יום ה' 21/10/2021 | 18:20
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
גלים היא סביבה לימודית מתוקשבת, הממלאת את צורכי הלומדים הצעירים, מוריהם והוריהםאתר גלים מבית סנונית המיועד לשכבת הגיל הצעירה עלה לרשת בספטמבר 1998, ומאז ועד היום מוסיף להתחדש ולגדול. גלים היא סביבה לימודית מתוקשבת, הממלאת את צורכי הלומדים הצעירים, מוריהם והוריהם, ומאפשרת לימוד חוויתי המשלב ידע, הנאה ותקשורת.

פיתוח התכנים והפעילויות בגלים מושתת על מספר עקרונות חינוכיים מנחים:

הכנת תלמידי מערכת החינוך בישראל לקראת עידן המידע באמצעות פעילויות המטפחות אוריינות דיגיטלית, כישורי מידע וחקר, חשיבה ביקורתית ומעורבות
חברתית;
רתימת הערכים המוספים שמציעה הטכנולוגיה לשם הגשמת יעדים חינוכיים ושיפור הישגי
התלמידים;
קידום השוויון, הסובלנות, ההבנה והערבות הדדית בין חלקיה השונים של החברה הישראלית;
מתן מענה ליעדים והסטנדרטים המוגדרים בתוכנית הלימודים לבתי הספר היסודיים בחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי;
העשרת עולמם הרעיוני והתרבותי של התלמידים באמצעות חשיפה לתכנים מגוונים מהתרבות העולמית וממורשת ישראל.
בעידן המידע (Information Age)השימוש הנרחב בטכנולוגיה ובמחשב הפך זה מכבר לחלק מחיינו, והוא גורם לשינויים רבים בהרגלים ובתפיסת עולם: מרחקים גיאוגרפיים "מתקצרים"; מידע רב הופך זמין, מהיר ופתוח לכול; מתפתחות דרכים חדשות לדיאלוג ולשיתוף פעולה; ובלחיצת כפתור ניתן לבצע פעולות שדרשו קודם זמן רב, יציאה מהבית ומאמץ .

ייעודה של עמותת סנונית הוא לרתום שינויים מבורכים אלה לשיפור דרכי הלימוד וההוראה במערכת החינוך בישראל ולאפשר לכלל הלומדים הזדמנות שווה ליהנות מהם. סנונית מאמינה כי רכישת מיומנויות מחשב ואינטרנט מגיל צעיר עשויה להביא לצמצום הפערים הדיגיטליים, החברתיים והכלכליים בחברה הישראלית ולהכשרת דור עתיד יצירתי, פתוח וסובלני, בעל חשיבה עצמאית וביקורתית, שיוביל, בסיוע של סביבה תומכת, לשינויים מהותיים במדינת ישראל. באמצעות כלים ומסגרות ייחודיים שפיתחה סנונית על בסיס האינטרנט היא מקדמת סוג חדש של שיח רב-תרבותי ושיתוף פעולה בין מגוון דעות וזרמים, שיח התורם להתפתחותה של החברה הישראלית ולחיזוקה.


אתר גלים הוא חלופה חינוכית לאתרי הילדים המצויים ברשת. גלים היא סביבה לימודית מתוקשבת, הממלאת את צורכי הלומדים הצעירים, מוריהם והוריהם, ומאפשרת לימוד חוויתי המשלב ידע, הנאה ותקשורת, לצד טיפוח מיומנויות מחשב. הצגת התכנים באתר נעשית מתוך גישה פלורליסטית המבוססת על שוויון בין המינים, רב-תחומיות ובין-תחומיות.


התכניות המפותחות באתר מבוססות על תכנית הלימודים ויעדיה ומעשירות אותה בפעילויות נלוות. כאן יכול התלמיד להכיר את תכני הלימוד באמצעות משחקים, ללמוד תחום תוכן נבחר בהנחיית המורה, להתכתב בקבוצות דיון עם עמיתיו בכיתה ובבתי ספר שונים, לשלוח שאלות למומחים או ללמוד בעזרת דפי עבודה.

תכני הפעילויות באתר גלים עונים על צורכי כל אחת מקבוצות היעד האלה:

תלמידים במסגרת בית הספר - הקניית ידע באמצעות הפעלות חינוכיות חוויתיות המשתלבות בשיעור. את הנושא הנלמד מלוות מטלה באינטרנט, פעילות מוצעת לכיתה, עבודה קבוצתית או אישית והצעות להפעלות נוספות כמו סיורים, ניסויים מדעיים וביטוי אישי ביצירה. כלל הפעילויות המוצעות משלבות את החוויה הווירטואלית בחוויה מחוץ לרשת.
תלמידים בשעות הפנאי –באתר מוצעים משחקים, חידונים ותכני העשרה המתאימים
לשעות הפנאי; רעיונות ליצירה, בישול וסיורים; כמו כן פתוח האתר לעבודה עצמאית, לעבודת צוות ולפעילות משותפת של ילדים והורים.
אתר גלים מאפשר גם לתלמידים חולים או רתוקים לביתם ליצור קשרים עם בני גילם ולחלוק אתם חוויות על בסיס משותף הנוצר בעקבות הגלישה באתר.
מורים - האתר מציע למורים מאגר דפי עבודה המלווים פעילויות שונות באתר; מאגר שאלות ותשובות על העבודה בגלים; אפשרות לשוחח עם עמיתים ויועצים בשיחות מקוונות ובקבוצות דיון ולהחליף מערכי שיעור; מערכת תמיכה וליווי; וכן קישורים למאמרים ולאתרים העוסקים בנושאים לימודיים ובסוגיות חינוכיות.
למרות הדגש שניתן להשתלבות הנושאים במערכת החינוך, הצלחת האתר קשורה גם במידת השתלבותו בשעות הפנאי: גלישה בשעות אחר הצהרים, יצירת קשרים חברתיים בעקבות ההשתתפות בקבוצות דיון וכן פעילות משותפת של הורים וילדים המבוססת על ההפעלות באתר.

אנו עוסקים ביצירה ובניהול של אתרים חינוכיים המספקים ללומדים תוכן איכותי בעברית ומותאמים לצורכי הלימוד ולתכנית הלימודים; אתרים העוסקים בערכים ומעמיקים את הקשר של התלמיד למסורת היהודית בהיבטים השונים; אתרים עשירים בתכנים ובפעילויות. אנו מאמינים שאתרים אלו הם כלי רב עוצמה בעיצוב הזהות היהודית של ציבור התלמידים, אזרחי העתיד של מדינת ישראל.

 
כרטיס ביקור-אתר גלים

טלפון: 02-6584517
דוא"ל: join@galim.org.il
כתובת: האוניברסיטה העברית בירושלים, גבעת רם, ירושלים 91904
אתר: www.galim.co.il


שם נציג: אלי הומבורגר
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008