יום א' 25/10/2020 | 4:11
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > טיולים בארץ

מאת: אס.אי.או. ישראל

הארץ הקטנה שלנו מלאה בנופים מגוונים ומרהיבים, משמורת תל דן שבצפון ועד אילת וסביבתה, ב'שפיץ' הדרומי. בכמה מאות קילומטרים בלבד יש לנו מדבר, שטח עירוני מפותח, אתרים עתיקים, מקומות קדושים ושדות ירוקים. הגיע הזמן לשכוח מחו"ל ולהתחיל לחפש טיולים בארץ. ויש הרבה כאלה.

ירושלים - בין העבר לעתיד

טיול בירושלים יכול לכסות נושאים רבים תוך כמה שעות: את התחום הדתי, הארכיאולוגי, האקולוגי והתרבותי. בירושלים נמצאים אתרים חשובים ביותר ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים, החל מהכותל המערבי ועד מסגד אל אקצא. אמנם באתר האחרון לא תוכלו לבקר, אבל אם תרצו להתחבר לעולם הנוצרי, תוכלו לבקר באחת הכנסיות הרבות בעיר.

מעבר לעיר העתיקה של ירושלים, לא תוכלו לפספס את ההרים הגבוהים והירוקים, וכמו הרבה שבילי טיולים בארץ, גם בהם סימנה קק"ל את הדרכים להתמצאות קלה. למרות האופי ההררי של האזור, תוכלו למצוא בו גם טיולי משפחות רבים.

טיולים בארץ באזור הצפון

האיזורים הירוקים, ההרים והעמקים באיזור הצפון הופכים אותו למקום היפה בארץ בעיני רבים. החל מהמרחבים הפתוחים ברמת הגולן ועד לערים מדהימות כמו חיפה ועכו, הצפון זכה ביושר בכינוי 'טוסקנה הישראלית'. בגליל תוכלו למצוא מסלולי טיול רבים בדרגות קושי שונות שעוברים בין ההרים המכוסים בעצים ירוקי עד או סמוך למפלים הרבים באזור.

גם בחלק העירוני יש מה לראות: העיר חיפה ידועה בחופיה היפים, בהר הכרמל ובאטרקציות נוספות שבהחלט שוות ביקור. קצת צפונית ממנה נמצאת עכו, שהעיר העתיקה שלה ואיזור הנמל הם ללא ספק אחד מנקודות השיא של טיולים בארץ. כשיגיע הערב, תוכלו לפנק את עצמכם באחד מעשרות הצימרים בגליל שישמחו לארח אתכם בכל עת.

הדרום - שטח ענק ושומם

אזור הדרום מהווה יותר מחצי משטחה של המדינה, אך הוא כמעט לא מיושב. השטחים העצומים של המדבר שוממים והחיבור לטבע הוא בלתי נמנע. אם אתם רוצים לצאת מהאיזור היבש, מדבר יהודה המשקיף אל ים המלח הוא מקום מרענן מול הנוף המדברי. טיולים בים המלח יכולים להרחיק גם אל ההרים הסובבים אותו, משם הנוף פשוט מדהים.

טיולים בארץ בדרך כלל נמצאים בקרבת אזורים מיושבים, אך לא כך במדבר. לכן, חשוב לשים לב לסימוני השבילים ולהצטייד בציוד ניווט. חשוב לא פחות לתכנן את כל שלבי הטיול כדי להבטיח את יציאתכם מהמסלול לפני החשיכה. קחו לכם מרווח של שעה לפחות מסיום המסלול ועד רדת החשיכה, ואל תסמכו על לוח זמנים מזורז.

טיולים בארץ לאיזור המרכז - לא רק בניינים גבוהים

למרות שנדמה שלפעמים לא שמים לב לזה, גם באזור המרכז יש אתרים שכדאי להגיע אליהם. טיולים בארץ לאיזור המרכז עוברים נחלים ומסביבם פארקים רחבים, חופים יפים וכן, גם ערים גדולות וסואנות.

בולטת בייחודה באזור היא העיר יפו, שמוסיפה פן היסטורי לעיר תל אביב השוקקת והסואנת. הסמטאות הצרות, הנמל העתיק ואורות העיר שנדלקים כשהשמש שוקעת, מזכירים לנו, כמילות השיר ש"אין כמו יפו בלילות".

המדינה הקטנה שלנו מכילה בתוכה תופעות טבע שונות ומגוונות, סוגי אקלים ונופים שונים. תוך מספר שעות נסיעה אנחנו יכולים לעבור מפסגות מושלגות בחרמון, דרך שדות ירוקים ועד לאזור מדברי וצחיח. הנופים בארץ מראים לנו תמצית ממה שהעולם יכול להציע לנו לראות. אז בפעם הבאה , לפני שאתם מתכננים נופש בחו"ל - תכננו גם טיולים בארץ.

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008