יום ש' 30/05/2020 | 3:17
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
דף הבית > מאגרי מידע
> מאגרי מידע , תוצאות חיפוש עבור: "אזרחות ודמ..."
:קהל יעד
סרט: לשם שינוי פרק 4
סרט מתוך הסידרה "לשם שינוי" של הטלוויזיה החינוכית. אלכס מתיידד עם אורי, בנה של בעלת מעדנייה לא כשרה מהשכונה. דיירי השכונה מתארגנים נגדה, בעוד אלכס מסייע לה. היריבות בין חגית לקרן מתעצמת, כשקרן נאלצת להישאר שבת במקום חגית אף על פי שהיא תכננה סוף שבוע רומנטי עם החבר שלה. הפרק דן בנושאים של חופש העיסוק, סובלנות, הסכמיות וחוסר שוויון. מתאים לתלמידי תיכון.
קהל יעד: תיכון   
לצאת מהבועה
מטרות הפעילות לבחון ביטויים מעשיים של מעורבות אזרחית ולעורר מודעות בקרב בני הנוער לחשיבות של אחריות ומעורבות אזרחית בחברה דמוקרטית. מתאים לחט"ב- תיכון.
קהל יעד: חט"ב   תיכון   
להפר את קשר השתיקה
מטרות הפעילות לבחון את המושג "קשר שתיקה" בעיני בני הנוער, לדון במחירים וברווחים הכרוכים בהפרת קשר השתיקה במצבים שונים בחייהם של בני הנוער ולהעלות למודעות את האחריות והחובה המוטלות עלינו לדווח על מצבים שמסכנים את הפרט ואת החברה. מתאים לחט"ב ותיכון.
קהל יעד: חט"ב   תיכון   
יש לי מניה במדינה
מטרות הפעילות לבחון את אופי היחסים בין המדינה לבין אזרחיה ולעמוד על הזכויות של האזרח ועל חובותיו במדינה דמוקרטית. מתאים לחטיבה העליונה.
קהל יעד: תיכון   
זכותו של כל יהודי לעלות ארצה
מטרות הפעילות להכיר את חוק השבות ולעמוד על תרומתו למימוש החזון הציוני ולדון בהשפעתו ובהשלכותיו של חוק השבות כחלק מחוק האזרחות על עיצוב דמות המדינה כמדינה יהודית דמוקרטית. מתאים לחטיבה העליונה.
קהל יעד: תיכון   
מתיחה שעברה את הגבול?
עיתונאי תבע ערוץ טלביזיה על לשון הרע. לאחר ש"נמתח" על-ידי צוות תוכנית. באיזו מידה מותר למתוח אזרח ?
קהל יעד: תיכון   
יום השואה – ציות עיוור לסמכות: האם יש מקרים שצריך לסרב לבעלי סמכות?
אחת הנטיות האנושיות הגרועות ביותר שהתגלו בשואה, היא ציות עיוור לסמכות. הפעלה זאת מדגישה את חשיבות הציות לחוק במשטר דמוקרטי ולעומתו – הקו האדום, אשר אם עוברים אותו, הציות לחוק נעשה מסוכן בחברה בכלל ובכיתה בפרט. מתאים לחטיבות הביניים
קהל יעד: חט"ב   
אסור להעביר ביקורת?
ידוע, במדינה דמוקרטית מקבלים החלטות על-פי הכרעת הרוב, לכן בוויכוח פומבי כל אחד ואחת יכולים לבקר את השלטון ולנסות לשכנע את ציבור הקוראים או השומעים בצדקת דעותיהם. בפעילות זאת התלמידים יעסקו בחשיבות הביקורת במדינה דמוקרטית, ויבררו איך מבקרים בדרך ראויה שאינה פוגעת. מתאים ליסודי כיתות ה'-ו'
קהל יעד: יסודי   
סרט: לשם שינוי פרק 12
סרט מתוך הסידרה "לשם שינוי" של הטלוויזיה החינוכית. אלכס פוגש את אביו, שעזב את הבית לפני שש שנים, ושוקל לעזוב איתו לרוסיה. קרן, המאוהבת הטרייה, שוקלת להתחתן עם האופנוען שכמעט דרס אותה וחגית מקבלת את תוצאות הבחינה שלה בגל"צ. הפרק עוסק בחוק השבות ובמוטיבציה צה"לית. מתאים לתלמידי תיכון.
קהל יעד: תיכון   
סרט: לשם שינוי פרק 8
סרט מתוך הסידרה "לשם שינוי" של הטלוויזיה החינוכית. החברֶה מתכננים נסיעה לאילת, בחופשה הקרובה של הקומונה. לשם כך אלכס וחגית צריכים לעבוד ולחסוך כסף. לקרן אין בעיה, כמובן. בו בזמן, קרן לוקחת על עצמה מיזם סיוד לקשישים. הפרק עוסק בנושאים של זכויות חברתיות ושל זכויות עובדים. מתאים לתלמידי תיכון.
קהל יעד: תיכון   
גישות שונות לצדק חברתי
אנשים ממגזרים שונים ומגוונים מציגים את השקפת עולמם לגבי צדק חברתי
קהל יעד: חט"ב   תיכון   
סרט: לשם שינוי פרק 5
סרט מתוך הסידרה "לשם שינוי" של הטלוויזיה החינוכית. קטיה, חברתו של אלכס, לא מתכוונת להתגייס לצבא מטעמי מצפון. החלטתה מעוררת מחלוקות רבות בין חברי הקומונה. קרן מביאה הביתה פסל של בודהה, צוללת עמוק בעיקרי תורתו ועורכת מדיטציות. חגית זועמת עליה. הפרק דן בנושאים של חופש המצפון, חופש הדת וחופש מדת. מתאים לתלמידי תיכון.
קהל יעד: תיכון   
01  02  03  04  05  06 
>>
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008