יום ש' 31/10/2020 | 21:33
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > פעילות לצוות מורים

מאת: מרדכי שרם

שיעור משחרר

לא קלה היא דרכו של מורה בישראל. הצפיפות בכיתות, בעיות המשמעת (ולעיתים אף אלימות כיתתית), חוסר פרגון או שביעות רצון מצד ההורים, הם חלק משגרת יומו השוחקת. ועוד לא אמרנו מילה על שעות אחר הצהריים המוקדשות להכנת מערך שיעור ולבדיקת מבחנים, עבודות ועוד. כל זה כמובן תוך כדי "תקתוק"   העבודה שמחכה למורה/הורה בבית עם הילדים (ארוחות, הסעות לחוגים, הכנת שיעורים, עבודות בית קלות ועוד). כי ידוע שמורים עובדים רק "חצי יום", ולכן המפרנס השני במשפחה (במקרה הטוב כשיש), מגיע בשעות המאוחרות לבית (כי איך באמת אפשר לחיות ממשכורת של מורה?).

אבל הלו...למה רק לקטר? בואו נחשוב חיובי! יש דרכים מצוינות לשבור שיגרה, להשתחרר מהלחץ, וליהנות קצת!  תחליטו שמידי פעם אתם מגוונים את החיים בגיבושון קטן. ערב שלם שמוקדש לכם ולחבריכם המורים. עתה חפשו בגוגל פעילות לצוות מורים, מצאו את זו שנראית לכם מתאימה, תלו על לוח חדר המורים הזמנה לכל הקולגות שלכם, וצאו להשתחרר! מגיע לכם!

גם את אוהבת  'זומבה'?

מגוון רב של פעילות למורים תמצאו בשיטוט מהיר ברשת, אבל בחרנו להתמקד באחת הפעילויות הפופולאריות ביותר: סדנת גרפולוגיה.

סדנת גרפולוגיה למורים, היא קודם כך הבטחה לערב חברתי מגבש! ערב משעשע, משחרר, קולע לטעם של כולם, שובר מחיצות, ומקרב לבבות. כי למרות שאת המורים שמלמדים איתכם, אתם פוגשים המון בהפסקות בחדר המורים, חוץ מלדבר על  תלמיד זה או אחר, אתם לא באמת יודעים משהו על התחביבים, החיים, או האהבות שלהם,  אחרי הצלצול של בית הספר.   

המורה, תחתמי

סיבה נוספת, שבזכותה הפכו סדנאות גרפולוגיה למורים למבוקשות הן התוכן. בסדנה זו תלמדו על עצמכם בנושאים רבים כמו חיי החברה והמשפחה, קריירה וכסף, חיי האהבה והזוגיות, והכל באמצעות ניתוח כתב היד. הפעם לחתימה שלכם, המופיעה על תעודות הילדים, תהיה הרבה יותר משמעות. תוכלו לדעת מה מסתתר מאחורי השרבוט של האותיות שאתם מחלקים בקלות, ואם אתם נוטים גם לצייר, תגלו שמאחורי כל קו מסתתרים דברים שחושפים טפח או שניים, מתכונות האופי שלכם.

הפעלה גרפולוגית למורים היא קלאסית לאנשי הוראה, היות והיא פונה לאנשים סקרנים, משכילים, וכלאה האוהבים ללמוד דברים חדשים. אין ספק כי סדנאות אלה הן כמו אוויר לנשימה, ולכן מורים יקרים: פרגנו לכם ערב וצאו מהלוח והגירים!

מתוך אתר מאמרים

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008