יום ד' 06/07/2022 | 14:14
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים


אוטיזם
הוא הפרעה התפתחותית קשה שמתאפיינת בהתפתחות לקויה מאד בשלושה תחומים עיקריים:
* תפקוד חברתי (חוסר התייחסות לזולת, 
   קושי בחיקוי ובמשחק),
* תפקוד תקשורתי (קושי בתקשורת 
  מילולית, בהבנת מחוות גוף והבעות
  פנים),
* תפקוד התנהגותי (צורך עז לשמור על
  רוטינה והתנגדות לשינויים),
אוטיזם הוא תסמונת, ולפיכך האבחנה נעשית באמצעות קיומן או העדרן של התנהגויות מסוימות, צירוף תסמינים וצורת הביטוי שלהם. עד היום לא ידוע הגורם לאוטיזם ולא נמצאה בדיקה רפואית-פיזית לגילויו. ההנחה הרווחת היא שהאוטיזם נגרם כתוצאה מאינטראקציה של תורשה (גנטיקה) וגורמים סביבתיים.

באלה הלוקים באוטיזם ניתן לעיתים לאבחן גם תחלואה נלוות כגון אפילפסיה, הפרעת קשב וריכוז, לקויות למידה ומחלות נפש כגון: סכיזופרניה, מניה דפרסיה ודיכאון.


אלו"ט
- האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים, היא העמותה הגדולה בישראל ומציעה את מגוון המענים הרחב ביותר. מטרת האגודה היא להבטיח את שיקומם ומעמדם הכלכלי והחברתי של אנשים עם אוטיזם בישראל. פעילות האגודה מתמקדת בשלושה תחומים עיקריים: קידום זכויות הילדים האוטיסטים, הקמה והפעלת שירותים לילד ולמשפחה, וקידום הידע והמחקר בתחום האוטיזם.


מכלול השירותים של אלו"ט

מרכז לאוטיזם – בבית חולים אסף הרופא 
* לאבחון והערכה - מעניק שירותי אבחון לכל רחבי הארץ באמצעות שיטה מקיפה ומדויקת ביותר מבין האבחונים הקיימים בארץ. לאחר האבחון ההורים יקבלו הסבר והמלצות לבניית תוכנית טיפול אישית לילד.
* לפיתוח תכניות טיפול והערכה - לאוטיסטים במסגרות דיור חוץ ביתי ותעסוקה.   

אלוטף- מעון יום שיקומי לפעוטות
ילדים אוטיסטים זכאים על פי חוק למסגרת טיפולית מיום האבחון. אלו"ט מקימה ומפעילה אלוטפים ברחבי הארץ. לכל ילד נבנת תוכנית טיפול אישית על ידי צוות רב -מקצועי, ובנוסף מתקיימת פעילויות משותפות לכלל הילדים. ההורים יקבלו הדרכה ע"מ ליצור רצף טיפולי בין התכנית באלוטף לבין הפעילות בבית.

ילדי הגן ובית ספר
בכיתות גן ובתי ספר משקיעה אלו"ט בטיפולים פארה-רפואיים, סיוע לצוותים החינוכיים, רכישת ציוד ייחודי וחוגי העשרה. לטובת מאות ילדים המשולבים בכיתות רגילות  מכשירה אלו"ט אנשי מקצוע שיעזרו לילדים להשתלב בחינוך הרגיל ולממש את הפוטנציאל המלא של הילד.

בית לחיים
על פי עיקרון הנורמליזציה, הקובע כי זכותו היסודית של אדם לחיות ולתפקד בסביבתו הטבעית, בית-לחיים ממוקם בשכונת מגורים ומאפשר לדייריו הלוקים באוטיזם לנהל אורח חיים דומה ככל האפשר לחיים בתא משפחתי, תוך שיתוף עם הקהילה. הבית משמש מסגרת תומכת ומקנה לדייריו מיומנויות תפקוד יומיומיות. בניית הבית ותכנונו נעשים מתוך מחשבה כי זהו ביתם של החברים לכל ימי חייהם.
אלו"ט מקימה ומפעילה בתים בכל רחבי הארץ והם מנוהלים ע"י צוות רב מקצועי .

תעסוקה
השתלבות במעגל  העבודה היא מרכיב חשוב ביותר בחייו של אדם, וכך גם בחייו של אדם עם אוטיזם. שילוב בתעסוקה לאדם עם אוטיזם הוא ערובה לשיקום מוצלח והוא נמדד לפי קריטריונים אישיים.
במרכזי התעסוקה של אלו"ט משתלבים בוגרים מעל גיל 21. מרכז תעסוקה פועל  להקניית הרגלי עבודה, מיומנויות מקצועיות ותפוקה באיכות טובה.

המגזר הערבי
המגזר הערבי סובל מחוסר מודעות ומחסור בשירותים. בשנים האחרונות אלו"ט  פועלת לפריצת דרך על ידי העלאת המודעות, עידוד האבחון, הקמת שירותים, קבוצות הורים והקמת בית לחיים בנצרת.

פנאי
מסגרת פנאי לילד תאפשר למשפחה להתמודד במשך מספר שנים רב יותר עם גידול הילד בחיק המשפחה ותעכב את הוצאתו לדיור חוץ ביתי. המשפחה תקבל זמן של רגיעה, יכולת להעניק תשומת לב לילדים האחרים בבית מבלי להתרוצץ בחרדה אחר הילד. הטיפול בילד בשעות הפנאי כולל מועדונית או קייטנה. 
בילוי משפחתי מתקיים בנופשון שמארגנת האגודה, או ביוזמה פרטית באלוטבע בכרמיאל, בית נופש לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם, לבילוי, מנוחה או פסק זמן משגרת החיים. באלוטבע דירות נופש מרווחות ומאובזרות. בתוך חצר מגודרת שמעניקה ביטחון והגנה לילדים ישנם מתקני שעשועים, בריכת שחיה, ג‘ימבורי ועוד.

מרכז אלו"ט למשפחה
האבחנה כי הילד סובל מאוטיזם הנה חוויה קשה הגורמת להפרת האיזון במערכת המשפחתית. הילד האוטיסט מהווה נטל רגשי ופיזי עצום על כל בני המשפחה ובעיקר על הוריו.
6 מרכזים של אלו"ט למשפחה ברחבי הארץ – הם התחנה הראשונה להורים בשעה קריטית בה ילדם אובחן. המרכז הוא ראשון וייחודי למאגר מידע, קבוצות תמיכה, הרצאות, הדרכה, ייעוץ וליווי. 


הנהלת אלו"ט
יו"ר - מאיר שני
יו"ר הוועד המנהל – ד"ר שמוליק מירון
מנכ"ל - עינת קסוטו-שפי

 
כרטיס ביקור-אלו"ט

טלפון: 03-5718188
פקס: 03-5718190
דוא"ל: alut_il@alut.org.il
כתובת: רח' כורזין 1, גבעתיים 53583
אתר: www.alut.org.il


שם נציג: ענבל
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008