יום ש' 31/10/2020 | 21:55
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > מרכזי מבקרים לילדים
בס"ד
מרכזי מבקרים לילדים
מגוון מרכזי מבקרים לילדים
גננת או מורה אשר תחפש מרכז מבקרים לילדי גנה או כיתתה תחשף למגוון עצום של מרכזי מבקרים לילדים. מפעלי ייצור רבים – מהגדולים בישראל -  מפעילים מרכזי מבקרים לילדים. זו היא הזדמנות יוצאת דופן עבור הילדים לצפות וללמוד על התעשייה והחברה בה הם חיים. כל מרכז מבקרים מעביר את התוכן באופן חוויתי אחר. במרכזים תביטו על מכונות הייצור והאריזה ותראו סרטים מרתקים אודות  תהליכי הייצור. בחלק ממרכזי המבקרים הילדים אף יזכו לטעימה מהמוצר הטרי שכרגע צפו כיצד ייצרו אותו.
חוויה לימודית מרעננת
במהלך שנת לימודים ארוכה חייבים לשבור את השגרה על ידי פעילויות חוץ בית ספריות. הפעילויות מצד אחד צריכות להיות מהנות ומצד שני חייבות להיות גם בעלות מסר חינוכי או ידע ערכי. מרכזי מבקרים לילדים זה השילוב המנצח בין שני העולמות של הנאה ולימודים. יש מרכזי מבקרים לילדים אשר אולי יתיאמו לחומר הנלמד בבית הספר בשגרה ויש מרכזי מבקרים לילדים אשר יעניקו ערך לימודי נוסף מעבר ללימודים שבבית הספר. היציאה לביקור במרכזי המבקרים לילדים לעיתים קרובות מתבררת במהרה כבחירה מוצלחת. הילדים נהנים, המורה מוחלף על ידי מדריך ונח קצת וברוב הפעמים נהנה בעצמו מוצגי המרכז והתהליכים הנעשים בו. ישנם מרכזי מבקרים לילדים אשר החלק המרכזי בו מלווה בפעילות חוויתית וישנם מרכזים אשר והביקור הוא בעיקר צפייה ולמידה. כל מורה מכיר/ה את התלמידים שלו ויודע/ת לאיזה סוג מרכז מבקרים כדאי לצאת איתם.
ללמוד על ההיסטוריה, ללמוד על ההוה והעתיד
מרכזי המבקרים לילדים מקיפים נושאים מגוונים מאוד וניתן למצוא וללמוד כמעט על כל תחום בעזרת מרכזי מבקרים לילדים. אחד התחומים הענפים במרכזי מבקרים לילדים זהו תחום המזון. יש את מרכז המבקרים של קוקה קולה, מרכז המבקרים של תנובה, מרכז המבקרים של אסם, מרכז המבקרים של שטראוס וכן של מפעלים רבים נוספים ואפילו מרכז מבקרים של בתי אריזה חקלאיים. במרכזי מבקרים אלו הילדים נחשפים לתהליך הייצור של המוצרים שהם רואים במרכול השכונתי. איך מייצרים חלב, איך מייצרים דבש, איך מכינים גלידה וכדו'.
מלבד זה ניתן גם למצוא מרכזי מבקרים שעוסקים בנושאי התיישבות כמו מרכז המבקרים של בית לחם הגלילית, מרכז המבקרים של מקווה ישראל, מרכז המבקרים בית ראשונים בנס ציונה  מרכז מבקרים מורשת יהדות קוצ'ין ועוד.
מרכזי מבקרים נוספים עבור ילדים פועלים בתחומים מגוונים כגון כלכלה – מרכז המבקרים של בנק ישראל – מיחזור ואיכות הסביבה - מרכז המבקרים של איגודן – מיחזור מים. תקשורת – מרכז המבקרים של דואר ישראל. יהדות – מרכז מבקרים במפעל שופרות. ועוד מגוון רחב של מרכזי מבקרים לילדים
מאת : דניאל לוי
חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008