יום ב' 26/10/2020 | 15:40
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > ילדך יכול להצליח יותר בזכותך

איך לעזור לילדך להמנע משימוש בסמים, משתיית אלכוהול ומהתנהגויות מסוכנות אחרות

אם אתה אבא, אמא, הורה יחיד, סבא או סבתא - אתה יכול לעזור לבן העשרה שלך לעבור את שנות הנעורים בביטחה- “הורים יקרים, תמרון דרך שנות הנעורים של ילדכם עשוי להיות מאתגר, אבל מחקר מראה כי הסיכוי של ילדים הלומדים מהוריהם על הסכנות בשתיית אלכוהול, סמים, שימוש בטבק, נהיגה מסוכנת והתנהגויות מסוכנות אחרות, להיות מעורבים בהתנהגויות אלו קטן יותר מאשר ילדים שלא למדו מהוריהם על כך”- זו הפתיחה של חוברת מידע ויעוץ המתפרסמת באתר “הורים- נגד סמים”(Parents-the anti drug).

אם יש לך נער או נערה במשפחתך, ככל הנראה כבר עשית את חלקך בבילוי שעות של דאגה בגלל הסיכונים הקיימים שם בחוץ. שימוש באלכוהול, סמים וטבק, נהיגה מסוכנת ופעילות מינית. אולי אפילו דאגה לילדך בגלל הלחצים בבית הספר, פעילות ספורט או מהרצון שלו להשתלב בחברה. אתה מודאג כנראה גם מפני שאתה כבר לא הגורם היחיד שמשפיע על הילד שלך.

אבל החדשות הטובות הן, שבני נוער עדיין רואים  בהוריהם את המקור הראשון לעצה והגנה. המציאות היא שבני נוער זקוקים, גם אם זה לא נאמר בגלוי, לעצתך והדרכתך. תפקידך כהורה עוד לא הושלם, אלא הוא פשוט השתנה.

החוט המקשר בין בני נוער שמצליחים גם מבחינת לימודים וגם מבחינה חברתית ונשארים נקיים מסמים, הוא שיש להם יחסים קרובים עם הוריהם. בני נוער אלו מדווחים שההורים שלהם מתעניינים בהם, מתעניינים במה שהם עושים, הם מספרים גם שהוריהם סקרנים לגבי החיים שלהם ולגבי הרעיונות שלהם. הם מרגישים מחוברים בגלל שהוריהם מקשיבים להם ומקדישים זמן על מנת להבין את עולמם. באותו רגע של אמת, כאשר מדובר על החלטות לגבי נטילת סיכונים, על כף המאזניים נמצא הקשר שלהם עם הוריהם, הם  לא רוצים לאכזב אותם או לבגוד באמון שלהם.

מספר דרכים כיצד לטפח את היחסים עם בן העשרה שלכם:
- הקדש זמן לבילוי משותף באופן קבוע, בעשייה של דברים שילדך אוהב לעשות.

- דבר בפתיחות ובכנות.
- השתמש בתקשורת חיובית, במיוחד אם קיים קונפליקט. לדוגמא חשוב לפני שאתה מדבר, והכר בנקודת המבט של בן בעשרה שלך כך שהוא או היא יוכלו לדעת שאתה מקשיב.
- הכר בתכונות החיוביות ובהתנהגויות חיוביות של ילדך.

תמיכה בהורים כך שיוכלו להעניק לילדיהם טיפול טוב יותר הוכחה כאסטרטגיה יעילה למניעת שימוש בסמים ומניעה של התנהגויות מסוכנות ובעייתיות. ארגון “עולם ללא סמים”, אשר הוקם על ידי סיינטולוגים, פיתח סדרת חוברות “האמת על הסמים” על מנת לסייע למשפחות, בתי ספר, אנשי חינוך, ממשלה, ארגונים  ולכל מי שרוצה ליישם תכנית  מניעה יעילה. “האמת על הסמים” הינה סידרה של 13 חוברות מידע מאויירות המכילות עובדות על הסמים הכי נפוצים. חוברות אלו נכתבו במיוחד עבור אנשים צעירים אך הן מכילות עובדות שגם מבוגרים צריכים לדעת. החוברות מחולקות על ידי מתנדבי הארגון וניתן להשיגן גם דרך אתר האינטרנט

מתוך אתר עולם ללא סמים

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008