יום ש' 24/10/2020 | 7:05
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > איך להעשיר אוצר מילים אצל ילדים
מאת: לילך ציפורי

פיתוח אוצר המילים ברמה טובה-יכול להבטיח לילד לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. כושר התבטאות –הינו מיומנות חשובה מאוד וחזקה לתקשורת טובה עם ילדים אחרים, עם מבוגרים, עם הגננות והמורים. וכמובן כאדם בוגר בעתיד. כושר ביטוי ככל שהוא בהיר יותר וההתנסחות מובנת יותר מקל על האינטראקציה עם הסביבה והופך את החיים לקלים יותר.
איך להעשיר את אוצר המילים?
שוחחו ודברו עם הילד, ממחקרים שנעשו עולה, כי שיחה פשוטה וקולחת עם הילד, פשוט לדבר עם הילדים אפילו שהם עוד ממש בגילאים צעירים ועוד לא עונים בעצמם, שיחה דיבור משפיעים הרבה יותר מקריאת ספרים לילד.
תעשו את זה אישי, מילים עם משמעות אישית בולטות יותר, ואז מסוגלים לזכור אותן טוב יותר. בכל מילה יש להוסיף לילד את השייכות האישית, לדוגמא: המשחק נמצא בחדר שלך –בחדרך. לחזור על משפט כזה פעמיים. יש מגוון דרכים להוסיף שייכות אישית למילה-וצריך להיות יצירתיים.
משחקי מילים-משחק מילים דרך יעילה ומוכחת לתוצאה בבניית אוצר מילים .משחקי מילים מלמדים מילים חדשות. ובזכות עצם המשחק האינטראקציה עם ההורה –באופן אסוציאטיבי הילד יזכור טוב יותר את המילה , בשל החוויה שמתלווה ללמידת המילה.
חזרה על המילה-שאתם מלמדים את הילד מילה חדשה, טוב לחזור על המילה מספר פעמים. במקצבי זמן שונים, ולחזור על המשמעות שלה , התמקדות במשמעות עוזרת לזכור את המילה.
הרגל קריאה-היום חלק קטן מהילדים קוראים ספרים. הקריאה הינה מיומנות חשובה ביותר לקבלת תוצאות יעילות ומוכחות בהעשרת אוצר המילים. נסו לקבוע עם הילד זמנים קצובים ומסודרים אפילו לזמן קצר ביום נניח רבע שעה ביום –לפתח את הרגל הקריאה. כמו כן דוגמא אישית תמיד עשויה להועיל. 

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008