יום ד' 27/01/2021 | 21:27
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > מה בין מקצוע ההוראה להשתלמויות מורים?
מקצוע ההוראה הוא מקצוע דינמי אשר מתפתח עם השנים. שיטות הלימוד משתנות עם התפתחות הטכנולוגיה והכנסת תכניות לימוד חדשות ונושאים שונים למערכת החינוך. כל מורה מחויב לצאת ללמוד בהשתלמות מורים במהלך שנות עבודתו או בשנת השבתון על מנת לרענן את הידע של המורה, להתמקצע בתחומו ולשפר את דרכי ההוראה של המורים בבית הספר.
השתלמויות מורים מתחלקות ל2 תחומים-
השתלמויות מורים של מקצוע ההוראה- השתלמויות מורים העוסקות בחינוך ובמקצועות הנלמדים בבית הספר (מתמטיקה, אנגלית, עברית, וכו'). לימוד ידע תיאורטי ומעשי על מנת לתת למורה כלים להתמודדות עם מצבים שונים בכיתה ובבית הספר. השתלמויות מורים בנושאים: הוראה מתקנת, קורסים לפיתוח מקצועי, אסטרטגיות למידה, חינוך לבריאות ותזונה נכונה ועוד.
השתלמויות מורים להעשרה אישית – השתלמויות מורים שנועדו לרכישת ידע שאין לו קשר ישיר למקצוע ההוראה של המורה וזאת על מנת להרחיב את אופקיו של המורה ולעזור למורה לחזור לבית הספר עם כוחות מחודשים. השתלמויות מורים יכולים להיות בנושאים שונים, החל מרכישת שפה חדשה וכלה בהיחשפות לתחומי האמנות השונים. השתלמויות מורים לדוגמא: קורס מדריכי טיולים, קורס צילום, כתיבה יוצרת, עיצוב תכשיטים ועוד. 
השתלמויות מורים נועדו  כדי להכשיר את עובדי ההוראה בהתאם לשינויים במקצוע: לימוד ידע תיאורטי וידע מעשי, עדכון המורה במחקרים חדשים בנושאי חינוך ובשיטות הלימוד, לתת למורים כלים חדשים בתחומי הלימוד השונים וכמו כן לקיים מפגש בין המורים בבתי הספר השונים והחלפת רעיונות, דעות הקשורות למקצוע ההוראה והיחשפות לגישות חדשות בחינוך.
 
חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008