יום ה' 24/10/2019 | 7:12
 
 
 
 
 > קורסים לעזרה ראשונה בבית הספר

 בס"ד

ידע מציל חיים

חלק ניכר מהאנשים אשר עברו במוסדות המדינה חינוך צבא וכו' יתכן וכבר עברו קורסים שונים בהגשת עזרה ראשונה. הקורסים הללו מעבירים את הידע הבסיסי והנחוץ ביותר לפעולות רפאויות הנחוצות להצלת חיי אדם עד שתגיע העזרה המקצועית של האמבולנס או איש רפואה מקצועי. גם אנשים שעברו את הקורס לא בהכרח יהיו מסוגלים לתפקד בזמן אמת. הלחץ למראה אדם הנזקק לטיפול דחוף עלול לשתק רבים. אך גם בעלי התושיה ללא הידע המתאים לא יועילו בכלום. בקורס עזרה ראשונה תילמדו לבצע עיסויים בצורה נכונה בזמן החיאה, לעצור שיטפי דם מסכני חיים, לטפל באדם שאיבד את ההכרה ועוד מצבי חירום רבים. רבים המקרים שאנו שומעים מאנשי בית החולים "אם הוא לא היה מקבל את הטיפול הנכון בשטח לא היינו יכולים להציל אותו" הטיפול הראשוני בהגשת עזרה ראשונה ידוע בחשיבותו ובמידת הקריטיות שלו ולכן יש חשיבות  שיעברו תלמידים קורס עזרה ראשונה בבית הספר ויצויידו בידע המציל חיים. קורס עזרה ראשונה בבית הספר הוא הינו קורס עזרה ראשונה המותאם לתלמידים ומתחשב בשעות הפנאי שלהם ובשאר המטלות שלהם

התנדבות שיא בקרב בני נוער

כבר היום רבים ממתנדבי מד"א הם נערי תיכון אשר עושים עבודה מצויינת יום יום. חלקם עברו קורס עזרה ראשונה בבית הספר או קורס עזרה ראשונה בתיכון.  ההתנדבות בהצלת חיים תורמת רבות לאישיות של הנער ומקנה לו ערכים של תרומה לחברה ועזרה לזולת. נער שמתנדב במד"א מלבד עצם התרומה לחברה הוא תורם גם לעצמו. ההתנדבות בהגשת עזרה ראשונה גורמת לסיפוק עצמי אדיר, לתחושת שליחות ולהרגשה של להיות חלק מהחברה הישראלית. הנער פוגש אנשים שונים, רואה אנשים במצוקה שלהם ולומד להעריך את הבריאות שלו ושל משפחתו. עצם ההתנדבות בהגשת עזרה ראשונה  מחזקת אצלו את רוח הנתינה וגם כשיתבגר הידע החשוב בהגשת עזרה ראשונה יסייע לו בכל מקום שימצא בו.    

חברות הדרכה לקורסים בעזרה ראשונה
בשוק ישנן מספר חברות המציעות קורסים לעזרה ראשונה ברמות שונות. יש קורסים בעזרה ראשונה לחיילים השמים דגש לטיפול בתנאי שטח. קורסים בעזרה ראשונה לבתי ספר ותלמיד תיכון, קורסים בעזרה ראשונה לציבור הרחב וקורסים בעזרה ראשונה לטיפול בתינוקות וילדים. החברות המעבירות קורסים לעזרה ראשונה מצויידות בציוד לימוד מתקדם של בובות דמה מיוחדות, סוגי תחבושות שונות, פותחי נתיבי אוויר ועוד. חלק מהחברות גם מוכרות ציוד לעזרה ראשונה וניתן לרכוש מהם לאחר שקיבלנו את הידע כיצד להשתמש בציוד. כמו בכל שוק גם בקורסים לעזרה ראשונה כדאי לבדוק המלצות, מחירים, איזו תעודה מקבלים בסיום הקורס, ועוד. והעיקר, שניהיה בריאים ולא נזדקק. 

 

מאת : דניאל לוי

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008