יום ב' 25/10/2021 | 12:59
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>עמותת התיירות כרמלים

עמותת התיירות כרמלים חולשת על המרחב שבין חיפה לחדרה והיא כוללת בתחומה 8 מועצות אזוריות ומקומיות ביניהם מוא"ז חוף כרמל, בנימינה, זכרון, אלונה, ג'סר א זרקא, פרדיס, וכו' .
ברחבי העמותה כ- 140 אטרקציות, 20 יקבים,
300 אמנים וגלריות לאמנות .

מרחב התיירות כרמלים הוא אחד מהאזורים הנדירים ביופיים בארץ. מרחב זה שוכן ב"לב הארץ" ומשתרע מכפר גלים במבואות הדרומיים של חיפה ועד עמק חפר.

באזור זה התפתחו בשנים האחרונות מגוון רחב של אתרי תיירות בתחום היין, הרוחניות, אתרי תיירות אתגרית , גלריות לאמנות, אתרים למטיבי לכת ועושר גסטרונומי למטיבי לסת. במרחק קצר ממרכז הארץ – 40 דקות מתל-אביב וכשעה מירושלים בכביש 6 – תמצאו מרחב כפרי קסום במיוחד.
 
האזור כולל "פנינות" שלא נמצא להם אח ורע בארץ – חוף הבונים, נחל מערות וכפר האמנים עין הוד שיכולים להתחרות על ליבו של המבקר והתייר גם בזירה העולמית .

"משולש הזהב" התיירותי באזור כולל את קיסריה בה מבקרים מדי שנה כ- 700,000 , זכרון יעקב בה מבקרים כ- 500,000 מבקרים וכפר האמנים היחיד בארץ -עין הוד. באזור 40 ק"מ של חופים בתוליים שזכו בפרסי החוף הנקי.

אחד מהאתרים החשובים ברמה העולמית באזור הינו נחל מערות אשר נמצאו בו שרידים של האדם הקדמון מלפני מליון שנה . האתר מועמד להכרה כאתר מורשת עולם באונסקו.

 מסלולי פארק הכרמל 

מטיילים בכרמל
רמת הנדיב- סיור מודרך בין השבילים הקסומים וגנים ירוקים ומעוצבים, תצפיות נוף מרהיבות  במרכז הגן  נמצאת מערת הקבר, בתוכה קבורים הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו. הסיור משלב את סיפורו של הברון רוטשילד ותרומתה ליישוב היהודי ואת חזון רמת הנדיב לקיים איזון בין האדם וטבע. הסיור כולל ביקור במרכז המבקרים הכולל סרט המציג את סיפורו של המקום, גלריה ובה תערוכה "איזון עדין". 
טיול ג'יפים - טיול ג'יפים אתגרי בשבילי טבע מרהיבים ברחבי הכרמל ובקעת הנדיב , אפשרי בליווי כתב חידה ובשילוב ביקור וטעימות במחלבת גבינות בבת שלמה .
עץ השדה- גבעת עדה ביקור בחצר המבקרים של משפחת טפרברג בגבעת עדה המזמינה את אורחיה לטעום שמן זית, להכיר את עולם הזית וליהנות מחצר ראשונים.

חוות הסוסים בבית אורן
מסלול משפחתי קליל היוצא מחניית חוות הסוסים בבית אורן. יציאה למסלול לכיוון נחל ספונים. ההליכה קלה ונעימה בחורש נמוך, מדי פעם דליל, עד ההגעה לפינת יער צפופה וירוקה הנקראת בפי אנשי המקום "יער הקופים". פינה נפלאה וקרירה לפסק זמן וארוחה קלילה. משם ממשיכים ללכת צפונהלכיוון שמורת החי בר, עם השביל שמוביל עד חניון הפיתולים ומשם חזרה לחוות הסוסים.

סיור נשים ונפלאות
סיור העוקב אחר נשים חזקות ומשפיעות בכרמלים. ארוחת בוקר בבית אולגה חנקין, מיילדת ואשת יהושוע חנקין, חנה סנש, שרה אהרונסון, בית משפחת לנגה ועוד. אמנות נשים בנות זמננו – יצירה מקומית בזכרון ו שופינג אצל מעצבות מקומיות. (חנויות וינטג' ייחודיות במעיין צבי ובעין הוד.

