יום ד' 06/07/2022 | 12:56
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>פיליפ בן גיגי - אבחון דידקטי ירושלים
פיליפ בן גיגי מאבחן דידקטי מומחה ללקויי למידה

                                                
פיליפ עוסק שנים רבות בייעוץ הורים ומורים בהתמודדות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים,  ניסיון של שנים בסיוע לליקויי למידה. מורה להוראה מתקנת, המקנה אסטרטגיות למידה התואמות את כישוריו של הילד, ליווי והדרכה לילדים בעלי ADD או ADHD הפרעות קשב וריכוז.
פיליפ הינו בעל תעודה של מורה מוסמך בכיר, בעל תואר B.E.D, למד בצרפת תרפיה במוזיקה, בעל תעודת מאבחן דידקטי באישור משרד החינוך ומטעם אגודת ניצן.  מרצה בנושא ליקויי למידה: דרכי איתור, אבחון, טיפול והתערבות, במסגרת המתנ"סים בירושלים.
 
ה"אני מאמין" של פיליפ:                 

♦  "לכל אחד ישנם מוקדי כוח, תפקידנו (ההורים והמורים) לגלותם ולהעצימם"


♦ תהליך האבחון מורכב ממספר שלבים:
 

♦ מילוי "שאלון מורים" ע"י צוות בית הספר בו התלמיד לומד.

♦ מילוי "שאלון הורים" ע"י הורי התלמיד.

♦ פגישה ראשונה בין המאבחן להורים לאחר מילוי השאלונים.

♦ מספר פגישות עם התלמיד כ-8 שעות סה"כ.

 
♦ כתיבת הדו"ח ע"י המאבחן, הכולל: פירוט
   המבחנים שהועברו, הממצאים, ניתוח
   ומסקנות, מתן התאמות לדרכי היבחנות 
   לביה"ס ולמבחני הבגרות. בנוסף,
   המלצות מפורטות לטיפול ולדרכי
   התערבות.

♦ פגישת סיכום עם הורי התלמיד+ קבלת
   שני עותקים מן הדו"ח.

♦ פגישת סיכום עם התלמיד כולל לימוד
   אסטרטגיות למידה.


♦ פגישה בין המאבחן לבין צוות ביה"ס הכולל יועצת ומחנכת, במטרה
   לבנות תכנית התערבות יישומית התואמת את התנאים של ביה"ס ואת
   כישוריו וכוחותיו  של התלמיד.

♦ פגישה בין המאבחן למורה להוראה מתקנת, במטרה למקד את הטיפול
   ולבנות תכנית התערבות מותאמת לתלמיד.

♦ פגישת מעקב לאחר כ-חצי שנה, על מנת לעדכן ולשנות את המטרות והיעדים
   של תכנית ההתערבות, בהתאם להתקדמותו של התלמיד.


להלן השירותים הניתנים ע"י פיליפ:
        1.    אבחון ליקויי למידה- אבחון דידקטי:

        2.   הוראה מתקנת והקניית        
              אסטרטגיות  למידה:

        3.    ייעוץ והדרכת הורים ומורים:

        4.    הרצאות בנושא ליקויי למידה:
 
1.  אבחון ליקויי למידה- אבחון דידקטי: מיועד לתלמידים מכיתה ב' עד יב'. כמו כן ניתן לערוך אבחון לסטודנטים לקראת המבחן הפסיכומטרי, לקראת הלימודים באוניברסיטאות או במוסדות הלימוד השונים.
מה בודק האבחון? אבחון ליקויי למידה נועד לבדוק את מהות קשייו של התלמיד ולקבוע אם אלה נובעים מליקויי למידה או מקשיים אחרים. כגון דפוסי למידה לא מתאימים, קשיים רגשיים, יכולת נמוכה ועוד. קרא עוד על ליקויי למידה:מידע שימושי בנוסף לכך, התמונה הכוללת המתקבלת באבחון, מאפשרת להמליץ על העזרה המתאימה לתלמיד ועל דרכים לקידומו. בין אלה נמנים גם התאמות בדרכי הוראה והתאמות בדרכי היבחנות. האבחון הדידקטי עוסק במיפוי כישורי ותפקודי הלמידה של התלמיד. באבחון דידקטי הדגש הנו על מיפוי מיומנויות למידה בסיסיות (קריאה, כתיבה, חשבון) וזיהוי אסטרטגיות הלמידה של התלמיד ויעילותן, תוך בדיקת המנגנונים הקוגניטיביים (דוגמת זיכרון, שפה, קשב) העומדים בבסיס הלמידה של מיומנויות היסוד. האבחון הדידקטי משמש בסיס לבניית תוכנית התערבות וסיוע לתלמיד וכן בסיס לבקשת התאמות היבחנות רמה 1-2 (דוגמת תוספת זמן, הכתבה לבוחן ניטראלי, הקראה ועוד). כדי ללמוד על תהליך האבחון לחץ מהו תהליך האבחון? 

