יום א' 07/06/2020 | 2:57
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>צריף בן-גוריון - ביתו במדבר
ביתו של ראש הממשלה הראשון בקיבוץ שדה בוקר

 

                           
המבואה
לאורך השביל המוביל ממגרש החנייה ועד צריף
בן-גוריון
  בתוך חורשת זיתים – מלווים את המבקרים אמירות של בן-גוריון על אבני השפה. רובן מדברות על הנגב. בין העצים – תמונות חצי שקופות המתארות את החיים בשדה בוקר בראשיתה.התערוכה

בבית שומרי הראש של צריף בן גוריון תערוכה המקיפה 65 שנות פעילות בנגב – תחילת המאבק להכללתו בשטח המדינה שתקום והמשך יישובו ופיתוחו. התערוכה מגוונת ומכילה משחק אורות בנושא: בן-גוריון-תנ"ך-נגב, סרטונים, משחקי מחשב, תמונות וחפצים אישיים של בן-גוריון.הצריף
בצריפו של דוד בן-גוריון ורעייתו פולה, הזמן עצר מלכת. בן-גוריון, האיש, המנהיג, מקים המדינה, הצטרף בשנת 1953 לחבורת צעירים שהקימה חווה לגידול מקנה בשדה בוקר. הוא ביקש להותיר את הבית כפי שהיה. המבקר כאן נחשף לדמותו כאדם וכמנהיג ולתקופה בה חי.

                                                
פינות ההפעלה לילדים ומבוגרים בצריף בן גוריון
בחצר המתחם – פינות הפעלה  אתגריות ומעשירות – מפות תבליט וחול של הנגב ומשחק התאמה בעזרת חבלים.

חדרי הפעילות בצריף בן גוריון
שני חדרי פעילות מאובזרים במבנה דמוי גן הילדים שעמד במקום.

  

פעילויות לילדים ובני נוער בצריף בן גוריון
הפעילות בצריף כוללת סיורים פעילים קצרים במסגרת טיולי בית ספר, לצד סדנאות ארוכות בנושא מנהיגות, נגב וזהות יהודית וישראלית במסגרת ימי עיון וסמינרים. במהלך ההדרכה באתר נחשפים המבקרים למושגי יסוד הקשורים למאבק להקמת המדינה, הקמת המדינה וימיה הראשונים. הפעילויות מתאימות לטיולי בר מצווה ולקייטנות. 

                                           

                         
פעילות לבתי ספר יסודיים בצריף בן גוריון
צריף חלום ומציאות
- סדנאות העוסקות בסיפור
בן-גוריון בקיבוץ  שדה בוקר. במהלך הסיור נחשפת אישיותו הפרטית והציבורית של בן-גוריון. דרך המוצגים ניתן לעמוד על אורח חייו בשדה בוקר ועל תפיסת עולמו. דגש מיוחד מושם על החשיבות שייחס  בן-גוריון לפיתוח הנגב ועל בחינת המציאות היום. כתוצר של הפעילות המשתתפים בונים על גבי דגם של הנגב.


פעילות לחטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים בצריף בן גוריון 
מנהיגות בראי הנגב
– סדנה לבחינת מאפייני המנהיגות של בן-גוריון כפי שהיא באה לידי ביטוי במאבקו להכללת הנגב בשטח המדינה, לפיתוח הנגב וביסוס ההתיישבות בו. בהתבוננות בתצוגה ובצריף המגורים מבליטה היבטים שונים באופיו ובמנהיגותו של האיש, כמו מעוף, מהפכנות, דוגמה אישית, צניעות ועוד. 

 
השתלמויות מורים בצריף בן גוריון
השתלמות למורים בנושא חינוך במוזיאונים ואתרי התיישבות בנגב. במהלך התוכנית יחשפו המשתתפים לתפיסות שונות ביחס למוזיאון, לדרכים לשילובו בתוכנית הלימודים וירכשו כלים ומיומנויות למידה והוראה.
הצריף כבית יהודי – חיפוש הקשרים במרכיבי הזהות היהודית באמצעות חקר מוצגים הנותנים ביטוי לעולמו הרוחני של בן-גוריון בצריף שבו חי.
הצריף, ביתו של מנהיג – סדנה מוזיאלית המתמקדת בהיבט של מנהיגות כפי שבא לידי ביטוי בחלק מהמוצגים בצריף. ממוצגים אלה ניתן לשער מה  היו מקורות היניקה למנהיגותו של בן-גוריון, מסכת קשריו כמנהיג וכיצד תפס את תפקידו ואת מושג המנהיגות.

                     
  


האתר נגיש לנכים 

 
כרטיס ביקור-צריף בן-גוריון - ביתו במדבר

טלפון: 6560469–08
פקס: 08-6560320
דוא"ל: zrif.bg@gmail.com
כתובת: צריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר, 84993
אתר: www.Bgh.org.il


שם נציג: נצחונה בן דרור
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008