יום ה' 21/10/2021 | 18:46
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>פארק הקופים ביער בן שמן
חוויה בממלכת הקופים

                                               אמא ובן
פארק הקופים ביער בן שמן

פארק הקופים מציע לימוד חוויתי בתוכנית שנתית - "החוקרים הצעירים"
ובתוכניות חד יומיות:
תקשורת ויחסי גומלין בעולם הקופים *
תפקידים חברתיים ותפקידים במשפחת הקופים *
נושאים סביבתיים

פארק הקופים בלב יער בן שמן, מציע בנוסף לבילוי בממלכת הקופים ביער בן שמן ופעילויות אתגר מדהימות, גם תוכניות לימוד ייחודיות.
פארק הקופים ביער בן שמן, פותח בפני  תלמידי בתי הספר וילדי הגנים צוהר להכרת עולמם המרתק של הקופים ומזמין את הילדים והמורים לסיור בלתי נשכח באזורי המחייה של הקופים, המשלב בין לימודים בחיק הטבע עם חוויות וכיופים נוספים. 
בפארק הקופים הכינו מגוון תוכניות לימוד, אשר משתלבות בתוכניות משרד החינוך לבתי הספר והגנים. במסגרת הסיורים המודרכים בפארק הקופים , ילמדו הילדים להכיר את אורחות חיי תושבי הפארק, התנהגותם, דרכי רבייתם והדרכים להגן עליהם מפני הכחדה. הפעילות מתקיימת בסביבה של חורש טבעי, באזורי המחייה הנרחבים של הקופים, בהם ניתן לצפות בקופים מקרוב.

בין תוכניות הלימוד שמציע פארק הקופים יער בן שמן:
בבון זכרשני פרויקטים שנתיים ייחודים
החוקרים הצעירים: פרויקט שנתי, הכולל למידה בכיתה, סיורים לימודיים בפארק הקופים וביקורים לתצפית. במסגרת תוכנית זו, הילדים קובעים בעצמם את נושאי הלימוד ולומדים לחקור את סביבתם באמצעות תצפית. התוכנית תומכת בלימוד מתוך הנעה פנימית, ומעודד את סקרנותם הטבעית של הילדים בנוגע לטבע והסביבה.
אני והסביבה- יחסי גומלין בין האדם וסביבתו ההשפעה שיש  לכך על חיות הבר בכלל והקופים בפרט  כמו גם על האדם עצמו

בנוסף, מציע פארק הקופים תוכניות חד יומיות, המזמנות חוויה לימודית ייחודית:
תוכנית 'מסע בעולם הקופים' : במהלך הסיור יכירו הילדים את מאפייני הקופים – מבנה גוף, התנהגות חברתית, תפקידים במשפחה ועוד.
                                       מרמוסטים
תוכניות בנושא תקשורת
: כיצד 'מדברים' קופים, תקשורת באמצעות צלילים, צבעים ותנועות. משדר וקולט בעולם הקופים, תפקידים בתקשורת בין הקופים ועוד.

תוכנית "גלגולו של מעיל פרווה": סיור המותאם לתוכנית הלימודים בגנים ויתמקד בנושא מבנה גוף וכסות, ובמהלכו יכירו הילדים צורות כסות שונות בעולם החי, רב-גוניות הפרוות בעולם הקופים והסיבות לכך.

לדברי תמר פרדמן, מנהלת פארק הקופים, מטרתו של פארק הקופים כמרכז להצלה, שימור וחינוך, הינה, בין השאר, חיזוק הקשר בין הילדים לבעלי החיים. "תוכניות הלימוד של פארק הקופים, מקרבות את הילדים אל עולם הקופים בפרט והטבע בכלל, תוך  כדי פיתוח חשיבה עצמאית מקורית וביקורתית, יכולת עבודה בצוות, פיתוח יכולת התמודדות  עם בעיות וקבלת החלטות".


הפעילות בפארק הקופים משתלבת בתוכנית הלימודים של משרד החינוך
לתלמידי כיתות א ועד ו'
,
צילום: מתן פיליזרהכוללת נושאים כגון: היכרות עם בעלי חיים, תקשורת בסיסית , המשפחה  ומסגרות חברתיות, תקשורת בין בעלי חיים, ריח , צבע, תנועה וקול, יחסי גומלין בין יצורים חיים וסביבתם.
תוכניות הלימודים בפארק הקופים מוצעות למורים/ות, גננות, מפקחים של משרד החינוך, הורים ומיועדות לילדים בגילאי גן ועד כיתות ו' .פארק הקופים הממוקם בלב יער בן שמן
, שני ילדים עם שני קופי סנאי
משתרע על שטח נרחב הנאמד בכ-50 דונם. הפארק הינו עולם קסום ומופלא שבו חיים זה לצד זה מאות קופים ממינים שונים. הפארק, הממוקם באזור חורש טבעי, מאפשר לקופים לחיות בהרמוניה נפלאה ובתנאים הקרובים ביותר למחייה בטבע. במקום נמצאים אגמים מלאכותיים, תעלות מים ובחלק גדול מאזורי הפארק ניתן ליהנות מצפייה בלתי אמצעית בקופים תוך כדי טיול באזור המגורים שלהם.
עוד במסגרת הביקורים בפארק הקופים, ניתן לשלב צפייה בסרטי טבע, בילוי במתקן השעשועים הענק "טם טם", משחק מחפשים את המטמון לימי הולדת , ביקור בבית של טרזן. ומשחקי מים בעונה החמה. במקום אזור  מיוחד לעריכת מסיבות, ימי הולדת ואירועים ומקום התכנסות מתאים לחורף.

משך הסיורים כ- 3 וחצי שעות. מחיר לתלמיד בקבוצה – 28 ₪.

מיקום הפארק: פארק הקופים ביער בן שמן, ליד כפר דניאל ומושב גמזו

 
כרטיס ביקור-פארק הקופים ביער בן שמן

טלפון: 08-9285888
פקס: 08-9285115
דוא"ל: monkeypk@netvision.net.il
כתובת: יער בן שמן, בכניסה לישוב כפר דניאל
אתר: www.monkeypark.co.il


שם נציג: מזכירות
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008