2.  הוראה מתקנת והקניית אסטרטגיות למידה: הדרכה וטיפול התואמים את כישוריו ויכולותיו של התלמיד, תוך התייחסות לסגנון הלמידה הייחודי של התלמיד. במהלך הסיוע התלמיד ירכוש כלים ואסטרטגיות למידה, יפתח מודעות לסגנונות הלמידה השונים והמגוונים, יתאים אותם לעצמו ויבצע תהליכים של מטהקוגניציה. בעקבות הטיפול, התלמיד יהפוך ללומד עצמאי, בעל מודעות לתהליכים שעליו לבצע לשם השגת יעדיו הלימודיים. בטוחני שלאחר תהליך ההתערבות התלמיד יעצים את עצמו וירגיש בטוח בעצמו ודימויו העצמי יעלה לאין ערך!

3. ייעוץ והדרכת הורים ומורים: ייעוץ והכוונה בהתמודדות מול האתגר החשוב הכרוך בחינוך והוראת תלמידים בעלי לקות למידה. הייעוץ מתקיים בקליניקה או בבית התלמיד או בבית הספר.
 
 4. הרצאות בנושא ליקויי למידה: הכרת סוגים שונים של לקויות למידה, הגדרה הלקויות,הבחנה מבדלת, המלצות לדרכי התערבות וטיפול, "טיפים" יישומיים במסגרת הכיתה והבית. מתי לפנות לאנשי מקצוע ולמי לפנות. ניתן לתאם מראש את תכני ההרצאות ולמקדם לקהל היעד: הורים, מורים, מדריכים, תלמידים וכו'. ההרצאהמועברת באמצעות מצגת POWERPOINT.   

ממליצים על פיליפ בן גיגי:
ממליצה על אבחון דידקטי ירושלים! ברצוני להודות לפיליפ מאבחן דידקטי ירושלים על השירות האמין, האדיב והמקצועי. תהליך האבחון היה מעמיק ולמדנו רבות הודות הקשיים של  ביתנו ובעיקר על היכולות שיש בה. פיליפ ידע להדריך אותנו ועודד אותנו לאורך כל הדרך. אנו נפגשים איתו לעתים כשיש צורך ומקבלים אוזן קשבת אמפטיה ובעיקר מלא טיפים שימושיים לחיי היום יום.לסיכום מומלץ ביותר תודה לפיליפ
רחל מירושלים.

ממליץ מאוד על אבחון דידקטי ירושלים! אחלה מאבחן פשוט איש מיוחד! עשיתי איבחון אצל פיליפ והוא עזר לי מאוד יש לי הרבה קשיים בבצפר אבל הוא אמר לי איך לעשות ועכשיו אני משתפר. אני ימשיך להיפגש איתו כי הוא עוזר באמת!מומלץ מאוד !פיליפ אתה תותח!!
יוני מירושלים

אבחון דידקטי ירושלים מומלץ מאוד!מאבחן מקצועי עם ידע רב! שמי אלי רופא במקצועי, פנינו לפיליפ עבור אבחון דידקטי לרועי בן ה-14. האמת הייתי סקפטי מאוד בנוגע לחשיבות של האבחון והייתי בטוח שזה עסק מסחרי ולא רציני. אשתי לחצה עלי להיות נוכח בפגישה עם פיליפ המאבחן ואני מודה הוקסמתי מהאישיות ומהמקצועיות של פיליפ. לאחר תהליך האבחון קיבלנו המלצות לבית הספר ואסטרטגיות למידה יעילות עבור רועי, בנוסף רכשנו ידע רב על נושא טיפול בילדים עם לקויות למידה אך בעיקר רכשנו "חבר" עם אוזן קשבת ואמונה יוצאת דופן ביכולות של כל ילד להצליח. פיליפ החזיר לנו את האימון בילד, כיום אנו לא שופטים אותו ולא מאשימים אותו אלא מבינים את רועי, תומכים בו ומשתדלים לעשות הכל כדי לקדם אותו. רועי מרגיש כאילו נולד מחדש והמתחים בבית פחתו לאין ערך. לסיכום תהליך האבחון היווה עבור התא המשפחתי שלנו: שינוי דרסטי ומשמעותי! תודה רבה והוקרה רבה לפיליפ מאבחן דידקטי בירושלים!
אלי ומרגלית מירושלים.

נועם ירושלים:
אבחון דידקטי ירושלים אבחון אמין ומקצועי! עשיתי אבחון אצל אבחון דידקטי ירושלים ואני מאוד מרוצה מהיחס שקיבלתי מהמאבחן פיליפ. הוא סימפטי, סבלני, ישר ואמיתי, הוא ידע לציין את התחומים בהם אני טוב יותר ולא היסס במקביל לציין את התחומים בהם קיים קושי. החשוב עבורי שהוא נתן לי כלים אמיתיים להתמודד עם הקשיים. אני מרגיש שעכשיו התמונה ברורה יותר ואני יודע על מה לעבוד ועל אלו נושאים עלי להשקיע מאמצים אני ממיץ מאוד לפנות לאבחון דידקטי ירושלים.
תודה נועם

 

