יום ג' 15/06/2021 | 9:12
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>בית גורדון

 


בית גורדון – טבע ואדם בבקעת כנרות 
בית גורדון
הוא מוזיאון לטבע, חקלאות והתיישבות בבקעת כנרות. הוא הוקם בשנת 1935 בקבוצת דגניה א' – "אם הקבוצות והקיבוצים" - והוא ראשון המוזיאונים בהתיישבות העובדת המתחדשת.
המוזיאון בית גורדון שוכן במבנה בסגנון הבאוהאוס ונושא את שמו של א"ד גורדון, מהחשובים והמיוחדים מבין אנשי העלייה השנייה, ומוקדש להנצחת ערכיו של א"ד גורדון, איש העבודה והטבע, ה"אקולוג" הציוני הראשון.

בבית גורדון מספר אגפים ותצוגות המציעים מגוון חוויות ופעילות לתלמידים בגילאים השונים:
 


א. אגף הטבע – תצוגה עשירה וייחודית של טבע ארץ ישראל כולה וכוללת בעלי-חיים משומרים, צמחים, מאובנים, דגים, קרקעות , "פספוסים של הטבע" ועוד.
פינת גורדון – מוקדשת לזכרו של א"ד גורדון, ובה חפצים אישיים, כתבים מקוריים, תמונות וכתבי זיכרונות.


ב. אגף כנרות  - באגף זה תצוגה ארכיאולוגית המקיפה את תולדות ההתיישבות בבקעת כנרות מלפני מליון שנה ועד ימינו, וממחישה בממצאיה את התפתחות המין האנושי.
באולם ישנו אודיטוריום בו ניתן לצפות בסרטי טבע ותולדות האזור.

ג. אגף בעקבות ראשונים -  האגף מציג תערוכות מתחלפות בנושאי המוזיאון.


 

בבית גורדון
מרפסות מקורות ובהן תערוכות חוץ מתחלפות, ובשטחו עצים מצילים ומדשאות מוריקות בהן מוצבים שעון שמש מעניין ותערוכה של כלי-חקלאות מימים עברו.

הביקור בבית גורדון מתאים מאוד לטיולים שנושאם בקעת כנרות והכנרת, איכות סביבה והתיישבות. צוות המוזיאון מתאים את הפעילויות לגילאים השונים ולתחומי העניין בו מעוניינים המבקרים.

אם אתם מחפשים פעילות בצפון לבתי ספר אז סיור לימודי בבית גורדון יכולה להיות אופציה מאוד מענינת עבורכם. טיול תלמידים אל בקעת כנרות ונופה הציורי יחד עם סיור לימודי בבית גורדון ומוזיאון הטבע בדגניה זו הזדמנות גם להינות וגם ללמוד דברים מענינים.
סיור לימודי במוזיאון לטבע תוך כדי הנצחת אנשי העליה השניה נשמע לרגע לא שייך לעולם של התלמידים אך תלמידים שבקרו בבית גורדון כבר נוכחו לגלות שסיור לימודי בצפון יכול ליהיות מהנה מאוד עבורם.  אז בואו עם התלמידים לסיו לימודי בצפון ותתנו לתלמידים לגלות דברים חדשים על תחומי העניין שלהם. 


ימים ושעות ביקור:
ימים א – ה: 10:00-14:00
יום ו': 10:00-13:00
שבת: בתיאום מראש
משך הביקור: כשעתיים
הכניסה בתשלום

לקבוצות: שעות גמישות כולל בערב – בתיאום מראש

ביקור משולב  -
אפשרות לביקור משולב של בית גורדון עם גן וחיות – פינת החי של דגניה. הביקור המשולב מזכה בהנחה בשני האתרים, אך יש לקחת בחשבון זמן נוסף.


גן וחיות- קיבוץ דגניה א'
בילוי לכל גיל

גן חיות קסום ורחב ידיים הכולל מגוון חיות כמו: קופים, תוכים, קנגורו, ארנבות,  עופות-מים ועוד, ספארי חיות-בר פתוח, אזור משחקים לילדים, מתחם יצירה, פינת ליטוף ועוד.

הדרכת קבוצות ואירועים בתאום מראש.


טלפון:  04-6608488    נייד: 052-4705504

 
כרטיס ביקור-בית גורדון

טלפון: 6750040 – 04
פקס: 6608174 - 04
דוא"ל: Gordon@degania.org.il
כתובת: קב' דגניה א' מיקוד 15120
אתר: www.beitgordon.museumline.co.il


שם נציג: עמליה אילן
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008