יום ד' 26/02/2020 | 0:25
 
 
 
 
 > מערכת החינוך – המורים שמוציאים לפועל
מערכת החינוך – המורים שמוציאים לפועל
נושא החינוך בארץ אמנם מתחיל במשרד החינוך ועובר דרך מערכת החינוך, אך, אלו שנמצאים באמת בקדמת הבמה ביומיום, הם המורים במערכת החינוך. המורים והמחנכים הם בעצם אלו שמוציאים לפועל את ההחלטות של כל הדרגים מעליהם, כאשר על כתיפהם מעבר להכל, מוטלת האחריות הכמעט בלעדית לחנך דורות על גבי דורות של תלמידים, שיהפכו ברבות הימים לחלק אינטגרלי חשוב במדינת ישראל.
עובדתית, לא כל אחד יכול לבחור להיות מורה כמקצוע, זאת כיוון שעל מנת להיות המורים והמחנכים הטובים במערכת החינוך, דרוש משהו קצת אחר. רצון חזק וסבלנות עד אין קץ, המאפשרת להם לנסות ולעצב בצורה חינוכית נכונה דורות של תלמידים. כושר ההתמדה והדרייב של המורים בבתי הספר להמשיך לעשות כך, שנה אחר שנה, הוא לא משהו שמאפיין כל אדם.
ההתמודדות היומיומית של מורים במערכת החינוך עם מאות תלמידים, דורשת מהם יכולות וכישורים אחרים, שאינם מאפיינים לרוב מקצועות אחרים במשק הישראלי. מעבר לתפקידם המקצועי כמורים, המעבירים חומר לימודי, עליו נבחנים התלמידים במשך ובסוף השנה.המורים והמחנכים מתפקדים גם כמחנכים ובמקרים מסוימים אף יותר יותר מזה, כשהם מנסים לעזור לתלמידים להתגבר על מכשולים בחיים עצמם.
עבודת המורים אינה באמת נגמרת
יש הילה מסוימת או תפיסה שגויה לגבי מעמד המורה, או שמקצוע ההוראה קל יותר ממקצועות אחרים. תפיסה זו בעיקר מתבססת על שעות העבודה המועטות יחסית שלמורים במערכת החינוך. זאת כמובן לעומת מקצועות אחרים במשק הישראלי. אך תפיסה זו היא מוטעית ביסודה. זאת כיוון שתפקידם של המורים אינו מסתיים אחרי הצלצול לשיעור האחרון בבית הספר. הוא ממשיך כשהמורים בבתי הספרלוקחים חלק בישיבות צוות והנהלה. יתרה מכך,המורים והמחנכים ממשיכים בעבודתם כשהם מגיעים הביתה וצריכים להכין מערכי שיעור ליום המחרת, לבדוק מבחנים, להכין מבחנים ומעל לכל, להיות המבקרים של עצמם, על איכות העבודה שהם עשו באותו יום.
היכולת של המורים במערכת החינוך להמשיך בעבודתם גם בבית ותוך כדי כך, לנהל גם תא משפחתי באופן שוטף, דורשת המון משמעת עצמית וכוחות, אותם קשה יהיה למצוא בכל אחד. לכן יש חשיבות רבה, לאיכות האנשים הבוחרים בתפקיד מורה כמקצוע. כמו כן, יש חשיבות מכרעת למורים והמחנכיםהמשתלבים במערכת החינוך וביכולת של המערכת, לתת להם את כל הכלים להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים המקצועיי והאישיים שיעמדו בדרכם.
חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008