יום ש' 18/05/2024 | 20:35
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>מוזיאון בית יוסף באו

 
בית יוסף באו
הינו בית יוצר אותנטי שבו יצר יוסף באו, איש קולנוע, גרפיקאי, חלוץ האנימציה בארץ, צייר, סופר, משורר, בלשן, איש סוד ומוציא לאור.
המוזיאון מציע שילוב בין מגוון תחומים: אנימציה, קולנוע, גרפיקה, פרסום, צילום, ריגול, אהבת השפה העברית, אהבת הארץ וסיפורי שואה וגבורה מרתקים ומרגשים.

יוסף באו הוא ניצול שואה אשר דרך הומור ואנימציה הציג את סיפור הישרדותו במחנות הריכוז, סיפור היכרותו עם אשתו רבקה וחתונתם בסתר שאף תועדה בסרט "רשימת שינדלר". יוסף ניצל בזכות כשרונו האמנותי ובזכות זו הציל מאות אנשים ע"י שזייף תעודות עבורם.
דרך ציוריו מתוודע קהל המבקרים לשפה העברית העשירה שלנו ודרך עבודותיו בתור גרפיקאי מוכשר והפרסום מתוודע קהל המבקרים לסיפור תחילתו של הקולנוע ,הטלוויזיה והעיתונות בארץ ישראל. במתחם הבית נשמרו מכשירי האנימציה והקולנוע הזעירים אותם בנה יוסף באו במו ידיו.

מפעל חייו של יוסף באו זכה להכרה בינלאומית ותערוכות רבות של יצירותיו מוצגות במקומות שונים ברחבי העולם.
כמו כן, יוסף באו כתב ספרים רבים, על השואה, על השפה העברית וסיפורי שירה רבים, אשר כולם כתובים באופן הומוריסטי ומשעשע ומעוטרים בציורים אותם צייר בעצמו. מרבית ספריו תורגמו לשפות רבות ונמכרים ברחבי העולם.

מבין ספריו: ברית מילה, שנות תרצ"ח, ההוכחה, לו טוב, משולש עגול ועוד. בנוסף, במסגרת הפעילות החינוכית של בית יוסף באו, נערכות מגוון הרצאות חינוכיות לבתי ספר.
מבין ההרצאות החינוכיות לבתי ספר ולחדרי מורים ניתן למצוא הרצאה בנושא השואה בליווי ציוריו של יוסף באו אותם צייר בסתר בתוך הגטו ומחנות הריכוז, הרצאה בנושא השפה העברית ע"פ ספרו "ברית מלה", הרצאה על תחילת האנימציה והגרפיקה בארץ.

                                                  הרצאה בנושא השואה
"רבקה ויוסף באו-הנס!"
הרצאה בנושא השואה לתלמידים במסגרת הלימודים אשר נערכת במתחם בית הספר או ב"בית יוסף באו". ההרצאה מועברת על ידי בנותיהן של רבקה ויוסף באו ובמהלכה הן מציגות את סיפור ההיכרות המרגש של הוריהם וחתונתם בסתר. על הדרך בה יוסף ורבקה הצילו הרבה מאד יהודים בתוך הגיטו ובמחנות הריכוז. ייחודה של ההרצאה היא בעצם העברתה בזווית ראייתו ואופיו של יוסף באו והיא מלאת הומור ואופטימיות לנוכח נושא רגיש ומצבי התמודדות טראומתיים ומלאי חרדה. במהלך ההרצאה ניתנים דגשים למושגים חשובים כגון: אהבת האדם, כבוד האדם וחירותו, חופש התנועה והבחירה ואהבת הארץ. משתתפי ההרצאה למדים אומץ ונאמנות מה הם ומטרתה העיקרית של ההרצאה היא לחדד את חשיבות השואה והשמירה על צלם אנוש.
בהרצאה משולבים ציורים, איורים, שירים וסיפורים אותם כתב וצייר יוסף באו.
הרצאה זו מיועדת גם לתלמידים ומורים היוצאים למסעות לפולין.

הרצאה על השפה העברית
"ברית מלה" ע"פ ספרו של יוסף באו
הרצאה על השפה העברית המועברת באופן משעשע ומרתק ומתבססת על ספריו של יוסף באו העוסקים בשפה העברית ומציגים באופן הומוריסטי ובעזרת איורים את החכמה, ההגיון והעושר שבשפה העברית.
זוהי הרצאה קסומה המועברת על ידי בנותיהן רבקה ויוסף באו ועוקבת אחר התפתחות השפה העברית מאז ועד היום.
ניתן גם להזמין תערוכות ציורים בנושא השואה, השפה העברית, גרפיקה מאז שנות ה-50

פעילויות נוספות
הרצאות בנושאי אנימציה קלאסית ו  D3 .
הרצאות למגוון גילאים.
סדנאות לתלמידים בכיתות נמוכות לחגי תשרי בשילוב אנימציה.
הקרנת סרטים דוקומנטריים בשילוב שיחה ודיון חי בהשתתפות פעילה של הקהל.
ערבי גיבוש לחברות, לצוותי מורים , הרצאות חדר-מורים (בשילוב כיבוד ) 
תערוכות ופיתוח מרחבי למידה במגוון תחומים. ופיתוח תחומי לימוד חדישים.
פיתוח אמצעי המחשה טכנולוגיים מתקדמים.

http://www.josephbau.com/

 
כרטיס ביקור-מוזיאון בית יוסף באו

טלפון: 054-4212730
טלפון סלולרי: 054-4301499
דוא"ל: clilabau@gmail.com
כתובת: רח' ברדיצ'בסקי 9 תל אביב
אתר: www.josephbau.com


שם נציג: צלילה
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008