יום ה' 26/11/2020 | 20:41
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > תוצאות חיפוש מפרסמים > עמוד מפרסם
>יעל אביטל

  


יעל אביטל
– אשת חינוך ותיקה שעסקה בתפקידי ניהול בחינוך העל יסודי, ובמקביל טיילת ותיקה ברחבי הגלובוס. היום מדריכת טיולים בכירה בחברות טיולים מובילות, מרצה בקורסים אוניברסיטאים של מדריכי טיולים, מרצה בכנסים של חברות מובילות, בפני קהילות מגוונות ובמפגשי תרבות. מביאה ניחוחות, טעמים וצילומים מרתקים מרחביי העולם.

בהרצאות מרתקות, המרחיבות אופקים ומעניקות כלים נוספים ואחרים להעשרת הלמידה והנחלת למידה חוויתית בתחומי לימוד רלבנטיים. באמצעות המצגות, תמונות וסיפורם מפולפלים, היא פורשת את ההיסטוריה כתהליך מרתק, מציגה אירועים, מקומות והתרחשויות אשר מתקשרים לחומרי הלימוד.                       רפרטואר ההרצאות מגוון ומרתק. בנושאים מיוחדים ומעניינים.

ההרצאות מבוססות על מצגות, מוסיקה וקטעי וידאו.

הרצאות פעילות חובקות עולם  עולמות, תרבויות, נופים ואנשים
 
איטליה היפה - גדולת העבר וקסם ההווה.

•  איטליה – פנים רבות לה. אימפריה, תרבות ואומנות, טעמים ייחודיים ונופים מרהיבים. מסע בין זמנים ומחוזות באיטליה הקסומה
   

•  מרפובליקה לאימפריה – סיפור תקומתה של רומא המיתולוגית אשר שלטה בעת העתיקה על מרחביי-העולם . מהמלוכה אל הרפובליקה הרומית האימפריאליסטית ואל הקיסרות שטופת המזימות. טירופם של קיסרי רומא בני - האלים שליטי האימפריה האדירה, ועד לנפילת הענק.

•  פומפי - מפגש עם העיר שקפאה בזמן. התמונות שמספרות, המבנים שמסבירים. הכרות עם העיר הרומית על חייה הנאותיה ופולחנה.

•   טעימות רנסאנס האיטלקי: פירנצה ערש האומנות. גאוני הרנסנס ויצירתם בחסות הפטרון. האומנות כאמצעי שחרור מכבלי העולם העתיק והכנסייה.

•   ונציה היפה – עיר של מים, זוהר ושעשועים. שיט מענג בגונדולה דמיונית בין תעלותיה וסיפוריה של עיר אשר די להזכיר את שמה כדי לרגש אותנו. נסיעה בזמן אל עברה המפואר של וונציה, אשר נולדה מתוך אילוצי הישרדות, והפכה לאחת הערים המפורסמות בעולם.

•   נאפולי וסביבתה – הצליל, הטבע והצבע.  בל קאנטו – השירה היפה. שירת האהבה, שירת הגעגועים. תרבות, ספרות מוסיקה ונופים.

•   הרפובליקה האיטלקית – מפיצול לאחדות. התעוררות לאומית ואיחוד איטליה, עוצמתם של גיבורי האיחוד לצד תהליכים מדינים והשפעתם על מהלכים הסטורים. איטליה של היום. הקשר היהודי.

•   מחוזות איטליה - מסע מרתק אל מחוזותיה המיוחדים של איטליה: מפגשי אדם וטבע. הכרות עם מראות, נופים, צלילים וטעמים.

•   על משטרים ומה שביניהם – מושגים, דימויים, כינויים, ארכיטקטורה ושיבושים, שהועתקו מחיי רומא האימפריאלית אל העידן המודרני. השפעתם על משטרים וחברות בנות זמננו.

•   הפסטיבלים - מהמקור האפל הפסטיבל בתרבות הפגאנית הקדומה, והבשלתו כחלק מתרבות העמים. שלושת הקרנבלים באיטליה: קרנבל המסכות בונציה, קרנבל התפוזים באיבראה, קרנבל האבסורד בויאג'ריו, קרנבל הניוקי בורונה.

מסעות בין כוכבים..!

•   צרפת - מפגש מרתק עם צרפת על מכלול גווניה. עבר מול הווה, ישן וחדש, מסורות ופיתוח. הכרות עם חבלי ארץ ייחודיים תוך הכרת ההיסטוריה הייחודית נופים עוצרי נשימה ודמויות מופת.
 
קמבודיה
•   וייטנאם וקמבודיה- טעם המזרח. דת ופילוסופיה השזורים באומנות וטקסים פולחניים. היסטוריה ותרבות שלובים במאבק יומיומי של קיום. מסע אל מקדשים, נופים אדם טבע ונוף.

•   ספרד- ארץ הפלמנקו ומלחמות השוורים. דת מול לאומיות . חופי זהב ולובן מול הפירנאים המתנשאים. היסטוריה ומסורת רבת שנים תחת דיקטטורה כותשת.

•   סין – האימפריה המתחדשת! הקיסרות הצהובה בת אלפי השנים. לאומים ומיעוטים אתניים. נופים ותרבויות. מסע מרתק בעיר הבירה בייג'ין ועיר הלילה שנחאי.

•   ונציה היפה - עיר של מים, זוהר ושעשועים: נסיעה בזמן אל העבר המפואר של וונציה, אשר נולדה מתוך אילוציי הישרדות, והפכה לאחת הערים המפורסמות בעולם. שיט מענג בגונדולה דמיונית בין תעלותיה של העיר אשר די להזכיר את שמה, כדי לרגש אותנו. שיטוט בין אירופה הנהנתנית לבין המזרח הקסום בעיר שחיברה את השונות, ויצרה עולם חדש משלה.

מינאמר - בורמה
•   מינמאר –בורמה  ארץ הזהב, הידועה כ"ארץ הזהב" לא רק בגלל פגודות הזהב, אלא בגלל עושרה של המדינה – ביערות עצי טיק ובאבנים טובות, באגמים נוצצים ובהרים מכוסי שלג, ובעיקר במורשת תרבותית עצומה המשתרעת לאורך מאות שנים. ארץ מגוונת, יפהפייה ונעימת סבר. ארץ בה ניתן לראות עדיין את ראשוניות נופיה המגוונים והקבוצות האתניות שלה. מפגש עם ארץ אשר שימרה את תרבותה העתיקה וצביונה האתני.

    סנט פטרבורג

•  רוסיה
ארץ הצארים  בשטחי הכבול שבין אירופה לאסיה יש ארץ ושמה רוסיה. שושלת של נסיכים וויקינגים תרומם את רוסיה לגדולות. אמר ווינסטון צ'רצ'יל, כי רוסיה היא חידה אפופת מסתורין בתוכנו,  תעלומה שגם בימינו אנו, לאחר נפילת הקומוניזם יש בה מן המסתורין, ותולדותיה נותרו חידתיים. נטייל במצגת מרשימה בעברה והוויתה של רוסיה ובירותיה מוסקבה וסנט פטרבורג."אין אדם שלם אלא אם כן
הרבה בנסיעות ושינה עשרים פעם את אורח חייו ומחשבתו"
אלפונס דה למרטין. 

 
כרטיס ביקור-יעל אביטל

טלפון: 04-6779191
טלפון סלולרי: 054-6575485
דוא"ל: yaelavital@013.net
אתר: www.yaelavital.co.il


שם נציג: יעל אביטל
 
 
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008