יום ש' 18/05/2024 | 18:35
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>קורסים במכללה האקדמית אחוה

קורסים בלמידה מרחוק

הבה נשחק, משחק ולמידה
הלומדים בקורס יכירו את ההיסטוריה והפסיכולוגיה של המשחק, יתוודעו לסוגים שונים של משחקים ויכינו משחקים. בנוסף נלמד על מקומם של משחקי מחשב בחברה המודרנית ואף נכיר תוכנה המאפשרת לילדים, לנוער ולמבוגרים ליצור משחקי מחשב משלהם.

האינטרנט לשירות ההוראה
מטרת הקורס לחשוף את הלומדים לטכנולוגיות קיימות ולכלים שישמשו ככלי עזר בהוראה, ולהכיר את הכלים לעומק ולדעת לעשות בהםשימוש בשדה ההוראה.

מוח, זכרון, למידה ומה שביניהם
מטרות הקורס: להכיר סוגי זיכרון שונים, להכיר את ההיבטים הפיסיולוגים של הלמידה, ללמוד להבדיל בין סוגי זיכרון שונים ומה הגורמים המשפיעים על הזכרון, לסקור ולהכיר דרכים לשפר את הזיכרון ואת דרכי הלמידה.

תזונה מזון ומה שביניהם
במסגרת הקורס נכיר את  מרכיבי המזון העיקריים, נכיר את הקשרים בין התזונה המערבית של המאה ה- 21 לתפקוד ובריאות הגוף. נבין מהן השפעות התזונה על התפתחות והתנהגות הילד והמבוגר.

סוגות בספרות ילדים
בקורס זה נלמד לזהות את מאפייניה של הספרות הטובה לילדים. נכיר את סוגיה של הסיפורת לילדים, היכרות שתסייע לנו לבחור סיפור מתאים לקריאה לילדים או להוראה בכיתה

רשתות חברתיות
מטרות הקורס: להכיר סוגים שונים של רשתות חברתיות ולהכיר את ההיבטים הסוציולוגים להתקהלות החברתית המקוונת. לבחון את ההשפעה שיש לרשתות החברתיות על הלמידה במאה ה 21. להכיר קהילות בעלות צרכים מיוחדים ושימושיהן ברשתות החברתיות.
לבחון דרכים לשלב את הרשתות החברתיות בארגז הכלים החינוכי.

תלמידים מחוננים ומצטיינים
קורס זה יחשוף מורים והורים למידע ולהבנה של מאפייני האוכלוסייה המיוחדת הזו על גווניה, לאתגרים ולקשיים, ולהיכרות של מסגרות לימוד ותכניות חינוכיות

עידוד קריאה בעידן הדיגיטלי
בקורס נלמד על החשיבות של קריאת ספרים והשפעת הקריאה להנאה על הישגים לימודיים. נכיר אתרי אינטרנט לטיפוח הקריאה לילדים ונוער ונלמד דרכים שונות לעידוד הקריאה החופשית באמצעות המדיה הדיגיטלית.

סוגות בשירת ילדים
בקורס זה נלמד לזהות את מאפייניה של השירה הטובה לילדים. נכיר סוגיה של השירה לילדים, היכרות שתסייע לנו לבחור שיר מתאים לקריאה לילדים או להוראה בכיתה/בגן.

להיות מורה מקוון
בקורס זה יתנסו המשתלמים בלמידה מרחוק תוך לימוד נושאים וכלים הקשורים בהוראה מקוונת, מתוך מטרה שיוכלו להשתמש בהם עם תלמידיהם.

קורסים ללימודי תעודה

הוראה מתקנת באנגלית
להכשיר פרחי/עובדי הוראה להתמודד עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בשעורי אנגלית רגילים ובשיעורי עזר.

פיתוח כישורים חברתיים בקרב ילדים
מטרות הקורס: היכרות עם קשיים חברתיים והתנהגותיים המאפיינים ילדים במערכת החינוך. הקניית כלים לפיתוח מיומנויות וכישורים חברתיים בקרב ילדים.

לימודי התאמה לעובדים פארארפואיים במערכת החינוך
מטרת התכנית להכשיר עובדים פארארפואיים במערכת החינוך: מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת ומטפלים ביצירה והבעה.

מורה מומחה באיתור ובטיפול בתלמידים עם לקויות למידה
‏התכנית מציעה הכשרה מקצועית שתיתן מענה לעובד ההוראה בבית הספר היסודי ותכשיר אותו כמורה מומחה בהוראת תלמידים עם לקויות למידה.

אימון להתמודדות עם הפרעות קשב (ADHD) התמחות למאמנים
הקורס מיועד למאמנים שסיימו קורס הכשרת מאמנים והתנסו באימון בפועל, ומעוניינים להתמחות באימון המותאם ספציפית לענות לצרכיהם של בעלי הפרעות קשב וליקויי למידה.
הקורס בנוי על הרצאות, הדגמות והתנסויות בשימוש בכלי האימון הייחודיים.

עריכה לשונית
מטרות התכנית: להכשיר את הלומדים בה לעבודה בעריכה לשונית. להקנות ללומדים ידע בתחומי הלשון המסייעים לעריכת לשון ולפתח מיומנויות עריכה של טקסטים מגוונים.

