יום ב' 25/10/2021 | 15:03
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם

                     
 
נפלאות המדע במרכז טכנודע - הטכנודע בגבעת אולגה הנו מרכז מדעי בו משתתפים מדי שנה כ- 30,000 ילדים, בני נוער ומבוגרים בפעילות חקר במדע וטכנולוגיה מכל קצוות הארץ.
במרכז טכנודע הממוקם בשכונת גבעת אולגה סמוך לכביש החוף, נחשפים המדענים הצעירים לעולם המדע והטכנולוגיה באמצעות מפגשים עם נושאים מרתקים. מתחמי המדע כוללים: פארק מדע, מוזיאון מדעי אינטראקטיבי (פתיחה בקרוב).
בטכנודע גם מרכז אסטרונומי הכולל מצפה כוכבים ופלנטריום היחידי מסוגו בארץ, סדרת מעבדות מדעיות מצוידות ויחידה לסימולציה רפואית. הביקור במרכז טכנודע, התוכניות והחוגים כוללות מגוון תכנים בתחומי האסטרונומיה, רפואה, פיזיקה, כימיה, מדעי החיים ועוד ומועברים ע"י צוות הוראה אקדמי מיומן.

 
במסגרת הפעילויות המדעיות המגוונות של טכנודע התלמידים מתבוננים בתופעות ומנסים להסבירן בדרך חוויתית של חקר, התנסויות ובניית דגמים. מתוך העשייה מגלים התלמידים עקרונות מדעיים ולומדים ליישמם בחיי היום יום.
הפעילויות לבתי הספר של טכנודע כוללות סדנאות, פעילות בפארק ומוזיאון המדע פעילות במרכז האסטרונומי, ימי מדע, ימים מרוכזים ועוד מגוון תוכניות מותאמות אישית. בפעילויות נחשפים התלמידים לנושאים אטרקטיביים כגון אסטרונומיה, רפואה, פיזיקה, כימיה, מדעי החיים ועוד'. התכנים בתוכנית הנם בהלימה לסילבוס המדעים של משרד החינוך, חלקם מהווה מסגרת העשרה להרחבת תחומי ההתעניינות של הלומד והבנת תהליכים לעומק. צוות ההוראה של טכנודע מסור ומיומן ובעל הכשרה אקדמית במדע וטכנולוגיה.

פארק המדע ומוזיאון המדע – מקום לחשוב מחוץ לכיתה

פארק המדע ומוזיאון המדע של הטכנודע הינם סביבת למידה פעילה רחבת ידיים ומרשימה המזמינה את התלמידים להתנסות, ללמוד, לשחק ולהבין. בפארק ובמוזיאון מגוון רחב של מייצגים המאפשרים למידה פעילה של נושאים מתוכנית לימוד המדעים לגילאים השונים. הצטרפו אלינו לשיעורים מרתקים בסביבה ייחודית זו, כגון: גלגולי אנרגיה, אופטיקה ואשליות, כוחה של השמש , פיזיקה בלונה פארק ועוד. 


 
מצפה כוכבים:
מראות השמים כפי שהם נשקפים דרך טלסקופים מהווים את אחת האטרקציות הגדולות המציתות את הדמיון. התמונות המרהיבות מראות באמת את העולם הגדול שאליו אנו שייכים. הטכנודע כולל מתחם אסטרונומי שבליבו מצפה הכוכבים הכולל טלסקופ מהגדולים בארץ הפתוח לקהל הרחב.
בנוסף, קיים טלסקופ שמש ייחודי המיועד לתצפית ישירה על השמש לזיהוי כתמי שמש, התפרצויות ומעבר כוכבי לכת על פני השמש.

פלנטריום:
מתי בפעם האחרונה הבטתם בשמיים? הפלנטריום מהווה הדמיה של כיפת השמיים. בפעילות זו של טכנודע תכירו את הסיפורים על הכוכבים הכי גדולים- כוכב הצפון, הדובה הגדולה קסיופיאה ועוד. הפלנטריום השני בגודלו בארץ, מאפשר למשתתפים לחוות את שמי הלילה האמיתיים, תוך קבלת הסבר מקיף על כוכבים וקבוצות כוכבים. לצופים המתקדמים, ניתן להוסיף להדמיה הרגילה של כיפת השמיים גם את קווי המצהר, המשווה שמימי ומישור המלקה. בנוסף, ניתן להקרין על כיפת השמים בעזרת מקרנים מיוחדים סרטונים המראים את נפלאות המיתולוגיה היוונית ואת כוכבי לכת.


יחידה לסימולציה רפואית:
בטכנודע מתחם למידה ייחודי מסוגו בארץ. היחידה לסימולציה רפואית פותחת שעריה בפני תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים במטרה ללמוד את עולם הרפואה בדרך שונה ומרתקת. בסביבת לימודים עשירה בסימולאטורים דמויי אדם מהמשוכללים שיש ובמכשור רפואי מהמתקדמים בעולם, ניתנת ללומדים הזדמנות לבצע מגוון רחב של פעולות רפואיות הקיימות ברפואה המודרנית, החל בהזרקת תרופה לשריר ולווריד, מתן שוק חשמלי ועד צינתור לב וביצוע ניתוחים בחדר ניתוח אמיתי. מדע מן האגדות במרכז חץ (טכנוגן) בטכנודע
איך לומדים מתמטיקה מגוליבר בארץ הענקים והגמדים?
איך לומדים לספור באמצעות אלאדין והשודדים?
מרכז חץ הינו מרכז מדעים לחקר וגילוי, המותאם במיוחד לגיל הצעיר של הגנים וכיתות א' ו-ב'.
הפעילות נערכת בסביבת למידה מרהיבה הלקוחה מעולם הסיפורים והאגדות ומשלבת בתוכה תופעות מדעיות. המרכז הינו יחודי בישראל וזוכה לביקורים מכל רחבי העולם. התוכנית מאפשרת רצף פעילויות, המעודדות למידה המשכית ומשמעותית בגן ובבית הספר.

הצוות החינוכי במסגרות הפורמליות מקבל חומרי הכנה לפעילויות מתחומי המדע והאוריינות בהם יוכל לעשות שימוש לפני המפגש במרכז ולאחריו. ניתן להזמין אשכול למידה של ארבעה מפגשים מדעיים משולבים בסיפור או אגדה, כמו כן ניתן להזמין מפגש בודד או שעת סיפור ומדע לגיל הרך. ניתן לקיים מפגשים גם בשעות אחר הצהרים כפעילות של הורים וילדים.


 

אולם מוזיאון- הפתיחה בקרוב: מגוון רחב ומרתק של מתקנים, משחקים ותערוכות במדע וטכנולוגיה, באמצעותן נחשף הקהל הרחב לעקרונות מדעיים בדרך של חוויה והנאה. בנוסף גאווה לאומית- במוזיאון תוכלו למצוא מסוק מדגם דיפנדר שנתרם על ידי חיל האוויר הישראלי.

 
כרטיס ביקור-טכנודע

טלפון: 04-6333505
פקס: 04-6337795
דוא"ל: technoda@technoda.org.il
כתובת: הרב ניסים 2, גבעת אולגה, חדרה, 38110, ת.ד 1144
אתר: www.technoda.org.il


שם נציג: יפעת ציון- פור
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008