יום ב' 15/04/2024 | 18:13
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>אחוה - המכללה האקדמית לחינוך


נפתחה ההרשמה לתואר שני M.Ed

הקמפוס האקדמי אחוה

הקמפוס מאגד בתוכו שתי מכללות אקדמיות:

אחוה - המכללה האקדמית לחינוך, המעניקה תואר ראשון .B.Ed ותעודת הוראה במגוון מסלולים והתמחויות ותואר שני .M.Ed "מוסמך בחינוך ובהוראה" בארבע תוכניות לימודים.

המכללה האקדמית אחוה המלמדת לקראת תואר ראשון .B.A, ו-.B.Sc  של אוניברסיטת בן גוריון, ותואר B.SC  במדעי החיים*. בנוסף, פועלות בקמפוס מכינה קדם אקדמית להשלמה ושיפור בגרויות, תוכניות הכנה במדעי החיים ובחינוך ללימודים אקדמיים לבני 30 ומעלה ויחידה ללימודי תעודה והשתלמויות.


לימודים לתואר שני .M.Ed  מוסמך בחינוך ובהוראהמנהל מערכות חינוך

התכנית מיועדת להכשיר בעלי תפקידים ומנהלים במוסדות החינוך לתפקידי ניהול ומנהיגות ברמה מקצועית גבוהה.  התכנית שואפת לפתח בלומד יכולת לזהות את פוטנציאל משאבי האנוש בארגון על כל רמותיו ולסייע לו להביא את עוצמותיו לביטוי מרבי.תרבות עם ישראל והוראתה
תכנית חדשה ויחידה מסוגה המיועדת לבעלי תחושת שליחות חינוכית, המכירים בחשיבות החינוך המשולב ליהדות ולדמוקרטיה. התכנית מבקשת לטפח ולפתח מורים הרואים בבית הספר הממלכתי מוקד להעמקת הזיקה לתרבות היהודית ולהעצמת תחושת השייכות והקשר של התלמידים למסורת רחבת אופקים וחובקת עולם של תרבות עם ישראל לדורותיה.

 

חינוך מתמטי לבית הספר היסודי*
במרכז תכנית הלימודים המוצעת נמצא תחום דעת חדש יחסית שחוקר את דרכי החשיבה של תלמידים כשהם רוכשים ידע מתמטי ועומד על הגישות, התפיסות והכיוונים השונים בהוראת המתמטיקה.                       
בתכנית תוצגנה הגישות השונות בהערכת הישגיה של כלל האוכלוסייה ושל אוכלוסיות ספציפיות. התכנית מיועדת למורים למתמטיקה בעלי הכשרה מתאימה וותק של שנה לפחות  בבתי הספר היסודיים.

M.ed בחינוך מיוחד*
התכנית נועדה להכשיר מומחים חינוכיים בקידום תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. הסטודנטים יוכשרו להוביל את תחום החינוך המיוחד בבית ספרם ובסיום התואר ישמשו מומחים במסגרות משלבות וגם במסגרות של החינוך המיוחד שבהן מתמחים תלמידים בעלי לקויות מתונות ובינוניות. התוכנית מיועדת למורים בעלי ותק בחינוך המיוחד והכשרה מתאימה.

ההרשמה לתואר שני

לפנות ליעל אלימלך  yael_el@achva.ac.il
טל. 3622*

פקס 08-8588160
 

*התכנית קיבלה אישור לפתיחה ע”י המועצה להשכלה גבוהה.
 הענקת התואר מותנית באישור סופי של המועצה להשכלה גבוהה.

לימודי תעודה והשתלמויות

היחידה ללימודי תעודה  והשתלמויות מציעה לכם מגוון רחב של מסלולי לימוד מקצועיים מרחיבי אופקים, שאינם לימודים לתואר.
במסגרת תוכניות לימודי תעודה והשתלמויות - תוכלו ללמוד:
• לימודי תעודה •   קורסי השתלמויות •  לימודים להסבה מקצועית • העשרה והתפתחות מקצועית

היחידה שמה לעצמה כמטרה עליונה, לפתח את הידע המקצועי, להעשיר את מיומנויות החשיבה ולמנף את כישוריהם של הלומדים בה, תוך הרחבת השכלתם של הלומדים, ומציעה מערך עשיר ומגוון של לימודי תעודה וכן אפשרות להשתלם וללמוד בקורסים בלמידה מרחוק.

בין התוכניות תוכלו להשתלם באימון אישי, לימודי גישור, לימודי עריכה לשונית, ניהול גן ילדים, תקשורת מילולית, ועוד.
כל תוכניות ההשתלמויות ותוכניות לימודי תעודה , מנוהלות ומועברות על ידי אנשי מקצוע מנוסים והן משלבות תיאוריה ופרקטיקה, ידע עיוני עדכני והתנסות מעשית.

לתשומת לבכם, חלק מהתוכניות מותאמות לאקדמאים ולאנשי חינוך וחלק מהמסלולים מתאימים לקהל הרחב.
להרשמה ופרטים אודות לימודי תעודה ומסלולי השתלמויות באחווה - התקשרו כעת 3622 * שלוחה  4,  08-8588132

קורסים למורים במתווה "אופק חדש"                              

הוראה פרטנית - לגעת בכל ילד- מתחילים
סגנונות למידה ושונות בין לומדים, וסות עצמי, ילדים בעלי צרכים מיוחדים, חיזוק תחושת המסוגלות הלימודית של התלמיד, חיזוק מיומנויות קריאה בשיטות לא שגרתיות, אסטרטגיות זיכרון, הבנת הנקרא: מיפוי טקסט וראשי פרקים.

