יום ש' 20/08/2022 | 2:33
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>מרכז מורשת בגין


          

על מרכז מורשת בגין

מרכז מורשת מנחם בגין הוא מפעל ההנצחה הממלכתי לאחד המנהיגים הגדולים ביותר של העם היהודי במאה ה-20.
שמו של מנחם בגין חקוק בתולדות העם היהודי כמפקד האצ"ל,כמנהיג האופוזיציה בכנסת וכראש ממשלת ישראל. המרכז מנציח לדורות את מורשתו של מנחם בגין כלוחם אמיץ, גאה וחסר מורא אשר פעל למען חירותו, עתידו ובטחונו של העם היהודי בארצו.במרכז מורשת בגין פועלים מוזיאון חדיש, ארכיון , ספריה. כמו-כן מפעיל המרכז מגוון תוכניות חינוכיות לבתי ספר ולכוחות הבטחון ,  ארועים וכנסים. 


מוזיאון בגין
מוזיאון מרכז מורשת בגין הינו מסע חוויתי , אורקולי המזמן מפגש עם כמה מהרגעים הדרמטיים והמרגשים של מדינת ישראל. 
תלמידי בית הספר מוזמנים ללוות במרכז מורשת בגין את ראש ממשלתה השישי של מדינת ישראל במפגש עם סיפור חייו יוצא הדופן של המנהיג שסחף המונים. המוזיאון לוקח את התלמידים ל"מסע בזמן" אל כל אותם  הארועים ומזמין גם אתכם להתרגש מחדש: לבקר במחוזות ילדותו של בגין באירופה: בעיר הולדתו בריסק, ברחובות ורשה ווילנה. לצפות בשחזור חקירתו של בגין על ידי הסובייטים ולהצטרף אל ישיבות מפקדת האצ"ל ממש כמה רגעים לפני היציאה לפעולה...  לאחר היציאה מן המחתרת נוכל לשבת בשחזור דירתו של מנחם בגין, להתרגש מחדש מנאומיו חוצבי הלהבות , לצפות בנאום הנצחון של מנחם בגין בליל המהפך ולחוות יחד איתו את העלייה לשלטון.
המבקרים במוזיאון מרכז מורשת בגין  פוגשים את מנחם בגין האדם והמנהיג דרך קולו ומפרי עטו, באמצעות סרטים דוקומנטריים ומומחזים, פריטים נדירים, תאורה דרמטית, ופס קול עוטף.
הביקור במוזיאון מרכז מורשת בגין בתיאום מראש בלבד
אורך הסיור כ- 75 דקות. (זמן המתנה בין שני סיורים חצי שעה)

תוכנית כנסת צעירה:
תוכנית "כנסת צעירה" של מרכז מורשת בגין הינה תוכנית העשרה חווייתית בתחום האזרחות לחטיבות הביניים. תוכנית זו, אשר נבנתה בשיתוף עם מט"ח, משלבת לימוד פרונטאלי עם מערכי הדמיה, המנחילים את ערכי היסוד והדמוקרטיה של מדינת ישראל.
התכנית כוללת 20 מערכים, המועברים ע"י המורה בבית הספר, בליווי הצוות המקצועי של מרכז מורשת מנחם בגין.
המערכים כוללים מושגי יסוד, העוסקים בכנסת ומהותה ושיעורי העשרה להרחבת האופקים והידע. מושגים אלו תואמים את המושגים למבחן המיצ"ב באזרחות ומשלימים את הפרקים העוסקים בעבודת הכנסת בתכנית מפמ"ר.

כנסת צעירה - 02-5652048.  מייל כנסת צעירה:  youthedu@begincenter.org.il במסגרת התוכנית נערך יום מסכם ב'מרכז מורשת מנחם בגין', באולם המדמה את מליאת הכנסת. התלמידים מתנסים בתהליכי החקיקה, בדומה לאלה המתרחשים בכנסת.

בדרך חווייתית ופעילה זו, לומדים התלמידים להכיר את הכלים, התפקידים והמוסדות שבכנסת – כיצד הם פועלים, מה מטרתם, מה חשיבותם ומה ערכה הייחודי של הכנסת כיסוד המשטר הדמוקרטי במדינת ישראל. בנוסף, מבקרים התלמידים ביום המסכם גם במוזיאון בגין.

יש לבצע הזמנה ותיאום מראש עבור כל סיור, גם אם מדובר בסיורים לבודדים.
בטלפון 02-5652020 או 02-5652011.

קיימת אפשרות לסיורים עם אוזניות תרגום לשפות- ערבית, אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית

 
כרטיס ביקור-מרכז מורשת בגין

טלפון: מוזיאון 02-5652011
פקס: 02-5652010
דוא"ל: lironbm@begincenter.org.il
כתובת: רחוב ש.א. נכון 6, ירושלים
אתר: www.begincenter.org.il


שם נציג: מחלקת הזמנות
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008