יום ג' 04/08/2020 | 17:28
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>מפגשים: קולנוע ישראלי – תיעודי וסדנאות קולנוע
מפגשיםמתוך הסרט "האשכנזים"
קולנוע ישראלי – תיעודי
סדנאות קולנוע
מה?
הקרנת סרט תיעודי ישראלי ומפגש עם היוצר.
סדנאות בתחום הקולנוע והטלוויזיה - הסודות המרתקים של עולם הקולנוע
איך עושים קולנוע, מה קורה מאחורי הקלעים, מה מצלמים, מה יהיה בסרט, איך בוחרים מוסיקה? סדנאות לכלל התלמידים וגם סדנאות מקצועיות למגמות הקולנוע, התקשורת, התיאטרון, המוסיקה, המחול ועוד.
למי?
לכולם: תלמידים וגם מורים, יועצים, מנהלים וגם להורים.
תלמידים בכל המגמות, תלמידים במגמות הקולנוע והתקשורת, השתלמויות מורים, מומלץ כפעילות לקראת יום השואה ויום הזיכרון, כפעילות לקראת הגיוס לצה"ל ובתחילת שנת הלימודים.
מתוך הסרט "הבלתי נראים"כמה?
בעיקר פחות, כי המיזם שלי מגייס לכם חלק גדול מהתשלום.
העלות נמוכה ממה שהורגלתם עד כה. בשנה האחרונה הפעלתי פרויקט כזה בבתי ספר תיכוניים בכל רחבי הארץ כאשר העלות לבית הספר עמדה על פחות ממחצית ממה שמקובל.
ובהרחבה: הקרנת סרטים ומפגש עם היוצר

למה להקרין את הסרטים בבתי ספר?מתוך הסרט "החברים של נאדיה"
כי רב התלמידים לא נחשפים לסרטים התיעודיים – המוקרנים בסינמטקים והמשודרים בטלוויזיה.
כי הקולנוע התיעודי לוקח את הצופה למסע, לחווייה, ללימוד מרתק של נושאים רבים ומגוונים – תרבות, זהות,חברה ורב תרבותיות, עולים ועלייה, אזרחות, היסטוריה, מגדר ועוד, כי הוא משמש בסיס לדיונים על נושאים חברתיים, תרבותיים, היסטוריים, זהו קולנוע שלעיתים מעורר מחלוקות, בעיקר בשל נקודות המבט השונות שמהן הוא מסופר, ולעיתים זהו קולנוע שגורם לך להזדהות. מתוך המגוון הרחב הזה נולדו מאות ואלפי סיפורים מצולמים וההיצע רק הולך וגדל בכל שנה. אין כמעט נושא שלא נעשה עליו סרט.
סרטי תעודה הם בסיס מצוין ללימוד נושאים חדשים, דרך חוויה קולנועית, לרכישת כלים לצפייה ביקורתית באמצעי המדיה השונים, להתמודדות עם קשיים בחיים של כל אחד מאיתנו ובעיקר כי הקולנוע הדוקומנטרי לא מתבייש לחשוף ולדבר על ערכים – והכול במסגרת נעימה ובעיקר מעניינת.
מתוך הסרט "עוקף לוד"נושאים:
החברה הישראלית, קבוצות בתוך החברה – אתניות, מגזריות ומגדריות, עולים ועלייה, עובדים זרים,רב תרבותיות, אירועים היסטוריים, גיוס לצה"ל, שאיפה למצויינות, התמודדות עם קשיים, סוגיות משפטיות, מסעות (בישראל ובעולם) והתובנות שבעקבותיהם, חגים ומועדים, ימי זיכרון, יום השואה, בני נוער והלבטים המלווים אותם (התמודדות עם ההורים, הגשמת חלומות מול התנגדות המשפחה, אלימות, מיניות, פגיעה על רקע מיני, בית הספר וחינוך, מסעות לפולין), אירועים שקרו בשנים האחרונות מנקודות מבט שונות (רצח רבין, ההינתקות, אירועים הקשורים בפוליטיקה, ועוד), דמויות ואישים בישראל (שולמית אלוני, אריה לובה אליאב, השופט מאיר שמגר, יורם קניוק, לאה גולדברג ועוד),סיפורים אישיים שלא תמצאו בחדשות,נקודות מבט שונות, חופש הביטוי.
זוהי הזדמנות מרתקת לדבר גם על הפן המקצועי הקולנועי – איך בוחרים נושא לסרט, איך יודעים שהגיבור מספיק מעניין, איך בוחרים דמויות לסרט, איך מתחילים את הסרט, איך מסיימים – כשבעצם אין תסריט כתוב מראש? איך גורמים לסיפור אישי לעניין את כולם, איך מכניסים נקודת מבט לסרט?
סדנאות קולנועמתוך הסרט "קרבת דם"
מותאמות גם לקהל מקצועי שלומד או מלמד קולנוע ותקשורת וגם לקהל שזהו לו המפגש הראשון עם מאחורי הקלעים של הקולנוע. המפגשים כוללים התנסות מעשית, צילום מעשי, פתרונות מקצועיים לתלמידי קולנוע, סדנאות בנושא תחקיר (מה בין תחקיר חדשותי-עיתונאי לבין תחקיר לסרט תיעודי), איך הופכים סיפור לסרט (אדפטציה), איך מראים נקודת מבט, באיזו מצלמה להשתמש? איזה שוט הכי נכון? איך בונים סיטואציה ועוד.


מי אני?
יפעת בן-שושן
יש לי היכרות רחבה ורבת שנים עם תחום הקולנוע הישראלי בכלל ותיעודי בפרט.
אני בקשר עם רב יוצרי הקולנוע בישראל. ניהלתי את מחלקת הפקות וקרנות ברשות השנייה, ניהלתי את פורום היוצרים הדוקומנטרים. אני צופה בכל הסרטים שאני מציעה, אני יודעת להתאים את הסרט הנכון לקהל הרלוונטי ואני פועלת להורדת העלויות למפגשים ולסדנאות מבתי הספר.
בנוסף, אני מקיימת מפגשים בישובים, במתנ"סים וגם בתי אבות, ועבור השתלמויות מורים בכל התחומים.
 
כרטיס ביקור-מפגשים: קולנוע ישראלי – תיעודי וסדנאות קולנוע

טלפון: 077-9322339
טלפון סלולרי: 054-6700333
דוא"ל: ifat70@gmail.com


שם נציג: יפעת בן-שושן
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008