יום ה' 21/10/2021 | 17:15
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>הבית של דונה גרציה- טבריה

 

"הבית של דונה גרציה" מלון (66 חדרים)-מוזיאון חי,  ההופך את סיפורה המרגש של המנהיגה היהודית האגדית, המופלאה מהמאה ה- 16 "חנה לבית נשיא היא "דונה גרציה" לחוויה בלתי נשכחת, המעבירה למבקר, את מסתורי המאה הסוערת, מרובת תהפוכות ותגליות שהביאו לעולם ערכי-תרבות ואומנות מהפכניים ומאידך משבר קשה לעם היהודי בתקופת גרוש ספרד ופורטוגל.בתקופה זו פועלת  אישה , מנהיגה  פורצת דרך בעלת עוצמה וחזון להצלת אלפים  מאחיה היהודים ואף מגשימה הלכה למעשה, את חזון הקמת המדינה  היהודית, בארץ ישראל כשלוש מאות וחמישים שנה לפני בנימין זאב הרצל, היא אף האשה הראשונה ביהדות המקבלת הכרה לעיסוק שנשמר עד היום   כתחום הבלעדי לגברים והוא חידוש הסמיכה הרבנית.

   

סיפורה המרתק של "דונה גרציה" , מפיח בקרב השומע התעלות נפש וגאווה על כי בקרב העם היהודי,צמחה מנהיגה רבת פעלים,שהצילה אלפים רבים מהעם היהודי, אשת עסקים עשירה ביותר בעולם,בעלת בנק שני בגודלו בתבל, דיפלומטית  ומדינאית מחוננת שתימרנה את מלכי אירופה ושלטה בסחר חובק עולם בשוק התבלינים, אבני החן, תעשיית הצמר ועוד.


סיפורה רווי בעושר אגדי, עוצמה, אהבה, מסירות נפש והקרבה למען העם היהודי,  המרתקים את השומע. מקומה של "דונה גרציה" נפקד מבין דפי ההיסטוריה היהודית .
אנו פועלים להארת התקופה והדמות, שבה צמחה תפיסה מנהיגותית יהודית, זקופה פורצת דרך, המחוברת לארץ ישראל, לצפון ולטבריה בפרט, עת חכרה את טבריה להקמת בית מוגן לאחיה היהודים שהפכו לפליטים נרדפים ונפוצו לכל עבר עם גירוש ספרד.
בחזונה האדיר הבינה שהעם היהודי מחובר בכל נימי נפשו, באמונתו ובהסטוריה שלו לארץ אבותיו, לכן הגיעה העת להשיב עטרה ליושנה ואכן היא מחדשת בעזרת השולטאן סולימן המפואר את הישוב העברי בטבריה, בונה בית כנסת ומקווה לחיים יהודים מלאים ומתעתדת להיות מלכת היהודים.

 
בחירתה בטבריה, אינה מקרית כלל, היא ידעה היטב כי, בזכרון הקולקטיבי של מגורשי ספרד טבריה הייתה ונותרה בעלת קדושה וחשיבות רבה, במשך 500 שנה היוותה בירה רוחנית לא רשמית של העם היהודי לאחר חורבן בית שני. כאן ישבה הסנהדרין עד תום, כאן פעלו גדולי התנאים והאמוראים,
כאן חובר ונחתם התלמוד הירושלמי וכאן הומצא הדקדוק העברי, ומעל לכל מפעמת בה האמונה כי "ממנה עתידין ישראל להיגאל" היא הצליחה לשכנע מס' משפחות, שאכן עולות ומתיישבות  בטבריה.

אך החשש והספק כבדים בקרב הפליטים , הם אינם מגיעים והישוב הדל  לא שורד.
דונה גרציה נפטרה בלא שזכתה כף רגלה לדרוך בארץ ישראל, אך היא פתחה את הדרך לתמיד להתיישבות בארץ ישראל לא עוד חלום וחזון לא ממומש, כי אם הגשמת

החזון ע"י התיישבות ואחיזה בארץ ישראל ותחילתה בטבריה . דרכה היוותה השראה לעולים להתיישב בארץ האבות.
הסיפור הנגלה, הותיר חותם במשפחת אמסלם שהינה משפחה שורשית, דור שמיני בטבריה , ובעיקר  ביעקב אמסלם, שהבין מייד את הפוטנציאל העצום הגלום בסיפורה , הן בערך המוסף הציוני היהודי והן הערך התיירותי המיוחד.
מתוך אמונה כי סיפורה,מהווה  אבן שואבת להגדלת המחוייבות, האהבה והחיבור לארץ בכלל ולטבריה בפרט.
יוזמה זו הינה דוגמא, ליוזמה תיירותית הנשענת על ההיסטוריה המקומית והעולמית של העם היהודי.

דמות המופת של דונה גרציה ודרכה מהווים השראה לשליחות היהודית, הציונית, המנהיגותית העצומה והמעצימה, אותה אנו מאמצים "בבית" כמוטו וכדרך חיים.
המוזיאון הינו יצירת אומנות, שחזור של ארמון ספרדי ברוח המאה ה- 16. והינו מהווה רקע מושלם לסיפורה המופלא של דונה גרציה לצלילי פסנתר באווירה תרבותית ייחודית, כשגולת הכותרת היא "תמונה למזכרת" פעילות  בתלבושות  ססגוניות מרהיבות ברוח המאה ה16, בה מתלבשים ומצטלמים תמונה למזכרת אותה, מקבלים ע"ג מארז הביתה.

הסיורים מודרכים ומתבצעים בכל ימות השבוע בשעות קבועות מ 10:00 ועד 16:00 .
יש להזמין את הביקור מראש. בטל. 04-6728900 .

 
כרטיס ביקור-הבית של דונה גרציה- טבריה

טלפון: 04-6700930
פקס: 04-6717059
דוא"ל: donagracia@donagracia.com
כתובת: ת.ד. 2410, רח' הפרחים 3 טבריה 14100
אתר: www.donagracia.com


שם נציג: אירית אחדות
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008