יום ג' 25/02/2020 | 23:49
 
 
 
 
 > "היא היתה שם והיא סיפרה לי" - סדרת סרטי עדות

ביה"ס המרכזי להוראת השואה יד ושם

קהל יעד: החטיבות העליונות
קישור למערך:

סדרת סרטי עדות

סדרת סרטי עדות
תאור:

הפרוייקט "עדים וחינוך – סיפור מצולם של ניצולי שואה", הנו פרוייקט משותף של בית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם יחד עם המרכז למולטימדיה באוניברסיטה העברית. במסגרת הפרוייקט תעדנו את סיפורם של ניצולי שואה לאורך מסלול חייהם. סיפורי העדות, בהיותם סיפורו של היחיד, עומדים היום במרכזה של העשייה החינוכית בנושא השואה. בדור תובעני, חקרני, הם מורישי האמת, כנגד הניסיונות להכחיש. אנשי העדות מאפשרים ללמוד את סיפור השואה מתוך קרבה ומרחק בו זמנית. הסיפור הפרטי, האחד ועוד אחד ועוד אחד, הם הממחישים את משמעותו של המספר הכללי, זה שליבנו ומוחנו מתקשים לתפסו.
בפרוייקט זה יצרנו סדרה של סרטי עדות שמספרים את סיפור הניצולים: חייהם לפני השואה, במהלכה ולאחריה. הסרטים צולמו במקומות ההתרחשות עצמם והם מנסים להעביר סיפור חיים מלא ועשיר ככל הניתן. המצלמה ליוותה את הניצולים במקומות הולדתם, ותעדה את קורותיהם במהלך השואה, במקומות המרכזיים שבהם היו ואת שיקום חייהם לאחריה ובניית חייהם בארץ. הסרטים מתרכזים בדמותם של הניצולים, אך באמצעות סיפורם אף משרטטים את קורות הקהילה היהודית בכל מקום ומקום וגורלה. הסרטים הנם בעלי דגש על עדות חינוכית והם משמשים אותנו בעבודתנו החינוכית המגוונת והשוטפת בבית הספר.

הסרטים הנם בשפה העברית, הם תורגמו לאנגלית, גרמנית, ספרדית, רוסית, צרפתית וספרדית והופקו בתמיכתה של קרן משפחת אדלסון וועידת התביעות.

מתוך אתר: ביה"ס המרכזי להוראת השואה, יד ושם

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008