יום א' 07/06/2020 | 8:55
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>מוזיאון יהדות איטליה
מוזיאון יהדות איטליה ע"ש ש.א.נכון

במוזיאון יהדות איטליה ניתן לחוות את איטליה היהודית של ימי הרנסנס והבארוק. היכרות עם המוצגים המפוארים של האמנות היהודית בחצי האי מקנה למבקרים חוויה של אסתטיקה, תרבות ומורשת עתיקה. את גולת הכותרת של התצוגה במוזיאון יהדות איטליה מהווה בית - הכנסת העתיק של קונליאנו ונטו (בן 307 שנה) שהועבר בשלמותו מאיטליה.

* ניתן לערוך הדרכה משותפת להורים ולילדים. הורים 
  בתשלום נוסף (10 ש"ח להורה).
* לרשותכם אולם  מעוטר בציורי קיר, בו ניתן לערוך 
   טקסים וחגיגות.
* ניתן לשלב צפייה בסרט/שקופיות בנושא ההדרכה
* המוזיאון מאובטח

"לגעת בעבר" - שימור חפצים עתיקים במוזיאון ליהדות איטליה 
סיור בבית הכנסת העתיק ובמוזיאון. הדרכה והדגמה של עבודות השימור בחפצים עתיקים. כולל ביקור בסדנאות המשמרים. אפשרות לסדנת התנסות חווייתית בהנחיית המשמרים, במהלכה הילדים ירקחו בעצמם צבעים או יעבדו בשיטת הזהבה מסורתית עם חומרים אותנטיים בהנחיית משמרים מקצועיים. כל ילד יצא עם תוצר יפהפה ושימושי.
90-120 דקות
11 ₪ לילד, תוספת עלות  עבור הסדנא 12 ₪ לילד.

חגיגת ספר תורה         
דרך האמנות היהודית המפוארת המוצגת במוזיאון יהדות איטליה  יערוך התלמיד היכרות מעמיקה עם בית הכנסת ומבנהו, ארון הקודש, ספר התורה ועיטוריו. בהדרכה ניתן לגולל את מגילת הקלף של ספר תורה עתיק, למששה ולראות את האותיות המיוחדות שכותב סופר סת"ם.
ההדרכה מלווה בסדנא.
קיימת אפשרות להזמין סופר סת"ם להדרכה, להדגמה ולהתנסות חוויתית. המפגש כרוך בתשלום נוסף.
120-90 דקות
11-13 ₪ לילד

חגיגת סידור במוזיאון יהדות איטליה              
הדרכה חגיגית של קבלת הסידור בליווי פעילות יצירתית.במוזיאון יהדות איטליה.  ניתן לקיים את הפעילות אחר הצהריים במעמד ההורים. (הורים בתשלום נוסף)
90 דקות
11 ₪ לילד

בר/בת מצווה במוזיאון יהדות איטליה         
במוזיאון ליהדות איטליה נערכת פעילות מיוחדת וחגיגית בנושא בר/בת מצוה המשלבת סיור מודרך בבית הכנסת העתיק, במוזיאון וסדנא יצירתית. ההדרכה תתמקד במנהגים ובחפצים הקשורים למחזור החיים, לקהילה ולזהות יהודית אישית, קהילתית ולאומית.  אפשרות למפגש עם  סופר סת"ם להדרכה, הדגמה והתנסות בנושא תפילין וספר תורה. המפגש כרוך בתשלום נוסף.
75 - 90 דקות
11 ₪ לילד

חנוכה
סיור קסום בתערוכת חנוכיות עתיקות המוצגות במוזיאון ליהדות איטליה, צפייה בשיקופיות בנושא מנהגי חנוכה בקהילות ישראל. הסבר על בית הכנסת העתיק, הדלקת נרות חנוכה במנורת שמן גדולה ועתיקה וסדנת אמנות.
60 - 90 דקות
11-14 ₪ לילד

פורים
סיור מרתק בתערוכת פורים, צפייה בשיקופיות בנושא מנהגי עדות ישראל בפורים וסדנה בהשראת תיאטרון הרחוב האיטלקי- ה"קומדיה דל ארטה". חלק מההדרכה מועברת כשהילדים מחופשים. 
60 - 90 דקות
14 ₪ לילד

שבועות
סיור בתערוכת "מתן תורה" הכוללת פריטים נדירים הקשורים לספר התורה - רימונים, טסים, עטרות, מעילים ועוד . צפייה בשיקופיות בנושא מנהגי החג וסדנת סיכום.
מומלץ לשלב עם התכנית "חוויה איטלקית", ראה בהמשך.
60 - 90 דקות
11-15 ₪ לילד

הלל לרחוב הלל
הסיור משחק משימות חווייתי . נגלה את סודותיו  של רחוב הלל אשר
שינה את פניו לאחרונה. נשמע סיפורים מרתקים על עברו, נדבר על ישן מול חדש ברחוב ובעיר, נוציא לאור עיתון חדש. כולל סיור במוזיאון יהדות איטליה, משימות וסדנא.
90-120 דקות
15 ₪ לילד

חוקרים תרבויות
במוזיאון יהדות איטליה נכיר את התרבות היהודית ותרבות האיסלם כפי שהן באות לידי ביטוי באמנות, באדריכלות ובחפצים שונים. לסיכום- סדנת אמנות במהלכה נעבוד על אחת המוטיבים המשותפים לאמנות של שתי התרבויות.
יום לימודים חוויתי מלא הכולל ביקור בשני אתרים: מוזיאון יהדות איטליה ומוזיאון האסלם.
כ - 4 שעות
28 ₪ לילד

חגיגה אמיתית לחושים בסגנון איטלקי: נסייר במוזיאון ונראה יצירות מופת של אמנות יהודית איטלקית, נקשיב לקולות התפילה בסגנון האיטלקי בתוך בית הכנסת העתיק (1701) והמפואר, נכין פיצות אישיות ונתענג על טעמן וריחן, ונסיים בסדנת יצירה של חפצים מדליקים מ...פסטה!
מומלץ למסיבות סוף שנה, ניתן גם לשלב בתכנית של שבועות.
90-120 דקות
20 ₪ לילד


חוויה איטלקית

 

 
כרטיס ביקור-מוזיאון יהדות איטליה

טלפון: 02-6241610
פקס: 02-6253480
דוא"ל: jija@netvision.net.il
כתובת: רח' הלל 27, ירושלים, 94581
אתר: m-italy.datinet.co.il


שם נציג: משרד
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008