יום ש' 18/01/2020 | 8:47
 
 
 
 
> חדשות
> קישורים
אוח - אתר משרד החינוך מינהל חברה ונוער
רשת אכסניות נוער ובתי הארחה בישראל הסתדרות המורים
ארגון המורים העל יסודיים סל תרבות
קרן קרב הטלביזיה החינוכית
מט''ח המרכז לטכנולוגיה חינוכית המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל
אגד תיור ונופש - האגף לתיירות חינוכית שפ''י - שרות פסיכולוגי ייעוצי
משרד הרווחה - ילדים ונוער בסיכון אל סם
קרן קיימת לישראל רשות הטבע והגנים
מוקד טבע לתאום טיולים עמלנט
איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית עמותת אפשר
מכון דוידסון לחינוך מדעי
>לינקים
 
דברו עברית – יום הלשון העברית
ציון יום מיוחד ללשון העברית, נועד לחנך לאהבת השפה ולשימוש ראוי בה בדיבור ובכתיבה, להעמיק את טיפוח הידע הלשוני וכישורי השפה ולהבליט את מקומה של השפה העברית בתחייה הלאומית היהודית, במורשת ובמקורות היהודיים, בתרבות ובחברה בישראל
 
הסלנג של היום - הדרדרות השפה העברית
מדוע הילדים של היום הורסים מילים פשוטות כמו "הביתה" והופכים אותן לשיבושים כמו "הבית"... כיצד השיר היה מתנגן אם הזמרת הייתה שרה: "בוא הבית"?
 
להאהיב את השפה העברית
“המורה ללשון חייבת להכניס נשמה לשיעורים שלה, כדי להאהיב את המקצוע”, בחוג ללשון עברית במכללת “אפרתה”, עוסקים דרך קבע בחיזוק מעמד השפה, ומקנים למורות לעתיד כלים להאהיב את השפה על התלמידים.
27 בינואר - יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ...
"עמותת המחנכים למלחמה בגזענות ובאנטישמיות" קוראת לכל המורים להעלות על נס את מחויבותנו לחינוך למאבק בגזענות ובאנטישמיות.
יום השואה (הבינלאומי) - ללא תשובה
למרות עשרות השנים שעברו מאז פרוץ מלחמת העולם ה-II ומאז התכנית השטנית לפתרון בעיית היהודים, בוועידת "וונזה" - עדיין אין תשובה מספקת לרוע לזוועות ולתהומות הרשע. קריאתנו לעולם, האדיש והמכחיש - לא ניתן להיסטוריה לחזור על עצמה.

משמעות יום השואה הבינלאומי לנו ולעולם
עלינו כמחנכים, לפתח תוכניות חינוכיות שיבהירו לדורות הבאים את לקח השואה ויעלו למודעות של החניכים את הסכנות הטמונות בגזענות ובשנאה. עלינו לדאוג לכך שגם כאשר ניצולי השואה לא יהיו עמנו עוד – סיפורם ימשיך להיות מסופר ומונצח.
איך לומדים שפה
שפה היא המפתח לחיים חברתיים , הכלי שמאפשר לנו לבנות את מגדלי בבל שלנו. איך לומדים שפה - כמו ששיר נולד " זה מתחיל מבפנים ומתגלגל החוצה...."
אליעזר בן יהודה
אליעזר בן יהודה חי בין השנים 1858-1922, מחייה השפה העברית, האמין כי תחיית האומה תהיה רק בארץ ישראל ותוך כדי החייאת השפה העברית... מה שלנו נשאר לעשות זה להגיד לו תודה, וכמובן לדבר עברית ולהמשיך את דרכו בכתיבת מילים.
ברית עם המילה
בשפה העברית לכל מילה ששומעים או משמיעים יש משמעות וכל צרוף אותיות מהווה אות או איתות. תת המודע של דובר העברית קולט את האותות יחד עם רכישת השפה המטביעה בו דרכי חשיבה ייחודיים שאין בשפה אחרת.
השפה העברית
בשבח השפה העברית. השפה נועדה לבטא מחשבה ולאפשר דיבור. אין רעיון שניתן לבטאו באנגלית ולא ניתן לבטאו בעברית. אם ניתן לבטאו ביתר קיצור – היתרון הוא זה, אם חיסרון? התשובה ברורה ולא טעונה כלל הוכחה: יתרון
עזרה הדדית בבית הספר
ערבות הדדית
גם אני בעד ערבות הדדית
 
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008