 רובי מירושלים:
ממליצה על אבחון דידקטי ירושלים אנו מרוצים מאוד!
הבת שלנו עשתה אבחון אצל פיליפ מאבחן דידקטי בירושלים, ומאז חל שינוי משמעותי אצלה. לפני האבחון לא היה לה מוטיבציה ללמוד והיתה לה גישה שלילית על עצמה. כיום לאחר התהליך של האבחון היא מרגישה טוב יותר ומוכנה לקבל סיוע ואף אומרת שמרגישה שהתקדמה. המאבחן פיליפ הינו איש מקצועי מאוד עם ידע רב בתחום. גם לנו ההורים פיליפ נתן עצות טובות ושימושיות שעוזרות לנו. גם הילדה קיבלה אסטרטגיות למידה על ידי המאבחן פיליפ. כיום אנו מרגישים שלמרות שעלות האבחון אינה זולה, עבור מה שקיבלנו זה שווה כל גרוש. המאבחן השקיע שעות רבות יחד איתנו ועם הילדה וזאת לפני האבחון, בזמן האבחון וגם לאחר שקיבלנו את הדו"ח הכתוב הוא ניפגש עם הילדה כדי להנחות אותה. אנו ממשיכים לשמור על קשר ולהתייעץ איתו בעת הצורך. פיליפ המאבחן נענה תמיד לפניותינו ומשתדל לתת מענה לבקשותינו. אנו מרגישים שגם לאחר האבחון יש עם מי להתייעץ ומישהו מנחה אותנו. לסיכום אנו ממליצים החום לפנות לאבחון דידקטי ירושלים ומודים לפיליפ על כל מה שעשה עבורנו ההורים ועבור ביתנו. תודה לפיליפ
משפחת בנחיון מירושלים.

ממליצה על אבחון דידקטי ירושלים!!
שמי אורנה, פנינו לפיליפ מאבחן דידקטי בירושלים לשם עריכת אבחון דידקטי לבת שלנו הלומדת בכיתה י'. בבית הספר המחנכת המליצה מזמן לעשות אבחון וחיכינו ודחינו את הנושא. לאחר שפנינו לפיליפ המאבחן, מיד גילינו שחבל שלא ערכנו את האבחון קודם לכן.
קיבלנו שירות מקצועי, ורציני ביותר. האבחון עזר לילדה להבין את התחומים בהם היא מוכשרת ועל אלו תחומים עליה לעבוד בעזרת אסטרטגיות למידה. בעקבות האבחון היא מרגישה בטוחה בעצמה, ומצליחה להתמודד מול הקשיים שיש לה בעזרת הסיוע של פיליפ. בנוסף אנו מקבלים הדרכה מידי שבוע על ידי פיליפ לשם התמודדות עם האתגר הכרוך בגידול ילדים בעלי צרכים מיוחדים.
אנו מאוד מרוצים מהשירות שקיבלנו אנו ממליצים מאוד על אבחון דידקטי ירושלים.
אורנה מירושלים

ממליצה על אבחון דידקטי ירושלים.
שמי עליזה מירושלים, אני מרוצה מאוד משירות האדיב, אמין מקצועי ורציני שקיבלנו מפיליפ מאבחן דידקטי.  לפיליפ יכולת אבחנה מקצועית ובעל ידע רב בתחום ליקויי למידה. בנוסף לאבחון קיבלנו הדרכה וגם צוות בית הספר קיבל הדרכה על ידי פיליפ. מומלץ מאוד להיעזר בו לצורך אבחון דידקטי!

ממליצים על אבחון דידקטי ירושלים!!
אבחון מקצועי, מקיף ומפורט! יצרנו קשר עם פיליפ המאבחן ופגשנו איש אמין, בעל ידע רב בתחום ליקויי למידה. פיליפ ידע לתאר ולהסביר לנו את המצב בו נמצא הבן שלנו. הדריך אותנו וייעץ לנו בעקבות האבחון חל שינוי רציני ואבי הבן שלנו התחיל לגייס את עצמו ללמידה. אנו ממליצים לפנות לאבחון דידקטי ירושלים!

מאבחן מצויין ואיש טוב!!
גם אני עשיתי איבחון אצל פיליפ ואני מרוצה מאוד! פיליפ מורה טוב שיודע לדבר בשפה של הילדים ומבינים אותו והוא מבין אותנו. פיליפ נתן לי דרכים כדי להצליאך יותר טוב בלימודים שלי. יש לי קשיים אבל אני עובד על זה! אני ממליץ מאוד ליפנות לפיליפ. אני רפאל תלמיד כיתה ח' ולומד בירושלים. אני ימשיך ליפנות לפיליפ אבחון דידקטי ירושלים. תודה לפיליפ אתה תותח!!

 
כרטיס ביקור-פיליפ בן גיגי - אבחון דידקטי ירושלים

טלפון סלולרי: 054-2620247
דוא"ל: testphil@gmail.com
כתובת: רח' עוזיה 4 מושבה גרמנית ירושלים 93143
אתר: www.testphil.com


שם נציג: פיליפ בן גיגי
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008