יום ש' 18/05/2024 | 18:26
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>מוזיאון ללימודי השואה "יצירת דוד"
במכללה האקדמית לחינוך אחוה


דוד ניסענבוים
(1914-1999)
אוסף יצירות שנתרם ע”י בנו של דוד ניסענבוים זכריה אגוזי לאחוה המכללה האקדמית לחינוך. המכללה הקימה מוזיאון פרטי ללימודי השואה - “יצירת דוד” ובכך התגשם חלומו הגדול של דוד ניסענבוים שיצירתו תזכה למשכן הולם, בו יוצגו יחדיו כל פסליו וציוריו.

“אני מביט על העולם כמו מתוך כלא ובוער מבפנים” אומר דוד ניסענבוים בהזדמנות נדירה בה דיבר על יצירתו והוא מוסיף ואומר “כל עבודותיי הן עבודת יד בלי שום מכשירי חשמל, כל חריץ נובע מן הלב, כל חריטה באה מן הנשמה, כל פסל, כל תמונה הן חלק מתוכי”.
 


הפסלים והציורים של דוד ניסענבוים המוצגים בתערכה ב”יצירת דוד” מהווים את דרכו הייחודית של האמן לבטא את רגשותיו באתר לגורלם של יהודי אירופה בשואה.

התערוכה עצמה אינה אמורה למסור את תולדות השואה באופן היסטורי, אלא את חוויותיו של האיש לנוכח רצח עמו ואבדן משפחתו. ניסענבוים שאיבד את כל משפחתו במלחמה
מתמקד במשפחה כסמל לשבר העיקרי וכן כסמל לנסיון ההשתקמות ובניית החיים מחדש.
תערוכה זו, המוקדשת לזכרו של דוד ניסענבוים ולזכר מרים ניסענבוים, ניצבת דרך קבע במרכז לימודי השואה של המכללה האקדמית לחינוך אחוה שקם במטרה לשמש אות זיכרון לקרבנות השואה על ידי לימוד מקיף של הנושא.

המכללה רואה בהקמתו של מוזיאון ללימודי השואה, אתגר ציוני לאומי בעל חשיבות ערכית ומוסרית, בבחינת צווי של “לזכור ולא לשכוח” ולכן קבלה בכבוד ובהתרגשות את עבודות האמנות שנתרמו על ידי משפחת אגוזי שבקשה להנציח את בני הזוג ניסענבוים.


           


         ניתן לתאם ביקורים מראש עם ורד קורדובה-זולר בטלפון 08-8588116.

                                    

למידע על המכללה האקדמית לחינוך אחוה

למידע על קורסים במכללה האקדמית לחינוך

 
כרטיס ביקור-מוזיאון ללימודי השואה "יצירת דוד"

טלפון: 08-8588116
אתר: www.achva.ac.il


שם נציג: ורד קורדובה-זולר
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008