מדיטציה ודמיון מודרך - עין עירון
פעילות בוקר בעין עירון במהלכה נתרגל ישיבה, שיחה, הליכה בטבע, הפסקת תה ודמיון מודרך על פי מסורת הזן של טיך נאת האן. ניתן לסיים בארוחה, אצל איריס ורמי סמסון בגינה. 
לפרטים:  054-7500981  04-6379317

פארק הדיג, מעיין צבי
פיקניק על המדשאות המוצלות, עליהן פזורים שולחנות וכיסאות (מותר לעשות על האש), דיג בבריכה, תפיסת דגיגונים ברשת, אטרקציית מתנפחים, גשר וסולם חבלים, אומגה, סירות משוטים, ג'ימבורי, בימבות, אפיית פיתות בטאבון, פינת חי ואקווריום, רכיבה על גב חמורים, מתחם רטוב, הכולל בריכות שכשוך, מגלשת מים ובריכת כדורים. טל' 04-6391603

מי קדם בפארק אלונה
אתר המציע מסלול בתוך הניקבה המשוחזרת והמוארת, ובו הליכה במים בעומק של עד כחצי מטר. ההליכה זקופה ומלווה בהדרכה. מומלץ להצטייד בנעליים, בגדים להחלפה ופנסים. טל' 04-6388622


סיור מומחז בעין הוד
סיור חוויתי, אותו מעבירה הרקדנית שנטל, תלמידתה של גרטווד קראוס. הדרך בה מובילה אותנו שנטל עוברת בסמטאות הכפר, בין הבתים, הפסלים והנוף. שנטל שוזרת בסיפורה אנקדוטות מהווי הכפר ומחיי האמנים, מלמדת על ההיסטוריה והאומנות ומפגישה אותנו עם אמן מקומי. כבונוס יזכו המשתתפים גם לעצותיה בענייני טיפוח ופיתוח החן ונגיעות אקטואליה מאירועי השריפה.
טל': 054-5558563

בשבילי האמנות
סיור מומחז בכפר האמנים עין הוד- שחקנית הנכנסת לדמותה של אמנית שהגיעה לכפר עם מרסל ינקו מסיירת עם הקבוצה בסמטאות הציוריות של הכפר תוך סיפור תולדותיו.  בהמשך כניסה חפשית למוזיאון ינקו דאדא.
 
 ביקור במרכז ינקו דאדא - סיור מודרך בשלוש תערוכות המוזיאון והפעלה קצרה ב"מעבדאדא" מרבכז הפעלה בו כל אחד יכול להכנס לנעליו של אמן דאדא. הפעלה ברוח ההומור והאבסורד.
 
מוזיאון ניסכו לתיבות נגינה עין הוד – מפגש קסום עם ניסכו ואוסף תיבות הנגינה שלו מכל רחבי עולם, חוויה מוסיקלית מדהימה.  
 
סדנאות האמנים בעין כרמל - סיור מודרך במתחם סדנאות האומנים. הסיור יכלול ביקור בגן הפסלים- "בזלטון", ב"מחסן של נח"- "מחסן התרבות של הקיבוץ ובו חפצים ישנים מעוררי נוסטלגיה, ביקור בסדנאות אומנים פעילות ומפגש עם אחד מהאומנים היוצרים במקום.
 
בעקבות התיישבות וחלוצים
מרכז מבקרים חב' חשמל – אורות רבין – חדרה סיור במרכז המבקרים של חב' החשמל – חוויה מרתקת בהתוכלו לראות איזה דרך עושה החשמל עד שהוא מגיע אלינו....
מוזיאון החאן חדרה – סיור חדש ומרתק של מוזיאון "החאן" חדרה, באתרים מיוחדים בחדרה הנוסטלגית:  סיפור השבט שהקים את חדרה וסיפורו של בן השבט אבשלום ביינברג, בסיור מומחז אל חדרה שטרם הכרתם...  בשילוב של שחקנים בובת תיאטרון וקטעים היסטוריים.
ארוחת צהריים –
בית חנה שנס – קיבוץ שדות ים – סיפור חייה וגבורתה של הצנחנית והמשוררת.
ארוחת צהריים באחת ממסעדות באזור.
מחנה מעפילים עתלית – סיפורי העפלה ומעפילים מאגר ממוחשב ובו אלפי עדויות סיפורים ומבצעי העפלה

הסוד של בת שלמה
בואו לגלות את סודה של בת שלמה, מושבה קסומה שקפאה בזמן, בסיור תיאטרלי מלא הפתעות.  ''שלמה'', אחד ממייסדי המושבה, שלגם ממי הנעורים של נחל ''עין תות'' ואינו מזדקן עוד, מעביר את סיפורה הייחודי של המושבה. ''שלמה'' יוביל אתכם ברחובה העתיק ויחיד, יכניס אתכם לחצרות הבתים ויספר לכם את סיפורה של המושבה. הסיור מלווה בשירים, קטעי קריאה ונגינה בחליל. חוויה חד פעמית.
בתיאום מראש : 04-8136239/40


