יום ד' 20/02/2019 | 12:14
 
 
 
 
 > המלצות לבטיחות - עבודת נוער בקיץ
החופש הגדול בעיצומו ואלפי בני נוער מנצלים זאת כדי לצאת לעבוד ולהרוויח כסף. קיימות עבודות שהן אופייניות לבני נוער, כגון: מלצרות, הדרכות בקייטנות ומחנות קיץ, שרות משלוחים וכד'. וקיימות גם עבודות אחרות בהן עובדים בדרך כלל אנשים מבוגרים, ובני הנוער מבצעים אותן בחופש הגדול.
הנערים שיוצאים לעבודה לא תמיד מודעים לזכויותיהם, ובמיוחד לא לזכויות בכל מה שקשור לבטיחות בעבודה.
המוסד לבטיחות ולגיהות ממליץ למעסיקים לדאוג לבטיחותם ובריאותם של בני הנוער העובדים אצלם, לא פחות מאשר דאגתם לעובדים הקבועים, ולשמור על החוקים והתקנות בנושא.
כל זאת כדי להבטיח שכולם יחזרו מהחופש הגדול בריאים ושלמים.
 
להלן מספר עצות לבני הנוער העובדים בחופשת הקיץ:
1.       עם קבלתכם לעבודה חובה על המעסיק להעביר לכם הדרכה בדבר הסיכונים הקיימים במקום העבודה, ובמיוחד בעמדת העבודה הספציפית שלכם. ההדרכה שתינתן צריכה להיות מובנת לכם ועליכם לקבל את תמצית ההנחיות בכתב. מעסיקים צריכים לזכור שנוער שיוצא לעבודה הוא חסר ניסיון ? לכן ההדרכה חשובה ביותר ? בקשו זאת!
2.       חובה על המעסיק לתת לכם ציוד מגן ואמצעי מגן הנדרשים והמתאימים לביצוע העבודה שלכם.
3.       חובה עליכם להשתמש בציוד ואמצעי המגן שניתנו לכם, לשמור על תקינותם ולהודיע למעסיק על כל פגם או תקלה בהם.
4.       נוער שיוצא לעבודה צריך לקבל הדרכה גם בנוהלי חירום; מה לעשות וכיצד להגיב אם הוא נתקל בתקלה, בשריפה, בבעיה עם לקוחות או בכל תקלה אחרת.
5.       אל תאלתרו! ביצוע אלתורים ועבודה שלא בהתאם לנהלים ולכללי הבטיחות עלולה לגרום לתאונות ולפגיעות קשות.
6.       אל תנסו לקצר תהליכים - קיצור תהליכים עלול להיות מסוכן.
7.       השתדלו לישון לפחות 7-8 שעות בלילה שלפני יציאתכם לעבודה. בילוי עד השעות המאוחרות של הלילה תגרום לעייפות ולחוסר ריכוז למחרת בעבודה.
8.       יש לשמור על ניקיון איזור העובדה. חוסר סדר, בלגן ולכלכוך מהווים מפגעי בטיחות.
9.       אל תנסו להרים משאות מעבר ליכולתכם. הרמת משאות כבדים מחייבת מיומנות. הרמה לא נכונה עלולה לפגוע בגבכם ולגרום לנכות.
10.   התאימו את הלבוש לסוג העבודה שאתם מבצעים. עבודה בחוץ בשמש, מחייבת חבישת כובע וביגוד מתאים כולל נעליים נוחות וסגורות.
11.   שתו ? והרבה. השתדלו לשתות משקאות מרווים ולא ממותקים.
12.   נתקלתם במפגע בטיחותי? בעבודה מסוכנת? עדכנו את המעסיק ובקשו שיתקן זאת.
13.   היזהרו בעת שימוש ועיסוק בחשמל ובמכשירי חשמל.
14.   נתקלתם בכלי שאינכם מכירים? במצב חדש? אל תתביישו ואל תהססו לקבל הדרכה מהמעסיק.
15.   בכל שאלה בנושאי בטיחות ובריאות בעבודה פנו למרכז המידע של המוסד לבטיחות ולגיהות 9394* ותיענו בהקדם. הפניה היא אנונימית כי המוסד לבטיחות ולגיהות מחויב לשמור על סודיות הפניה.

 המוסד לבטיחות ולגיהות הינו תאגיד ציבורי המוביל את נושא הבטיחות והבריאות בעבודה בישראל, ומשמש כתובת מרכזית למידע, הדרכה וייעוץ בנושאים הקשורים לתחומים אלה. תפקידיו של המוסד לבטיחות ולגהות הן לנהל פעולות הסברה והדרכה במקומות עבודה  באמצעות מחוזותיו הפרושים בכל רחבי  הארץ; לערוך ולפרסם מחקרים וסקרי סיכונים במקומות עבודה; לסייע לבחירת נאמני בטיחות ולהקמתן של ועדות בטיחות במקומות עבודה, להדריכם ולעודדם בפעולתם; לייעץ ולקדם פעולות לסילוק מפגעי בטיחות ומפגעים בריאותיים

מתוך אתר מאמרים

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008