יום ש' 24/10/2020 | 6:46
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > הכול מתחיל בחינוך
מאת: ויקי הרפז

אומרים שאם אתה רוצה שהילדים שלך ייצאו מחונכים עדיף להתחיל לחנך אותם מגיל צעיר.
כי אחר כך אתה תקצור את הפירות, מה שנקרא "עמלת כל הקיץ בחורף תקצור את הפירות".

הכוונה במאמר היא לא להטיף לעבודה חקלאית אלא לחינוך מגיל צעיר לספורט ולפעילות גופנית. אנו קוראים מחקרים שאומרים שבארץ כ-1/5 מילדי ישראל הם בעלי משקל עודף!! אחת מהסיבות המרכזיות מעבר כמובן לתזונה לקויה (אבל על זה בפעם אחרת) ,היא היעדר פעילות גופנית, אפשר אולי לומר, למי שזה מנחם אותו, שמדובר בתופעה כלל עולמית שתופסת תאוצה בהדרגה כלפי מעלה.   מחקרים מראים שלפעילות גופנית ישנה השפעה חיובית על הדימוי העצמי של הילד ועל תחושת הנוחות שלו עם הגוף שלו, כך שמעבר לאספקט הבריאותי ישנן השלכות נוספות.

מסגרות החינוך בארץ, נכון להיום, נותנות סה"כ שעתיים שבועיות בלבד של ספורט, דבר שהוא רחוק מלהיות מספק ובעל השפעה. אם נצרף לבעיה הזאת את תרבות השפע והעידן הטכנולוגי, שהביא לנו את  המחשב לכל ילד ומגוון עצום של תוכניות טלוויזיה, נקבל תמונה עגומה במיוחד שמסבירה איך 1/5 מילדי ישראל בעלי משקל עודף.
 
לכן, בנוסף לבעיות הקיימות, עולה נושא החינוך שבו למעשה קיימת הבעיה של חוסר התערבות של ההורים: חוסר בהכוונה לחוגים , לפעילויות ספורט שונות שמתקיימות בכל עיר, לחוגי ספורט רבים שקיימים לפעמים ממש מתחת לבית.
נכון, "מחלה" נוספת של העידן הנוכחי, היא ההגשמה העצמית ובהתאמה הרבה הורים עובדים עד מאוחר ומתקשים למצוא את הזמן או את הכוח להתערב בנושא.
 
השאלה שעולה: אם לא נשקיע בילדים שלנו אז במי כן? נכון, זה קשה אבל אם לא נשקיע בהם מגיל צעיר לא נקצור את הפירות אח"כ ואולי גם נצטרך להתמודד עם בעיות שיצוצו בעקבות ההזנחה.
 
כאשר רוצים להעביר ביקורת על ענפי הספורט בארץ, תמיד אומרים שהבעיה הגדולה היא שלא מחנכים לספורט מגיל צעיר ולכן אנחנו לא משופעים בהישגים.

מתוך אתר מאמרים

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008