יום ד' 06/07/2022 | 13:20
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>פרדס - מרכז לחינוך ערכי



פרדס
הינה חברה אשר מפתחת ומדריכה סמינרים, ימי עיון וסדנאות לבני נוער במגוון רחב של נושאים. ימי העיון והסדנאות מועברים תוך חיבור והתאמה לאופי בית הספר והתלמידים. ב"פרדס" מאמינים בשותפות מלאה עם צוות המורים והמחנכים במסגרת החינוכית ולכן מקפידים על קשר רציף עימם. במקביל ניתן להתאים ימי עיון וסדנאות לצוות המורים והמחנכים.


מי אנחנו?
צוות המדריכים של "פרדס", צעירים בוגרי תנועת "השומר הצעיר", עוסק שנים רבות בעבודה חינוכית-ערכית עם בני נוער ועם מחנכים ומציע ימי עיון וסדנאות ערכיים לבני נוער. מתוך ניסיון רב בחינוך החלטנו להקים מרכז להעצמת החינוך הערכי-חברתי במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית.
אנו רואים חשיבות רבה בעבודה עם בני נוער ככלי מרכזי לעיצוב אופייה ודמותה של החברה הישראלית, ומאמינים ביכולתנו ליצור חוויה חינוכית ייחודית ויוצאת דופן עבור החניכים.


מה אנחנו מציעים?
פעילויות חינוכיות לתלמידי ז'–י"ב ולצוותים חינוכיים בתחומי תוכן רבים ומגוונים. הפעילויות שלנו כוללות שיעורים וסדנאות, הדרכה פעילה של תלמידים במסגרת סמינרים, סיורים, ימי עיון ותכניות רב שנתיות.
מובאים מתחת מספר תכנים שאנחנו מציעים (תכנים והצעות נוספים אפשר למצוא באתר שלנו
www.pardesnet.org)


סדנאות פרדס

שואה וגבורה
השואה היא נושא מורכב ורגיש. גישתנו החינוכית לעיסוק בה היא העמדת האדם במרכז ובחינה של  יכולתו לבחור את דרכו ולהשפיע על המציאות סביבו תוך שימת דגש על דילמות של בני נוער.
לצד ההבנה של הייחוד היהודי נדגיש את הרגישות ההומניסטית-אוניברסלית לזכויותיו של כל אדם באשר הוא. תכני ההדרכה מתאימים להכנות למסע לפולין וכמו כן לסדנאות לקראת יום השואה.
התוכנית פועלת בשיתוף "מורשת" מכון לחקר השואה.

כלכלה וחברה
במדינת ישראל קיימים הפערים החברתיים הגדולים בעולם המערבי. איך פערים אלו נוצרו? איך ניתן לפתור זאת? מהו "צדק חברתי"? על כול השאלות האלו ננסה לענות דרך סדנאות חווייתיות, הרצאות אורח, סיורים בתחנה מרכזית ת"א ושכונת הארגזים ועוד.

מין, מיניות וזוגיות- שיחה בגובה העניים
אולי אחד הנושאים היותר יום-יומיים אצל בני הנוער אך הכי פחות מדוברים איתם. גישתנו לנושא היא שיחה פתוחה "בגובה העיניים" על אלכוהול, מין וזוגיות, לחץ חברתי ועוד, תוך רגישות לחניכים המשתתפים בסדנא.
הסדנאות מותאמות לפי גילאים ונוגעות בחשיבות השיחה, פערים בין בנים לבנות, לגיטימציה לקשיים במין, התחום האפור שבין מין בכפייה ומין בהסכמה ועוד.



מנהיגות נוער, הובלה ומועצות תלמידים
מתוך תפיסה כי הנוער הוא מנהיג המחר ומוביל השינוי המרכזי בחברה הישראלית, אנו מציעים סמינרי מנהיגות, ימי עיון בנושא הובלה וליווי מועצות תלמידים. הסדנאות מתרכזות בהעצמת חווית המנהיגות, עמידה מול החברים שלי, הוצאת פרויקט לפועל משלב התיכנון ועד הביצוע וכיצד מנהיגות אישית מובילה שינוי בית ספרי או חברתי. החניכים לומדים  בין היתר מה המשמעות של להיות אזרח פעיל ומעורב על ידי סדנאות וסיורים בנושא ישראליות וזהות, סדנאות בנושא צדק חברתי, היכרות עם האחר בחברה הישראלית, פעילויות וסדנאות לעידוד יציאה לש"ש ושירות משמעותי בצבא. 


ימי צוות לחדר המורים, סמינרים למורים

אנו כצוות רואים בכם המורים כשותפים טבעיים שלנו לשלל הפעילויות. מתוך תפיסה של שותפות ומתוך ראיה כי אתם דמות המחנך הקבוע העומד על מול התלמידים- נציע לכם מגוון ימי "חדר מורים" להעשרה בשלל התחומים המוצאים כאן ואחרים ע"פ התאמה מראש.

בין הנושאים החינוכיים השונים בהם אנחנו עוסקים בפרדס נמצאים נושאים משמעותיים עבור המורים והנוער בישראל כגון, סדנאות על דמוקרטיה סביב יום השנה לרצח רבין, הכנה ערכית לקראת הגיוס לצה"ל, ליווי מתנבי ש"ש (שנת שירות), פעילויות וסיורים על תרבות הנוער, פעילויות וסיורים נגד גזענות, פעילויות ערכיות לחטיבות הבניים, פעילויות וסיורים לשנות בר מצווה, הדרכה על מסע חוצה ישראל ועוד.

צוות פרדס ישמח להתאים כל נושא לבית הספר, חברת הנעורים ואף לפעול לפיתוח נושאים נוספים.

 
כרטיס ביקור-פרדס - מרכז לחינוך ערכי

טלפון סלולרי: 052-6719061
דוא"ל: laura.milo@gmail.com
כתובת: קיבוץ פלך, בקעת בית הכרם 25128
אתר: www.pardesnet.org


שם נציג: לאורה מילוא
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008