הכשרת חונכים לסטאז’/ הכשרת חונכים באנגלית לסטאז’
במסגרת הקורס נבין את המשמעות וגודל האחריות של תפקיד החונכת, מול הסטאז’ר בפרט והמערכת החינוכית בכלל.  ניחשף למורכבות התפקיד שיש בו גם תמיכה וגם הערכה. אחריות לשילובו הפרופסיונאלי של  הסטאז’ר מחד גיסא ועידוד התפתחותו האוטונומית מאידך גיסא.   

שימוש באמנויות ככלי חינוכי
מטרת התכנית: להעשיר את ‘סל הכלים’ של המורה/יועצת/גננת. ולפתח מודעות אישית תוך כדי התנסות חווייתית

הכשרת מאמנים אישיים Coaching
התכנית מיועדת להכשיר את המשתתפים להיות מאמנים אישיים, ולבצע אימונים אישיים במגוון תחומים.

קורס טכנאי PC איש תמיכה טכנית
הקורס מיועד לחסרי רקע המעוניינים לרכוש מקצוע פופולארי ונדרש בתחום התמיכה הטכנית וניהול הרשתות
.
קורס מנהל רשת MCITP
ההסמכה מאפשרת ללומד להתמחות כמנהל רשת בכיר המוסמך מטעם מיקרוסופט לבצע בארגון את כל מגוון התפקידים במערכת ההפעלה החדשה Windows Server 2008:
הקורס מיועד לחסרי רקע המעוניינים לרכוש מקצוע פופולארי ונדרש בתחום ניהול הרשתות.

עיצוב ובניית אתרים ופתוח אפליקציות אינטרנט
מותאם במיוחד למעוניינים לבנות ולעצב אתרי אינטרנט, לעצב עמודי פרסום ובאנרים לאינטרנט. וליצור מצגות ומשחקי מחשב אינטראקטיביים לאינטרנט. בשילוב אלמנטים גרפיים, תמונות, קישורים, טקסטים, קטעי אנימציה ומולטימדיה. במסגרת הקורס נלמדות התוכנות הגרפיות הנפוצות ביותר בתחום ברמה מקצועית גבוהה. הקורס מותאם לחסרי רקע מוקדם המעוניינים לעסוק בתחומי העיצוב לאינטרנט.

 

המרכז ללימודי אמנויות

האמנות היא שפה חיה ומשתנה, בעלת איכויות תקשורתיות השונות בעוצמתן והיא נוגעת לתחומי החיים השונים, היכולת לקלוט את שפת האומנות והיכולת להתבטא באמצעותה מתפתחת ומבשילה בכל אדם תוך כדי הכוונה והעשרה.

היחידה ללימודי תעודה והשתלמויות בקמפוס האקדמי אחוה הציבה לעצמה למטרה לקדם את הפעילות האמנותית במקום. להגשמת יעד זה מתפתח ביחידה מרכז המציע מערך מגוון של לימודי תעודה וסדנאות אמנות להעשרתם של הלומדים.

בלב הקמפוס הוקמה גלריה לאמנות המהווה פנינה אסתטית ותרבותית. במהלך השנה מוצגות בגלריה תערוכות של מיטב האמנים ותערוכות בוגרים.

הגלריה משמשת ומזמנת שיח בתחומי דעת שונים בין יוצרים בוגרים לבין הדור הצעיר הלומד במקום.

הקמתו של המרכז ללימודי אמנות יחד עם הגלריה לאמנות מהווים פריצת דרך בקמפוס האקדמי אחוה לעשיה יצירתית, לחדשנות ולטיפוח ערכים של מסרים אמנותיים ותרבותיים.

הכשרת מדריכים לאמנות
תכנית הלימודים בהכשרת מדריכים לאמנות כוללת לימודים עיוניים ולימודים מעשיים, היבטים פדגוגים ודידקטיים בהדרכת אמנות, רקע כללי בתולדות האמנות ובהבנתה, אמנות חברה ותרבות בישראל, סיורים בגלריות ובמוזיאונים.

סדנאות אמנות לקהל הרחב
סדנאות יצירה פתוחות לציבור הרחב, סדנאות האמנות לא מחייבות ניסיון קודם ומאפשרות גם התנסות אמנותית שלא למטרת תעודה בפיסול, ציור, רישום, צילום, מנדלות, ויטראז', צבע בטבע, עיצוב קרמי, תולדות האמנות, גלריה ואוצרות.
הסדנאות מיועדות גם לסטודנטים המתעתדים ללמוד תרפיה באמנות וצריכים לצבור שעות אמנות

תעודת התמחות באמנות לגיל הרך ובחינוך המיוחד
במסגרת לימודי תואר ראשון ותעודת הוראה.

היחידה ללימודי תעודה מציעה תוכנית ייחודית לקבלת תעודת התמחות באמנות לגיל הרך ולחינוך המיוחד. 

למידע על המכללה וקורסים נוספים במכללת אחוה הקלק כאן

למוזיאון ללימודי השואה "יצירת דוד"

 
כרטיס ביקור-קורסים במכללה האקדמית אחוה

טלפון: 08-8588132
פקס: 08-8588075
דוא"ל: keren_b@macam.ac.il
אתר: www.achva.ac.il


שם נציג: קרן בן יעקב
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008