יום ו' 30/10/2020 | 4:19
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > חרם חברתי ברשתות חברתיות ובאינטרנט

מאת: ד"ר אבי זלבה

משחקים ברשת "משחקים ברשת" הוא סרט שבו צפינו אמש.

סרט זניח למדי העוסק בתחום חשוב, מיוחד, מרתק ומעורר מחשבה על הסכנות הטמונות באינטרנט. סכנות העלולות להביא לכדי מקרי רצח של אנשים אשר אינם כה שפויים והמוצאים במרחבים האין סופיים של רשת האינטרנט כר נרחב למימוש כל החוליים שלהם.

 אין צורך להרחיק נדוד לסרטים כדי להבין את הסכנות הטמונות באינטרנט במגוון כה רחב של נושאים אליהם אנו נחשפים יותר ויותר. כיום, כל זאטוט יכול להיחשף לכל סטייה אפשרית. לכל שקר הקונה לו מקום באמצעות שימוש ב"מידע" שאינו נכון. החשיפה הבלתי נגמרת של אתרי האינטרנט, היכולת לכתוב כמעט כל דבר ללא בקרה וללא פיקוח היא בעייתית מעין כמוה.

 ילד או ילדה, נער או נערה נחשפים במרחבי המדיה הוירטואלית למציאות מדומה. אתה ואני, קוראי המאמר הזה יודעים זאת. הם לא יודעים זאת, הם אינם מבינים זאת ולכן ייתכן מצב שבו ה"אמת" אליה הם נחשפים שונה לחלוטין מהאמת שאנו מכירים. האמת כפי שמקובלת בחיי היום יום. הפיתויים האין סופיים אליהם אנו נחשפים מביאים למצבי קיצון ובעיקר להתמכרות בלתי נגמרת שלנו לאינטרנט. התמכרות להימורים מקוונים אליה יותר ויותר נערים ונערות נחשפים ומשחקים שם.

 מידע שאינו נכון, מטעה ולעתים מסוכן בהכוונת המחשבה בכל הקשור לבגרות, למחויבות ובעיקר למותר ולאסור ביחסים שבין המינים. רשתות חברתיות שונות הפכו להיות המובילות העיקריות בהכוונה של כולנו ובעיקר של הדור הצעיר. לא נדירים הם המקרים שבהם הרשת החברתית היא זו שתכתיב את הטון ואת ההתייחסות לחיי הצעיר או הצעירה ביום יום

. לא נדירים המקרים שבהם חרם וירטואלי גולש לו במהירות הבזק לחרם מציאותי בבית הספר, בשכונה ובכל תחום חיים אחר. לא לכולנו ובוודאי שלא לצעירים יש את הכלים להפריד ולבחון בין מידע, התייחסות וצפייה ברשת. היכולת שלנו כהורים, כמחנכים כמובילים הולכת וקטנה. זריזי אצבעות ובעלי יכולות טכנולוגיות המבינים ברזי המחשב והאינטרנט הם הקובעים כיום, הם המכוונים, הם המובילים. איני סבור שניתן לשנות את המצב. ככל הנראה אי אפשר לעצור את הקידמה.

ניתן להיות מעורבים יותר, משגיחים יותר למען טובת ילדינו. למען טובתנו. למען מקום מעט טוב יותר, מעט שמרן יותר אך נכון יותר לחיים האמיתיים.

מתוך אתר מאמרים

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008