יום ו' 30/10/2020 | 0:20
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > שמירה על הסביבה - היא חובה!
מאת: SEO קידום אתרים 

ישנה טענה של רבים בישראל ששמירה על הסביבה היא לא חשובה כי לטענתם "במילא זה כבר לא יעזור לכדור הארץ".
טענה זו, של אותם אנשים היא אגואיסטית ואותם אנשים פוגעים בנו ובעצמם וגורמים נזק לנו כחברה.
זה נכון שאת ההחלטות הגדולות והחשובות למען שמירה על הכדור צריכים לקבל המנהיגים שלנו, בארץ ובעולם – למשל השקעה באנרגיות חלופיות, צמצום שימוש בנפט ובפחם, קביעת יעדים ותקנות בינלאומיות מחמירות, אך אם האזרחים לא יבצעו את חלקם הקטן, פנינו לאסון אקולוגי שלא יהיה בר תיקון.
עוד משהו שחשוב לציין הוא שכסף לא יכול לפתור הכל (לפחות לא בתחום הירוק..). למשל אם למישהו לא משנה שמי התהום במדינה מזוהמים כי הוא שותה מים מינרליים ולכן "זכותו" לזהם את הסביבה על ידי כך שלא ממחזר פלסטיק, צורך שקיות פלסטיק ללא סוף, אינו ממחזר בטריות, זורק מכשירי חשמל עם חומרים רעילים ומסרטנים לפח הרגיל ועושה עוד המון פעולות נוראיות שכאלה, הרי, אם כולם ינהגו כמוהו, יבוא יום וגם מקורות המעיין של המים המינרליים יזדהמו ואז אותו אדם, או חברה, יחפשו פתרון אחר. אולי אף ימצאו פתרון חליפי, אך מה הלאה? הרי לאחר כמה שנים שוב יצטרכו למצוא עוד פתרון, עד שכבר לא יהיה כזה...
אדם שמשתמש בצלחות חד פעמיות מפלסטיק, מזהם את מי התהום, מעמיס זבל על אתרי ההטמנה המלאים וצורך מוצר מזהם שבסיסו מתרכיבי נפט. הפתרון לכך: קניית כלים חד פעמיים מתכלים עשויים עלי דקל 100% טבעיים, או כל מוצר אחר.
אדם שצורך שקיות פלסטיק בסופר ולא משתמש רוכש שקיות בד רב פעמיות או בתיקי יוטה או כותנה - שוב, צורך מוצר שעשוי מתרכיבי נפט. מוצר היוצר זיהום בייצורו ומתכלה רק כעבור 1000 שנה. בעצם, לא מתכלה!
אדם שקונה רכב מזהם, פוגע לבסוף בילדיו שלו ובעצמו – האויר לנשימה שלנו מזדהם ואויר לנשימה הוא יותר חשוב מרכב ארבע על ארבע...
כמעט לכל מה שאנחנו עושים היום, יש פתרון ירוק, לא בהכרח יקר פי כמה, והרבה יותר טוב ובריא לנו, ולסביבה שלנו.
אז מחזרו! השתמשו בשקיות בד, בשקיות מתכלות ביולוגית, בתיקי יוטה, בכלים חד פעמיים מתכלים ובעיקר צמצמו צריכה ואל תקנו דברים שאתם לא צריכים.. זה יחסוך לכם גם כמה שקלים..
הסביבה שלנו צריכה להיות ירוקה.
ואלה שלא דואגים לה פוגעים בעצמם, אבל גם לצערנו, בכולנו.

מקור המאמר: www.Articles.co.il - מאמרים לשימוש חופשי

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008