תקשורת במרחב החינוכי- מתחילים
מטרת העל של הסדנה היא ליצור תשתית תקשורתית דיאלוגית בתרבות הארגונית הבית ספרית, תוך חיפוש, עשייה, שותפות, אחריות ומחויבות לתהליכים בוני תקשרת איכותית.

התמודדות עם בעיות משמעת בכיתה- מתחילים
הסדנא שלפנינו המלווה באמצעות קורס צילום מאפשרת רפלקציה על הרפלקציה ומציעה  למורה תהליך פעיל המאפשר למידה מההתנסות בעבודתו. המטרה של הסדנא היא שכל משתתפת תגבש השקפת עולם בעניין גבולות, מרחב אוטונומי וויסות עצמי של הילדים.

המורה כאדם ארגוני במערכת הבית-ספרית-מתחילים
הסדנא מיועדת למורים חדשים בשנה הראשונה שלאחר ההתמחות ומיועדת לשפר את תהליכי התאקלמותו של המורה החדש, להגביר את תחושת הביטחון שלו ולחזק את תחושת המסוגלות הארגונית של המורים החדשים בתוך המרקם הבית ספרי.

הדיאלוג כמנוף במערכת החינוך-מתחילים
מטרת העל של הסדנה היא ליצור תשתית חינוכית דיאלוגית בתרבות הארגונית הבית ספרית, תוך חיפוש, עשייה, שותפות, אחריות ומחויבות לתהליכים בוני דיאלוג

כלים שלובים לניהול תקשורת בגנ"י - מתחילים
העצמת החוסן הפנימי (Resilience)של הגננת הצעירה בשלב הפרופסיונאלי הנתון, כמובילה וכמנהיגה בגן הילדים.
הבניית גישה ומיומנויות לניהול עצמי פרואקטיבי ויישום מודע של כלים לניהול תקשורת מובילה ובוראת מציאות רצויה בגן הילדים.

דרגה 7 -מורה יוזם ומטמיע תוכניות
ההתמחות בדרגת קידום מ-6 ל- 7 נועדה לפתח את היזמות החינוכית כאמצעי לפיתוח חשיבה חדשנית, רלוונטית ויישומית שמטרתה הסופית היא להשביח את עבודתו של המורה בכיתה ובבית-הספר.

דרגה 8 - מורה חוקר את עשייתו
ההתמחות בדרגת קידום מ-7 ל-  8 נועדה לפתח מומחיות של מורים לחקור שאלות  מתחום עבודתם השוטפת של מורים. בנוסף, היא נועדה להעשיר את הידע העיוני, האקדמי והמחקרי שלהם בתחום הנחקר, תוך פרסום מהלכיו וממצאיו הן בקרב עמיתים, והן בקרב הקהילה המקצועית, כך שממצאי עבודתו יבואו לידי ביטוי בעבודתו ובעבודתם של עמיתיו בכיתה ובבית-הספר.

דרגה 7-מתמטיקה- מורה יוזם ומטמיע תוכניות
ההתמחות בדרגת קידום מ-6 ל-7  למורים למתמטיקה נועדה לפתח את יכולת המורה ליזמות חינוכית בהתאם להשכלתו, ניסיונו ותפקידו בתחום הוראת המתמטיקה בבית הספר היסודי.

דרגה 8-מתמטיקה-מורה חוקר את עשייתו
ההתמחות בדרגת קידום מ-7 ל-8 נועדה לפתח מומחיות של מורים לחקור שאלות  מתחום עבודתם השוטפת של מורים. בנוסף, היא נועדה להעשיר את הידע העיוני, האקדמי והמחקרי שלהם בתחום הנחקר, תוך פרסום מהלכיו וממצאיו הן בקרב עמיתים, והן בקרב הקהילה המקצועית, כך שממצאי מחקרו של המורה יבואו לידי ביטוי בעבודתו ובעבודתם של עמיתיו בבית-הספר.

קורסים לסגני מנהלים

קורסים בחינוך

כלים של אימון אישי וקבוצתי לעובדי הוראה המלמדים תלמידים בעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה
מטרת הקורס להכשיר את המורה להיות גם המאמן האישי של התלמיד. להכיר ולהתנסות בכלים של אימון אישי ולאפשר למורה להוסיף אותם לארגז הכלים שלו בעבודתו עם תלמידים בעלי הפרעות קשב וריכוז וליקויי למידה

תקשורת מילולית
לשפר את התקשורת התוך אישית של המורה, והתקשורת הבין אישית בין המורה לילד.
לפתח כלים ייחודיים המעניקים פתרון לחיכוכים בין המורה לתלמיד ובין תלמיד לילד.
לפתח חשיבה יצירתית באמצעות אמנות המילה.למידע על קורסים נוספים הקלק כאן

למוזיאון ללימודי השואה "יצירת דוד"

 
כרטיס ביקור-אחוה - המכללה האקדמית לחינוך

טלפון: 08-8588132
פקס: 08-8588075
דוא"ל: keren_b@macam.ac.il
אתר: www.achva.ac.il/


שם נציג: קרן בן יעקב
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008