יום ו' 30/10/2020 | 3:55
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > עבודת צוות – סוד מוחלט בהחלט

מאת: יובל בן בסט

בכדי לדעת האם הצוות אהוב על הילדים בגן פשוט צריכים לראות כיצד הילדים מתייחסים אל צוות הגן כאשר הם נכנסים בבוקר. גננת אשר מפעילה לוח זמנים מסודר ושהגדירה מה התפקיד של כל אחת מהסייעות בצוות בהתאם לכישרון הייחודי שלה וישנה לכידות וגיבוש בין כל העובדות הדבר יתרום  ליעלות מקסימאלית בעבודה ולקידום המטרות המוצהרות של הגן. הפעולות, ההפעלות, התכנים, הערכים, הצבת הגבולות והאהבה יגיעו לרמה הגבוה ביותר והילדים הם אלה שייהנו מכך.
סייעות וסיירת מטכ"ל
סיעות אשר עובדות יחד מהווים סוג של קבוצה חברתית לכל דבר, אפשר להשוות אותם לסיירת מובחרת בצה"ל, בדיוק כמו שעל המפקד להביא את חייליו אל עבר הניצחון ללא פגע,  כך על הסייעות והגננות מוטלת האחריות להחזיר את הילדים אל ההורים שלהם כאשר הם בריאים ושלמים וכן עם איכויות אשר רכשו בגן. עבודת צוות היא מרכיב חשוב בכך. 
היום בגני הילדים הפרטים אין כמעט פיקוח, ישנו ניסיון להעביר חוק בכנסת שיסדיר את הנושא. עלות לגן פרטי יכלה להסתכם בכשלושת אלפים עד ארבעת אלפים ₪ בחודש.
מה קורה בפריפריה ?
כאשר אנו מגיעים לפריפריה המחירים הם נמוכים יותר אך יחד אם זאת לא כל הורה יכול להרשות לעצמו להוציא סכום כזה. הפערים בפריפריה לא מסתכמים רק בזאת, לכן באחרונה התפרסמו ידיעות על כך כי המשרד לפיתוח הנגב והגליל יקדם פרויקט שבו יוקמו שישה מרכזים שבהם יערכו לימודי העשרה ותגבור בעלות כוללת של ארבעים וארבע מיליון ₪.
עבודת צוות מנוף לכל ארגון
בישראל ובעולם פיתוח צוות לצד עבודה משותפת זהוא המנוף לכל סוג של חדשנות, מה שלפני מאות שנים הייתה נחלה של "היש הגאון" היום הגאונות התפשטה לעבודה של צוותים. כך יוצאי יחידה 8200 יכולים לפתח תוכנה בצוות המצליחה לצמצם את העלויות של שמירת מידע ממכשיר סמארטפון בחו"ל ועוד.
על הסייעות והגננות מוטלת האחריות להכשיר את הילדים כך שיקבלו את הכלים ביותר להתמודד עם האתגרים של המאה העשרים ואחת. אולם לפני הכול גם ההורים וגם הגננות והסייעות צריכות לזכור שילדים זקוקים ל-א-ה-ב-ה.

מקור המאמר:אקדמיקס - ספריית המאמרים של ישראל
http://www.academics.co.il 

קישור למאמר

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008