יום ש' 31/10/2020 | 20:24
 
 
  פארק תמנע   מגדל דוד בירושלים
 > בתי ספר – להתבגר ולהתגבר

מאת: שמוליק דורינבאום

בכל פעם שאנחנו בוחרים בתי ספר לילדים שלנו אנחנו חושבים על המשמעות של בית ספר לחייהם, הדבר הראשון שאנחנו צריכים להבין שזה המקום בו הם יגדלו מעבר לשעות המינימליות שהם נמצאים בבית.
בתי ספר רבים מוצאים את עצמם מגדלים את הילדים במקום ההורים, וזה לא מרשעות או מרגש אחר, העניין הוא שילד נמצא רוב הזמן בבית ספר בשעות היום, אפילו לפעמים הוא מרגיש יותר בנוחות לבא מול מורה ולספר לו סוד מביך או משהו אישי שהוא לא סיפר אפילו להוריו.
באם בית ספר הינו המקום הראשון שהוא רואה שהוא קם בבוקר, את חבריו שם ואפילו את כל המורים הללו שבעצם מלמדים אותו כל כך הרבה על החיים עצמם, מבין כל שיעור תמיד ניתן לראות איך מורים בעצם מסבירים מהם החיים עצמם ואיך מסתדרים איתם מעבר לשעות הלימודים.
בתי ספר בכל הארץ נותנים את ההרגשה שהם הבית הראשון ולא הבית השני, תמיד מחשיבים את בית הספר כבית שני, אך אם באמת הילד קם ישירות להישמע למורים ומעביר שם את רוב צרות היום, בין אם זה צרות אישיות ובין אם זה צרות בלימודים, הכל תמיד מסתכם מול מורים וכיתות.
מורים רבים מוצאים את עצמם במסגרת בתי ספר שונים לומדים ומלמדים דברים מהחיים, לפעמים השיעורים של היום יום לא מוצאים את התפקיד המיועד כמו למידה מהחיים עצמם, מורים אשר מעבירים מסרים הרבה יותר חשובים מאשר כמה זה אחד ועוד אחד, הרעיון הוא לדעת מה באמת חשוב בחיים בין כל השעורים של הלימודים, אמנם לימודים זה דבר מאוד חשוב אך כאשר מדובר בהמון בתי ספר שמעבירים שיעורים מהחיים, ניתן לראות השפעה גדולה מאוד על הילדים, ילדים רבים מבינים את המשמעות של מה שהם עברו, כי אחרי הכול רוב התלמידים מתחילים להיות רציניים רק לקראת התיכון.
בתי ספר אקטסרניים לוקחים את עניין בתי הספר קצת יותר קדימה, כלומר, ללמוד במסגרות יותר מחייבות, בגלל שבית ספר אקסטרני עולה יותר כסף, רוב התלמידים מבינים זאת ומנסים ללמוד כמה שיותר, באם זה למידה מהיום יום ובין אם זה ללמוד את המקצוע שלהם בשביל לדעת שיש יותר מסתם לימודים, בתי ספר אקסטרניים צריכים ללמד את הילד בדיוק כמו שהילד רוצה ללמוד.

מתוך אתר publisher   

חזרה לעמוד הקודם
 
> חיפוש באתר
חפש:
> נותני שירות > הצג בפריסה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות לחדר מורים 2008