומופעי ילדים וסדנאות. 

אגף החינוך לאמנות מציע למוסדות חינוך מתכונות שונות לביקור
במוזיאון תל אביב לאמנות: 
 
לטעום מוזיאון
– הדרכה חווייתית באוספי
המוזיאון ובתערוכות המתחלפות  – פעילות של כשעה.

יום מוזיאון - בוקר של פעילות במוזיאון תל אביב לאמנות המוקדש לנושא.
אחד ומשלב הדרכה ופעילות יצירתית בסדנה – פעילות של כשלוש שעות.

מופע גלריה - מפגש תיאטרלי חווייתי עם דמויות מיצירות מופת המתעוררות לחיים – פעילות של כשעתיים.בכל שנה מוצגת במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה.
התערוכה לשנת תשע"ה - "על קווי הדמיון"
בתערוכה "על קווי הדמיון" הקו הוא המרכיב המוביל ש"יוצא לטיול" בתוך האולם (העולם) ובדרכו משתנה צורתו וחומריותו. הוא מתחיל בציורי מערות ובאגדה על ראשיתו של הציור וממשיך ו"נפגש" עם מושגים קלאסיים מעולם הציור: גריד ופרספקטיבה. בהמשך המסע בולטת ברישומים שונים רבגוניותו של הקו שכל אמן מקנה להם צורה ואופי אחרים. לפעמים עובר הקו מטמורפוזה, משנה את צורתו ומקבל חיים משל עצמו, כמו "מר קו". מכאן, הופך קו הציור לחומר עשוי חוטים דקים, עוזב את הקיר, משתחרר מהמשטח הדו־ממדי והופך לצורה קווית בחלל.  התערוכה היא מסע חיפוש בעולם שופע קווים, גלויים או נסתרים.
בתערוכה מוצגות עבודות מקור של אמנים כפבלו פיקאסו, אלברטו ג'קומטי ואלכסנדר קלדר לצד עבודות של אמנים ישראלים, וכן מוצעות פעילויות אינטראקטיביות לילדים ולמשפחה בנושא קו.

אגף החינוך לאמנות בימים א'–ה', בשעות 15:00-8:30 
אתר המוזיאון – בדף החינוך !!!!!
טלפונים!!!!!!

שעות פתיחת המוזיאון:
יום א' סגור
ב', ד' 18:00-10:00
ג', ה' 21:00-10:00
ו' 14:00-10:00
שבת 18:00-10:00
במקביל לפעילויות אגף החינוך במוזיאון, מתקיימים חוגים וסדנאות אמנות במרכז יוסף ורבקה מאירהוף לחינוך לאמנות, ברחוב דובנוב 8.
כ־1,500 תלמידים – ילדים, בני נוער ומבוגרים – משתתפים במגוון רחב של סדנאות בהנחייתם של אמנים מתחומים שונים. ייחודן של הסדנאות הוא במגוון הרב של התכניות, ביניהן תכניות לתלמידים מצטיינים מוכשרים באמנות ולצדן סדנאות למבוגרים.

 
כרטיס ביקור-מוזיאון תל אביב לאמנות

טלפון: 03-6077042/86
פקס: 03-6077415
דוא"ל: education@tamuseum.com
כתובת: שדרות שאול המלך 27 תל אביב
אתר: www.tamuseum.com


שם נציג: משרד
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008