מטיילים ב"דרך המים"
מפגש עם מערכות מים שונות לאורכו של נחל תנינים מפארק אלונה, דרך רמת הנדיב ופארק שוני, שמורת הטבע מעגן מיכאל ועד שפכו של נחל התנינים לים.
היפה והמעניינת באתרי "דרך המים", היא מערכת תפיסת המים ב"מי קדם" שבפארק אלונה, והבולטת במתקנים אלה היא מערכת הובלת המים לעיר קיסריה. בנוסף קיימים באזור מערכות ומתקנים מים אחרים ששימשו להובלת מים לחוות סמוכות, ליישובים ולשטחי החקלאות באזור.

בתים מספרים בעין הוד  
 מסלול סיור המציג את הבתים ופרטיהם ההיסטוריים, האמנים שחיו בעבר, סיפורי האהבה בכפר ופרי תוצרתם של האמנים.
בין הבתים: ביתו הפרטי של מייסד הכפר מרסל ינקו, בו נחשפו מתחת לשכבות הסיד ושוחזרו חלק מיצירות האמן, הגלריה המרכזית בה מוצגות עבודות כל אמני הכפר, בית המוכתר, בית גרטרוד קראוס, בית הבד, גלרייה מגל בית קלוד ינקורט ועוד.
בתיאום מראש: 04-9841114 
 
"מחזירים את הצבע לטבע בכרמלים" 
 תחת כותרת זו מקיימת עמותת התיירות כרמלים סיורים מודרכים בהר הכרמל, תוך לקיחת חלק פעיל בשיקומו של ההר והיכרות עם צמחי הבר באזור. בתום הסיור ישתלו המשתתפים פקעות של צמחי בר באדמת הכרמל. הסיור המודרך בהר הכרמל ייצא מכרם מהר"ל, אל שטחי הכרמל שנפגעו בשריפה, לכיוון בית אורן שניזוק באופן הקשה ביותר. במהלך הסיור עצירה בנקודות תצפית והסברים על מוקדי השריפה, התפשטותה, הנזקים ותכנית השיקום הצפויה. לתיאום04-9841114  

דרך המים העתיקה
מי קדם בפארק אלונה-  מסע מרתק בתוך ניקבה מוארת, ההליכה במים היא בעומק של כחצי מטר  מלווה בהדרכה מקומית. יש להצטייד בבגדים ונעליים להחלפה.
פארק שוני – מתחם מרתק שרידי עיר רומיתבית מרחץ ואמת מים שהובילה מים לקיסריה בתקופה הרומית – ביקור במוזיאון עתיקות שוני ובמוזיאון הפסלים של הפסל אחיעם. 
 
נמל קיסריה
ביקור במיצגים החדשים בקיסריה. המיצגים מציגים את קיסריה על תקופותיה ותפארתה בשלושה מיצגים אינטראקטיביים ויזואליים חדשניים. ארוחת צהריים באחת ממסעדות קיסריה

סיור מומחז בעתיקות קיסריה
קומדיה רומאית משעשעת עם שני שחקנים המלווים את האורחים באתרי העיר העתיקה. מספרים על הורדוס ואישיותו, מרכלים בעסיסיות על פטרוני העיר והכל בלבוש ססגוני ובמסכות.
 
 
בשבילי מנשה
פעילות חוויתית בקיבוץ עין שמר- פעילות לכל המשפחה הכוללת הדרכה במוזיאון המשחזר את ימי ראשית ההתיישבות בקיבוץ, נסיעה בטרקטור, רכבת תורכית, אפיית לחמניות ועוד...
ארוחת צהריים באחת המסעדות באזור. 
 
חוות הצמחים של עדה ברק  
ביקור חוויתי הכולל מופע חי של צמחים טורפים כולל האכלה, מפגש עם חיות אקזוטיות, סרטון בנושא צמחים טורפים והכל בתוך חוות צמחים ירוקה ומפתיעה. 
ארוחת צהריים באחת המסעדות באזור

 
כרטיס ביקור-עמותת התיירות כרמלים

טלפון: 04-9841114
טלפון סלולרי: 050-5717710
פקס: 04-9841296
דוא"ל: carmelim@hcarmel.org.il
כתובת: מועצה אזורית חוף הכרמל ד.נ. חוף כרמל
אתר: www.carmelim.org.il


שם נציג: משרד
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008