יום א' 09/08/2020 | 23:05
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>בית וגם סיפור בית לחם הגלילית

'סודותיהם של הטמפלרים' – בתים מספרים בבית לחם הגלילית
 
מרכז המבקרים בית וגם סיפור בבית לחם הגלילית, נמצא בביתם הישן של משפחת וואגנר, שהיו מאותם הטמפלרים שהגיעו לארץ ישראל לפני כמאה שנה, במטרה להביא את המשיח שלא הגיע.

יחד נבקר ונטייל בבית לחם הגלילית, נטייל בחצרות, בין הבתים, ונכיר את הדמויות המרתקות שחיו פה כנוצרים מאמינים, אבל במהרה עזבו את הדת והתחברו למפלגה הנאצית – נפענח רצח, נקמה והרבה מיסתורין, סיפורים שעדיין מסתתרים מאחורי קירות הבתים.

מי הם היו ? איך חיו ? מי התעסק עם מי ? למה ? איך ?  -  לשאלות האלה נענה בסיור, או רק בביקור בבית בו גרים היום נורית וקובי פליישמן.

בית משפחת פליישמן הפך למוזיאון המשמר את העבר, ובו מוצגים פרטים של פעם, תמונות וחפצים המשחזרים ומספרים את העבר, ואולי נצליח להבין מה באמת קרה מאחורי הדלתות הסגורות.

במסגרת הסיור בבית וגם סיפור בבית לחם הגלילילת נגיש לכם - רכילות היסטורית - סיור קל ומרתק עם הרבה סיפורים.
המספר והמטייל - קובי פליישמן - מורה דרך ושחקן, המעביר בהומור ותוך קריצות קטנות את סיפורי העבר וההווה


פעילות מיוחדת בבית פליישמן - נסייר בין בתי המושבה לעת ערב, נבקר במרכז המבקרים לכיבוד קל, ונשב לשמוע את סיפורם של המתיישבים הגרמנים, בשקופיות של אז והיום - חוויה מיוחדת.

"בית וגם סיפור" מזמין אתכם לטייל בצפון ובעמק יזרעאל – לדוגמא הסיורים הבאים
  
 
מווירטנברג לגליל - בעקבות הטמפלרים 

סיור בבית וגם סיפור בעקבות הטמפלרים הגרמנים, אשר הגיעו בסוף המאה התשע עשרה לארץ. נתחיל בביקור במושבה הגרמנית בחיפה ונמשיך בעקבות דור המתיישבים השני למושבות אלוני אבא ובית לחם הגלילית. את העובדות ההיסטוריות נתבל בעלילות ובסיפורים פיקנטיים משמונים שנות קיומה של קבוצה ייחודית זו בארצנו, ומסיפוריו של מאיר שלו בפונטנלה, כמובן נבקר גם במרכז המבקרים של משפחת פליישמן.


                                                       

מבית אלפא עד נהלל  - עמק יזרעאל 
נצעד בשדות החלוצים בעמק יזרעאל, נשמע את סיפורם של השומר האגדי אלכסנדר זייד וחבריו בגבעות שייח' אבריק, נלך ממקום הרצח, הנקמה ובית הקברות המדהים בדרכו של השומר עד לפסל הרוכב, נפקוד את תחנת רכבת העמק, ואת ההפתעות שבכפר יהושע, נעלה לגת שמרון הצופה על נהלל, ועל קבריהם של אילן רמון ומשה דיין, נבקר במוזיאון יפעת, נעבור בקואופרציה החלומית במרחביה ונסיים בבירת העמק - עפולה. 
  


'ברק השמים - תפילת האדם' - אהבות בחדרה והשרון 

סיפור - סיור בחדרה הקטנה עם מייסדיה ובוניה, נטייל עם יהושע חנקין ורעייתו האגדית אולגה, נעלה ונצפה מעל המצוק על מפרץ בנימין ועל ביתה של אולגה בו מעולם לא ביקרה, נבקר בפינות נסתרות ומיוחדות, ונלך יד ביד עם חנה סנש המופלאה ושיריה, לראות כיצד הפכה היא למיתוס כה נפלא.

  
"עיר הקודש הבלתי ידועה" -
אח, טבריה לו היית צפת 

ההפתעה הגדולה היא סיפורה של העיר טבריה, אחת מארבע ערי הקודש, נטייל בעקבות סיפורה של המלכה ברניקי לתצפית מדהימה על העיר, נשוטט בין בתי כנסת והרובע היהודי המסתורי, נכיר את העיר הצלבנית, נפגוש את דר' טורנס שהציל את טבריה, נלך בשכונה על שם הנציב הבריטי עם בית המלון של המומר המטורף, נשטח על קברי חכמים ומלומדים, ועוד סיפורים רבים ופסיפסים של דמויות. 
  

מסע במערב הפרוע של ארץ ישראל – בגליל התחתון 
נצא למסע בעקבות עולי העלייה הראשונה, השנייה והשלישית, נצא מסג'רה חוות ההכשרה של העולים, נבקר במערה של אלכסנדר זייד, נעצור בבית המעיין, בבית הספר ובעוד פינות מעניינות, מכאן לבית קשת הקיבוץ הראשון של הפלמ'ח, נחנה בכפר תבור לספר על יסוד השומר ונשתטח על קבריהם של ראשוני מסחה, ונמשיך למושבות הפרועות – בית גן ויבניאל, נצפה על הכנרת מביתניה של ליל העשרים, ונסיים בעפולה בירת העמק.   
טיול של סיפורי ראשונים והרפתקאות גבורה

 
כרטיס ביקור-בית וגם סיפור בית לחם הגלילית

טלפון סלולרי: 052-3556939
פקס: 153-4-9532901
דוא"ל: bagalil@012.net.il
כתובת: בית לחם הגלילית
אתר: www.bagalil.co.il


שם נציג: קובי פליישמן
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008